Jump to content
Българският форум за музиканти

Ех това перце...или кой с какво перце свири?


mimstudio

Recommended Posts

^ За какво са тези отвори? Особено този "от към тебе" га го копаш отдолу-нагоре не прави ли проблем със "зачекване" във струната?

 

Иначе по темата, държа го с палец и среден, а показалеца го ползвам за да "въртя" перцето за сега съм с 1мм "Big Stubby"

 

EDIT: Това кехлибар ли е noflip или е някаква "пластмаса"?

Редактирано от gtotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ебаси та**ка, ей за това не се бех сетил :), Какво ли не съм ползвал! Дори един Дайнерс клуб с изтекъл срок ползвах :) Ама за копче не се бях сещал!

 

:) А дали да не си направя перце от една тенджУра дето не я позлвам! Калайдисано перце ???. Видях, че се зачекна за металните та за това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4407_large.jpg

 

Днес се сдобих с това, бялото...Още свиквам, но хубавото е, че мога да го използвам като стандартно перо за дрънкане и мелодии, но мога и да ползвам свободно всичките останали пръсти. Мисля, че би изместило обикновенното перо от живота ми :)

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ На кой пръст го слагаш? Туй като го гледам може да се кобинира и с перце ако го сложиш на безимен, или среден и да се поличи нещо много яко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то не става за друг, освен за палеца...За другите има един ето такива...(като това в ляво)

9020RSET.jpg

 

За сега проблем имам само в тремолото, но аз така или иначе не го мога добре, мисля че ако ми се наложи ще го изгладя...

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Изрезка от стара фонокарта, онези пластичните. Едно от най-удобните неща, които съм пробвал, може би защото го направих конкретно за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

копче бе :crying:

Хах, аз съм свирил със стотинки и "пръстен" от кенче Кола :D

Скоро си взех Fender Extra Heavy (едни черни такива), доста по-удобни са от зелените Planet Waves, които ползвах преди. Купих си и едно черно Jackson 1.0 mm, обаче е по-малко и не ми е удобно да свиря с него (взех го, защото ме кефи черепа на него :yes: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малии!

Вече отказах самоделните перца!

Купих си няколко половин милиметрови фендър и направо се родих отново .

Край на самоделките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък преминах на по-тънки перца. Първо си бичих със сините тортекс-1мм , после си взех едно зелено-0.88мм и сега най-удобни са ми жълтите 0.73мм . Мистика- както казваше Михалича от "Особености на руския риболов" :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с едни перца на Fender 1.14mm или 1mm.

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0987351800

Редактирано от podmatrix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С някакво сребристо Ibanez Medium 0.88 мисля че е.Има много остър връх който си го подострям всеки няколко дена,супер е за спиид пикинг. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Аз най-често използвам един Dunlop Tortex ,който се е изтъркал доста ,иначе последно си купих комплект пера на D'Addario ,Joe Satriani 0.71 ии разполагам с едно перо Teck Pick ,пак на Dunlop ,с което е доста приятно да се свири ,защото е алуминиево и вади много чисти тонове :music336:

 

2736.jpg

2738.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.