Jump to content
Българският форум за музиканти

Моята китара


Recommended Posts

  • Отговори 300
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бе по-малък, по-малък, ма не се сещам как ще изрежат парчето палисандър под ъгъл. Освен да е фурнир и да са го огъвали после - тогава да :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве за ф борда ще мисля като си намеря дърво. Сега гледам как ще бъде заоблянето на грифа и се спрях на С варянт от тази схема че аз вече съм го направил така. buildingelectricguitarswh2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О , недей , тея грифове са супер неудобни , заглади го до вариант А и ще ти е по-добре .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сперед мен - вариантите са А или C ....Ако си соло-бързак(или се гласиш за такъв) избери C , ако ще свириш акорди и арпежи мисля че вариант А е по-удачен. За B не искам да коментирам , струва ми се адски неудобен.

 

Кийп Рокин'

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен пък b, което е soft-v са едни от най удобните - всичко е до дадения човек - аз например харесвам много дебели грифове а повечето хора харесват много тънки, така че трябва да пробваш разни китари и тогава да го оформиш може би

то пък в днешно време 99.9% са със С-образен гриф :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен пък b, което е soft-v са едни от най удобните - всичко е до дадения човек - аз например харесвам много дебели грифове а повечето хора харесват много тънки, така че трябва да пробваш разни китари и тогава да го оформиш може би

то пък в днешно време 99.9% са със С-образен гриф :hysterical:

Е аз съм пробвал и така ми е доста удобном, б вариянт много ми ръби на дланта. Така че ц вариянт е най-удобен за мен поне. И като си го пробвах моя гриф (без ф борда) ми е доста удобен. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всеки има различни ръце и пръсти ,така че е безмислено да го обсъждаме.. Напрмер аз харесвам B ) формата, защото е грифа е по-здрав и дава повече състейн от тънкия и съшевременно се запазва усещането за грифа както при тънките. Сигурен съм, че има подръжници и на 3-те вида ама няма смисъл да го обсъждаме тук..ке стане много-> :icon_shithappens:

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм изморен за това ще го карам на две на три. В момента нямам пари за части. Неска бачках на един строеж и изкарах за мост. Утре ще бачкам пак и може да изкарам и за ключове. Потенциометрите ще събирам за тях от закуски. А адапторите за коледа като ми дадат стипендията(това е най-оптималния варянт, след този да се измоля на брат ми за 100 тина кинта :rocker: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци гепих си от работата една шпилка с резба 6-тица или 7шмица не съм сиг и въпросът ми е дали ще е дебела за рот да си направя, ако е добре ще падне доста разширяване на канала :)000bb4.jpg

Редактирано от icohohi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tя че ще стане, ще стане, ама на такъв род май праговете по шпилката ще ги редиш :coolp: Стават и по-тънки (един мой е 3мм и противно на мненията на някои 'разбирачи' свърши перфектна работа!). По-хубаво вземи някоя по-тънка, ама за съжаление съмнявам се да намериш на работата си такава, че да я гепиш та ще се наложи и пари да даваш... Колко тъжно :rockon:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

следя темичката от началото и като цяло много се радвам на ентусиазма на пича и проекта му.

но... все едно... след толкова четене ми се набива само едно и също нещо.

тонът на vlex. пич, харесвам твоите теми в раздела и ти се кефя, явно знаеш и можеш, но или си смени първата част подписа или бъди по-снизходителен. думите само раазвалят впечатлението от иначе похвалната ти работа, която си описал в твоите теми.

извинявам се за офтопика.

успех на китаростроителите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.