Jump to content
Българският форум за музиканти

Music-store.de Vs. Thomann.de


Angry Samoan

Recommended Posts

Смятам в най-скоро време да си поръчам някои неща от чужбина, та мисълта ми е кой от двата online магазина e по-добър за поръчки. Аз лично thomann.de го знам поне от няколко години и до откриването на music-store.de ми се струваше най-добрият сайт за такива поръчки. Но имаше тема преди няколко седмици във форума за драстично забавяне на поръчки от thomann.de, а и освен това на мен лично music-store.de ми се струват много по-голяма и сериозна фирма от томан..предлагат повече продукти и доста от цените са им по-ниски и въпреки това като че ли thomann са някакси по-популярни... Или може би си заслужава да се поръчва най-добре от USA (примерно musicians friend), където цените са определено най-изгодни, стига да имат shippng до бг..

 

Нека някой който има опит в това да даде някакъв съвет

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя глас е за МС, особено ако става дума за едри неща като ампове и кабинети. Дават ти тракинг номер и си следиш пратката, която накрая ти я занасят до вкъщи, а не като томан да се разправяш с митници и пощи. За 4х12 кабинет, комплект чинели и отделен креш чинел ми взеха 50 евро транспорт с UPS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм пазарувал само от Томанн.де. Пратката дойде за 16 дни, шипинга беше нормално скъп, нямаше сгрешени артикули или нещо друго нередно.

Но цените на МюзикСторе са по-ниски. Конкретно на клавиатурката ми около 25%, а и другите неща, които прегледах, бяха по-изгодни.

От ЮСА няма да намериш нищо изгодно. Повечето сайтове не приемат плащания с БГ кредитки, а шипинга им е УЖАСНО скъп. Всичко това е направено с цел, разбира се. Но по-важното е, че не се получава трика на химика с тия готини ЮСА магазини. Поне това са моите проучвания и опит по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не всичко в МС е по-евтино. Също внимавайте дали гледате цената с VAT (пише си дали е inc. Vat 19%). Моята пратка дойде за 7-8 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-ниски. Конкретно на клавиатурката ми около 25%, а и другите неща, които прегледах, бяха по-изгодни.

От ЮСА няма да намериш нищо изгодно. Повечето сайтове не приемат плащания с БГ кредитки, а шипинга им е УЖАСНО скъп. Всичко това е направено с цел, разбира се. Но по-важното е, че не се получава трика на химика с тия готини ЮСА магазини. Поне това са моите проучвания и опит по темата.

@Baby Thomas както казаваш за поръчки от USA, това дали важи и за amazon.com примерно, че оттам искам да си поръчам някои книги и дискове, които ги няма в amazon.de, където иначе имам акаунт от доста време..Значи гледах shipping rates или нещо такова в сайта, с префернции извън USA се ползват германия и повечето страни от зап. европа разбира се , за бг не пишеше нищо, би трябвало да не излиза толкова солено, при положение, че става сума за CD's или DVD's и да приемат кредитни карти от бг.

 

Иначе както си бях решил ще поръчвам от music-store.de, наистина май е по-добре и то много по-добре от thomann.de - по-ниски цени, по-бързо и по-голям избор....Ако други имат впечтления да споделят, не вярвам само 2 души от форума да са позвали услугите им..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това дали важи и за amazon.com примерно, че оттам искам да си поръчам някои книги и дискове...

Доколкото съм чел обширните хелпове на Амазон - те имат интернешънъл шипинг, но само за книги/СД/ДВД (може би и други дреболии. Но не съм сигурен дали приемат БГ кредитки. Някои сайтове не го пишат това и разбираш това чак при чекаута. Дори в espnshop.com стигнах до чекаута, "платих" всичко и едва след 2 дни получих мейл, че поръчката е анулирана, защото не приемат БГ кредитки. Така че според зависи, но щом имаш акаунт е лесно - просто опитай. Конкретно за ДВД/книги съм сигурен, че пращат worldwide, защото го пише по хелповете им. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
-ниски. Конкретно на клавиатурката ми около 25%, а и другите неща, които прегледах, бяха по-изгодни.

От ЮСА няма да намериш нищо изгодно. Повечето сайтове не приемат плащания с БГ кредитки, а шипинга им е УЖАСНО скъп. Всичко това е направено с цел, разбира се. Но по-важното е, че не се получава трика на химика с тия готини ЮСА магазини. Поне това са моите проучвания и опит по темата.

@Baby Thomas както казаваш за поръчки от USA, това дали важи и за amazon.com примерно, че оттам искам да си поръчам някои книги и дискове, които ги няма в amazon.de, където иначе имам акаунт от доста време..Значи гледах shipping rates или нещо такова в сайта, с префернции извън USA се ползват германия и повечето страни от зап. европа разбира се , за бг не пишеше нищо, би трябвало да не излиза толкова солено, при положение, че става сума за CD's или DVD's и да приемат кредитни карти от бг.

 

Иначе както си бях решил ще поръчвам от music-store.de, наистина май е по-добре и то много по-добре от thomann.de - по-ниски цени, по-бързо и по-голям избор....Ако други имат впечтления да споделят, не вярвам само 2 души от форума да са позвали услугите им..

 

1. Musicstore.de - най-вече заради шипинга и като цяло клиентското обслужване. По-бързо, по-любезни, транспорта е с UPS. Изборът все пак мисля, че в Томан е по-обширен, но съм се зарекъл ако нещо мога да го взема от другаде - никога няма да го поръчам от там.

2. Amazon.com - няма проблем за книги и дискове. Поръчвал съм доста неща. Проблемът понякога е в нашите пощи, защото или се бавят много или изчезват/крадат пратки. Така че няколко пъти ми се е налаго да пиша до тях, че не са пристигали пратки, при което ги изпращат отново хората - съвсем безплатно. Даже веднъж два пъти подред изчезна и на третия пристигна. Абе простотия. Пощите ни стават все по-зле и по-зле. Гледам да разчитам на куриери най-вече напоследък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но цените на МюзикСторе са по-ниски. Конкретно на клавиатурката ми около 25%, а и другите неща, които прегледах, бяха по-изгодни.

 

Това е така, защото цените са без ДДС. Това ме заблуди и мен. В началото на сайта мисля че беше описано конкретно за коя страна колко е ДДС-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе имам един въпрос поръчах от Music Store , и днес получавам месидж ,че трябвало да снимам кредитната си карта и личната за да се уверят че съм аз ... понеже никога не сам чувал подобна процедура и искам да питам това нормално ли е ?

Редактирано от One_Voice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да:

- Ако сумата е по-голяма;

- Ако поръчваш за първи път;

- Ако картата ти е попаднала в случайна извадка за проверка, което се прави по определени правила на абсолютно случаен принцип, за рискови държави.

 

Препоръки:

- раздели снимките/скановете в два и-мейла;

- обади им се по телефона (и търси човека от който е и-мейла), за да потвърдиш искането им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Искам да попитам за подробности запознатите с тези два сайта за пазаруване...

До колкото разбрах от Томан таксата до България е 30 евро и пращат стоката с немските пощи, а от тук я поемат нашите пощи, като ти пращат бележка, че е пристигнала пратката и трябва да идеш да си я вземеш от митницата..сега няма мито от германия така, че в пощата ли пристига пратката? а ако адреса за доставка е посочен в друг град (не в софия), къде се получава в края на крайщата изпратения пакет? Другото което разбрах от писанията в форума е, че от Томан, поради "бързината" на пощите пратките идват с по месец закаснение..? така ли е?

 

...а за Мюзикстор, таксата е около 20-30 евро до България и пращат с UPS? Правилно ли съм разбрал? Като от Мюзикстор пратките идват с UPS до 1-2 седмици..и на посочения адрес? така ли е наистина?

Ако някои пазарувал наскоро от тези сайтове, нека да сподели за настоящите процедури...и евентуално за особенности при покупката по интернет. От каде е по-изгодно (такси за шипинг, цени, качество на обслужване и доставка) - Томан или Мюзикстор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че е от .ДЕ и няма мита и такси, пратките си минават през митницата, по-точно пощенския митнически клон (или митнически пощенски клон, не знам кое е по-вярно).

 

с ЮПС не вярвам да е пак 30 евро, както е през пощата, но не съм пазарувал от Мюзик-сторе.де. Само видях, че някои от моите неща бяха по-евтини отколкото в Томан. Но не всички! Прегледай за твоите джаджи къде е по-така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^хм....при мен пристига за 5-7 дни (София) от същите...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.