Jump to content
Българският форум за музиканти

демо парче


assoass

Recommended Posts

Ами ето и едно парче от мен и групата ми.

 

Пускам го, защото искам да го чуят хора и да дадат мнения за микса като цяло!

 

То вярно- ще има колкото слушатели, толкова и мнения, но главно ме интересува:

 

баланса, компресията на цялостния микс(мисля идва малко повече) и едно много важно нещо:

 

усеща ли се, че го е свирил барабанист, защото тригерирахме касата и барабанчето?

 

Е, може и да се изкавате дали ви кефи:thx:

 

микс2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми парчето определено :thx: !!! :hysterical: И идеята яка и аранжимента ми харесва определено!

 

Усеща се, че е с жив барабанист споко :hysterical:

Като цяло има много много, споменах ли много, НИСКИ в целия микс. Много бас много нещо. Много ниски от китарите са останали и от синта тоже. Китарите не знам дали това им е идеята, но звучат "бокси" демек много среди има, етц.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми парчето определено :thx: !!! :hysterical: И идеята яка и аранжимента ми харесва определено!

 

Усеща се, че е с жив барабанист споко :hysterical:

Като цяло има много много, споменах ли много, НИСКИ в целия микс. Много бас много нещо. Много ниски от китарите са останали и от синта тоже. Китарите не знам дали това им е идеята, но звучат "бокси" демек много среди има, етц.

 

Успех!

 

Много благодаря за мнението

 

Даааам, трудно е да правиш китарите без ухо на китарист - нашият е в УСА-та и решихме да смесваме без него...:hysterical:

 

Но все пак и на мен ми се струва, че са малко "бокси" - мнооого точно определение!

 

а синт нема- или поне го изтрихме, защото стана много претрупано- басът е синт:happy: на места......

Редактирано от assoass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, много бас и много компресия в целия микс. Компресията се е появила предполагам при мастеринга, защото обхваща целия микс, не само отделни инструменти..

Китарите на мен не ми звучат толкова зле.. Може би малко бууст (2-5 дБ) на 5-8 кХц им трябва за по-добра дефиниция..

Барабаните са ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... много приятно се е получило , свежо и нетипично , като запис също е доста прилично - слушал съм доста БГ групи с уж издадени официални албуми които звучат по зле ...... ако трябва на нещо да се обърне внимание , то е евентуално в пеенето на английски - не през цялото време разбира се , а определени фрази .... но и така минава метър , особено на живо въобще няма да се усети .... с други думи - бравос , все така да продължавате . Цеко :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра композиция - свежа, оригинална, различна. Поздравления! :recourse: Само като звук някак си не ми харесва - прекалено басово, компресирано, все едно го слушам на некачествена уредба, а имам добри слушалки и звукова карта. Едно ремастериране ще го оправи, важното е, че музиката е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Илийчо, man... адски яко ! :cheers2:

 

И готин вокал сте си намерили, много приятно завършва фразите. Въобще като се върне Асен почвайте яко работа и зимата да ви гледаме по клубовете ;) Крайно време е !

 

П.С. Иначе наистина и при мен са доста ниските, леко се омазва микса на места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко е Илийчо и то много.

 

Като казаха, има много ниски, след като на мониторни слушалки има зверски много бас и е доста компресирано, представям си как е на хи-фи :metalist: Иначе е много яко, много идейно. На първо слушане си мисля че има какво да се пипа и по микса като нива на инструментите (например барабаните нещо ми седят леееко по - назад в микса), обаче се чудя дали не звучи така точно заради многото ниски.

 

П.С. Песента е ЗВЕРСКА и сте намерили добър вокал ! Очаквам да ме поканите на репетиция някой път примерно :P

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с огромен интерес следя...да...поизтървали сме ниските....аз споделих с Илийката подобни опасения...!

 

Мерси, скоро ще чуете нов микс.....

 

 

Ето тук е мястото за реклама-

Алексноус- Алекс Нушев е човекът, които смесва и мастерира - сърдете се на него....

Всъщност - бих искал да споделя, че това е човек, с който се работи изключително приятно и ако не е прекалено зает с Марги Хранова :metalist: - търсете го за подобни работи....

Наистина разбира и обяснява зввввееерски добре! Не знам отде това търпение....

 

П.С. Дано не се сърдиш за четките. Сексуално ти...

Редактирано от assoass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече може и да се разглежда Myspace-a.. все още е работна версия, но толкова засега.

Скоро ще ъплоудна и други парчета...

 

 

Линкът е в подписа ми..

 

 

Enjoy

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май съм единствения който няма забележки към звука ;) Да, има компресия в повече, китарата е "бокси", но според мен такава е била идеята - момците се опитват да звучат по определен начин и го постигат убедително. Успех, Илийка & съдружие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има нещо в барабаните дето не ми харесва..

твърде изкуственио звучат

sd-то е все едно някъв семпъл oт rebirth

и много компресирано

на касата сложете пик че не е много ясна

има едно П в касата дето май не ми се връзва

фуса е силен

като влязат китарите тежките има разни пуканки по тях

и са силни

и някак не дефинирани, глухи, омазани

и защо затихват така рязко после като влезе вокала

 

всичко тва естествено е мое мнение :)

може и аз да съм се объркал

 

сега и + вете:

вокала яко пее

и ми харесва песента има чувство

бих си я слушал и в нас ...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.