Jump to content
Българският форум за музиканти

David Coverdale


Cord

Recommended Posts

Глен Хюс; 5 октави диапазон; как му се определя гласа? Ковърдейл; 4 октави диапазон; къде е той на схемата с деленето? Фреди Меркюри; 4 октави диапазон; баритон, тенор, алтино? Тим Стормс; 6 октави диапазон; за какво говорим? Не малко статии съм чел за горепосочените господа и никой не се наема да каже точно - този е баритон, онзи тенор и т.н. Всеки път се пише, че са неопределими, просто защото титаните звучат страхотно по цялата скала.

Тези октави са за издаване на звуци, а не на пеене. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това животно 6 октави... Това означава да покрива голяма, малка, 1ва, 2ра, 3та, 4та(!), или съответно с една надолу. Изхвърляне е да се говори за толкова голям диапазон, та то хората с 4 октави се смятат за феномени...

По темата - според мен най-удачно е да смениш тоналността ако песента ти е висока. Аз лично бих се наслаждавал ако чуя хубав тембър, та дори и по-нисък от оригинала (всъщност, защо да н е звучи по-добре от оригинала ако имаш глас?), отколкото да слушам как някой се мъчи горе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глен Хюс; 5 октави диапазон; как му се определя гласа? Ковърдейл; 4 октави диапазон; къде е той на схемата с деленето? Фреди Меркюри; 4 октави диапазон; баритон, тенор, алтино? Тим Стормс; 6 октави диапазон; за какво говорим? Не малко статии съм чел за горепосочените господа и никой не се наема да каже точно - този е баритон, онзи тенор и т.н. Всеки път се пише, че са неопределими, просто защото титаните звучат страхотно по цялата скала.

Тези октави са за издаване на звуци, а не на пеене. :)

 

Какво е това животно 6 октави... Това означава да покрива голяма, малка, 1ва, 2ра, 3та, 4та(!), или съответно с една надолу. Изхвърляне е да се говори за толкова голям диапазон, та то хората с 4 октави се смятат за феномени...

По темата - според мен най-удачно е да смениш тоналността ако песента ти е висока. Аз лично бих се наслаждавал ако чуя хубав тембър, та дори и по-нисък от оригинала (всъщност, защо да н е звучи по-добре от оригинала ако имаш глас?), отколкото да слушам как някой се мъчи горе...

 

Съжалявам, но съм съгласен с тези мнения. Имате ли представа какво означават 5-6 октави??? :rocker: Я вземете първото изпречило ви се пиано, натиснете най-високия му тон, после бройте 5-6 октави надолу и натиснете този клавиш, за да чуете сами за каква разлика става дума :)

 

Не познавам музиката на Тим Стормс, но за сметка на това имам много записи на Ковърдейл, Хюз и Меркюри и съм доста скептичен към подобни данни излагани навсякъде из Интернет. Това, което съм чувал с ушите си и виждал с очите си е певец с диапазон от 2 октави. И под диапазон наистина разбирам активен обхват, в който певецът да пее, а не просто да пищи или да ръмжи :drummer: И това за мен са добри певци. Много други дори се затрудняват да покрият октава и половина... Отделен спор е дали да броим фалцета за истинско пеене или не. Но все пак моля ви спрете с преувеличенията и бъдете малко по-внимателни, когато говорите за диапазони от 4, 5, 6 или 8 (!?) октави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво съжаляваш? :))

 

Без да се заяждам ,ама както си се изразил "Ковърдейл, Хюз и Меркюри" не са единствените певци на света, нито са певците с най-голям диапазон.

Ковърдейл сам си казва в едно интервз, че не е нито най-добрия певец, нито най-добрия текстописец, нито най-добрия фронтмен, но като сбор от 3-те е добър.

 

А пък това което си написал за фалцета дали е истинско пеене е направо смешно :)

 

Това че незнаеш или нямаш информация за нещо , не значи че то не е съществува , или не е вярно...

Преди да изказваш мнения се поразрови малко из интернет, или даже тук във форума, има много дискусии на тая тема.

 

Ето ти 2 клипчета , въпреки че са пускани вече.

 

Чао и успех :)

 

http://youtube.com/watch?v=F_9J1teiRKw

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.