Jump to content
Българският форум за музиканти

David Coverdale


Cord

Recommended Posts

Интересува ме какъв глас е Дейвид Ковърдейл....

 

 

и аз с моя суперздрав бас дали имам някакъв шанс да изкарам добре Soldier of Fortune...ако се потрудя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...rdale&st=15 ей тук вече е казано туй онуй :) Редактирано от mravata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^и все пак с моя абсолютен бас няма да мога да изпея добре тази песен нали ?

 

и може би нищо от рока...щото много би ми се искало да пея обаче съм си бас

 

песните които би ми се искало да се науча да пея са soldier of fortune, na deep purple, i na black sabbath no stranger to love i children of the sea...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^и все пак с моя абсолютен бас няма да мога да изпея добре тази песен нали ?

 

и може би нищо от рока...щото много би ми се искало да пея обаче съм си бас

 

песните които би ми се искало да се науча да пея са soldier of fortune, na deep purple, i na black sabbath no stranger to love i children of the sea...

Понеже и аз се опитвам да пея песните от рока искам да ти кажа че баритон или бас не може да изпее почти нищо на black sabbat и много малко песни на deep purple.Трябва да си от 2-ри тенор на горе :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме какъв глас е Дейвид Ковърдейл....

 

 

и аз с моя суперздрав бас дали имам някакъв шанс да изкарам добре Soldier of Fortune...ако се потрудя :(

 

Еми пусни да ти чуем баса иначе са само приказки наизуст :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме какъв глас е Дейвид Ковърдейл....

 

 

и аз с моя суперздрав бас дали имам някакъв шанс да изкарам добре Soldier of Fortune...ако се потрудя :(

 

Еми пусни да ти чуем баса иначе са само приказки наизуст :(

e песни нямам пък и не пея много добре, тая по музика навремето ми се дивеше адски много на гласа и го хвалеше адски много но все си мисля че пея фалшиво

мога да ви дам да чуете говор или ? ако кажете нещо да изпея...но ще го изпея фалшиво никога не съм се занимавал с пеене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "Аз съм тенор", "Аз пък съм бас" и т.н.? Такива определения има само в класическата музика, защото си има партии за отделните "спецификации", които капацитетите определят. Сега, всеки си има най-комфортна зона на пеене, но това не означава, че не може да пееш от Синатра до Гилън примерно. Никой не може да постави рамки на гласа. Диапазонът може да се увеличава и взимането на по-високи и/или по-ниски тонове всеки може да го оттренира с повече занимания. Не си поставяй сам някакви ограничения от сорта на: "Аз съм бас и никога няма да мога да пея високо." - така сам се обричаш на неуспех.

 

Според мен трябва да "опипаш" почвата с малко по-високи песни. Когато можеш да ги пееш, без да се напрягаш, качваш още и така, докато усвоиш техниката сам за себе си, така че да е удобна за ТЕБ. Вярвам, че диапазонът може да се разширява неопределно много, така че ти ЩЕ можеш да ги пееш тези песни с повечко желание и време. Разликата е просто, че ти няма да звучиш като Ковърдейл и като никой друг на този свят (а и това не е идеята, защото всеки си е уникален). Ако са ти наистина дебели гласните струни, просто ще звучиш по-изтънено, по-кресливо от типичния рок певец, когато скачаш много нагоре. С други думи ще изкарваш малко по-неубедителен звук, там където рокаджиите все още се чуват по-сигурно. Но това не означава, че ти не си взимаш тона или че те "няма горе", а просто, че анатомията ти изисква много малко въздух да минава през гласните ти струни, за да го произведеш този тон. При човек с по-тънки струни, ситуацията би била обратната. :(

 

Гледай от добрата страна на нещата - тембърът ти ще е наистина внушителен. :(

 

П.С. Гледай някое интервю на Ковърдейл (особено негово) или на Фреди Меркюри и ще видиш, че тембрите са им доста мъжкарски. Така че не се заблуждавай с общоприетото деление на гласовете, което датира от стотици години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "Аз съм тенор", "Аз пък съм бас" и т.н.? Такива определения има само в класическата музика,

 

Пич недей да говориш такива неща!!!

Както една китара е фендер друга гибсън трета ибанец, така барабаните са пърл тама сонор и т.н.

 

Такова животно като универсален певец няма.

Наистина най-подробно делене има в класическата музика защото се пее акустично и се изисква гласа да е изравнен в целия диапазон.

Делене на гласовете обаче има и в поп и в джаз- Бари Уайт, Нат кинг кол са ниски гласове.

 

Та нека изпее нещо човека

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :surprise: Защо ми се струва, че като драсна нещо тук от време на време, ти трябва задължително да се появиш из невиделица и да ме контрираш по някакъв начин... Нямам нищо против да си погъделичкаш егото, но не мога да разбера защо непременно трябва да се изтъкнеш, като показваш, че знаеш много повече от мен. Не мога да те разбера...

 

И за да избегна безсмислената игра на думи и носенето на вода от сто кладенеца, предварително ти казвам, че това е моето мнение, моята гледна точка. Да кажем, че имам някакви наблюдения, някакъв опит и си имам някаква си изградена представа. Аз я споделям, само когато смятам, че с нещо мога да помогна на някой в нужда. За мен, за разлика от теб, не е от ТОЛКОВА голяма важност дали съм прав или крив, ако съм бил полезен.

 

И след като изяснихме това, само давам някой друг пример, ей така, за да се правя на интересен. Глен Хюс; 5 октави диапазон; как му се определя гласа? Ковърдейл; 4 октави диапазон; къде е той на схемата с деленето? Фреди Меркюри; 4 октави диапазон; баритон, тенор, алтино? Тим Стормс; 6 октави диапазон; за какво говорим? Не малко статии съм чел за горепосочените господа и никой не се наема да каже точно - този е баритон, онзи тенор и т.н. Всеки път се пише, че са неопределими, просто защото титаните звучат страхотно по цялата скала.

 

Вече писах, че всеки си има комфортна зона, в която тембърът е най-приятен за ухото и му е най-леко на изпълнителя. Също така подчертах, че и някои хора си има дебели гласни връзки, други са с по-тънки. Разбира се, че едните ще звучат по-ниско и плътно, другите по-височко - това си зависи от анатомията на всекиго. Но всичко това няма нищо общо с тия деления, непроменени от вековете. Това, че момчето има нисък тембър не е гарант, че той няма да може да пее Пърпъл. Пак повтарям, да, ще звучи по-пискливо и не толкова чисто на по-високите части, но ще МОЖЕ да го пее.

 

Този остарял начин на мислене и приказки от сорта на "Гласът си е даденост и си има точни граници." чисто реално погледнато могат само да те ограничат, да те успокоят, че не можеш повече. А човек винаги може повече. Както и този пич, въпреки че се е заблудил, че гласът му "не става". Всичко става - иска само повечко вяра.

 

Карузо (много велик ник си си избрал между другото), просто не се занимавай с мен, бе пич. Тъй или иначе това е последният ми пост по темата...

 

На Cord, успех!

Редактирано от unicorn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скромното ми мнение е, че всеки певец е универсален, стига да пее като себе си. Аз мога да изпея всяка песен. Като себе си. Въпросния Soldier Of Fortune съм я пял. Като себе си. Баритон съм, между другото. Лиричен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, извинявайте, че ви се бъркам във вокалските работи, ама

 

точно Soldier of Fortune хич не е висока песен. :surprise:

 

Кво толкоз. Изпяваш я и какъвто ти е гласът, такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, извинявайте, че ви се бъркам във вокалските работи, ама

 

точно Soldier of Fortune хич не е висока песен. :surprise:

 

Кво толкоз. Изпяваш я и какъвто ти е гласът, такъв.

e да но требва да не е фалшиво

ако нещо караокета такива работи требва да е добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e да но требва да не е фалшиво

 

Е ся какво ми говориш? Ако пееш фалшиво, не си нито тенор, нито баритон, нито бас - просто не си певец. :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ;) Защо ми се струва, че като драсна нещо тук от време на време, ти трябва задължително да се появиш из невиделица и да ме контрираш по някакъв начин... Нямам нищо против да си погъделичкаш егото, но не мога да разбера защо непременно трябва да се изтъкнеш, като показваш, че знаеш много повече от мен. Не мога да те разбера...

 

И за да избегна безсмислената игра на думи и носенето на вода от сто кладенеца, предварително ти казвам, че това е моето мнение, моята гледна точка. Да кажем, че имам някакви наблюдения, някакъв опит и си имам някаква си изградена представа. Аз я споделям, само когато смятам, че с нещо мога да помогна на някой в нужда. За мен, за разлика от теб, не е от ТОЛКОВА голяма важност дали съм прав или крив, ако съм бил полезен.

 

Карузо (много велик ник си си избрал между другото), просто не се занимавай с мен, бе пич. Тъй или иначе това е последният ми пост по темата...

 

;) Това е човек от когото можеш да научиш много и когато си сбъркал той те е поправил. Мисля, че по - скоро трябва да си му благодарен, вместо да му се дразниш, помисли. Не си длъжен да приемеш мнението му или което и да е мнение за истина, както важи и обратното, просто мисли над мненията, преди да кажеш 'е не е па така'..

Нямам нищо против да си погъделичкаш егото, но не мога да разбера защо непременно трябва да се изтъкнеш, като показваш, че знаеш много повече от мен.

 

нали тук това е идеята - човек да предава опита и знанията си на останалите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.