Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя марка китара е най-подходяща за метъл?


dug_aldrich

Recommended Posts

Коя марка ще да върви добре за по-тежък метъл, като траш, дет или и двете?

 

Коя от тези марки евентуално наистина си заслужава? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Най-лъскава,с най-напържени адаптери.Нещо като B.C.Rich,Jackson и подобни.Има ги в изобилие и не струват скъпо.Мисля,че има мноооого и предимно метъли в този форум.Аз като лаик няма да влизам в подробности:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо взех да се обеждавам, че звука зависи най-малко от китарата и адапторите. От едната страна стоят доста метълски китари (и засукани, и не толкова) с хъмбъкери, дето всички казват, че са само за метъл, от друга страна седят фендър подобни китари с сингъл-койл пикъпи, дето доста метъл пичове ползват (първият пример, за който се сещам е чичко А. Кисер от Sepultura - бичи яко траш/дет на фендър и не го бърка). Така че преди всичко китарата трябва да е по-скоро качествена и да има до нея амп, който да изразява звука ти, а вече подробностите по китарата са фината настройка. Ама що ли си мисля, че големите звукови/китарни техници могат да ти направят еднакъв звук с всякаква техника - както казват по филмите "name your desire". Но пътят дотам е дълъг и осеян с много пари (дадени).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, стая, братле, сериозно ще изкъртиш целия фаянс дето е, честно ти говоря:

x-plorer.jpg

Натискаш на едно прагче и ти свири 32-ини в темпо-секво!

 

П.П.:

Като написах в гугъл "Траш метал гитар" и това излезе, да му се не начудя... а ти защо не поразгледаш какви теми си имаме за китари вече, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

случайно да не е с мини хб тоя от сепултура??? преди да се изцепиш по тоя начин пробвал ли си сток фендер страт или скуаяр с много "метълски" дистер - получава се 90%шум 10%звук, затва се слагат безшумни сингъл адаптери, но според мен и техния звук не е достатъчно "тежък" а е гладък и подходящ повече за шредърски сола отколкот за траш

 

за метъл - по "тежко" и по "брутално" звучат китарите с къса мензура - гибсън леспол, експорер, сг, прс и тн, адаптерите са едно от много важните неща - китайските хъмбъкери с много навивки и керамичен магнит по 40-50лв вършат добра работа за метъл, друго важно нещо е готих хи-гейн лампов амп и готин кабинет :)

иначе добре се получава и с 25.5" мензури ам не звучи толкова мощно

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спокойно може да сложиш на някой фендер димарцио или емг и да звучи като "метълските" джаксъни и ибанци, които са базирани на фендера :) и страт дизайна - единствената разлика е в малко позаострените им "метълски" форми, електрониката и някой друг флойд :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо взех да се обеждавам, че звука зависи най-малко от китарата и адапторите. От едната страна стоят доста метълски китари (и засукани, и не толкова) с хъмбъкери, дето всички казват, че са само за метъл, от друга страна седят фендър подобни китари с сингъл-койл пикъпи, дето доста метъл пичове ползват (първият пример, за който се сещам е чичко А. Кисер от Sepultura - бичи яко траш/дет на фендър и не го бърка). Така че преди всичко китарата трябва да е по-скоро качествена и да има до нея амп, който да изразява звука ти, а вече подробностите по китарата са фината настройка. Ама що ли си мисля, че големите звукови/китарни техници могат да ти направят еднакъв звук с всякаква техника - както казват по филмите "name your desire". Но пътят дотам е дълъг и осеян с много пари (дадени).

 

 

По добре огледай китарките на чичо ти Кисър и ще видиш че са си с 2ени адаптори :) пък и пича смени бс-рич , джаксън , фендър .. и нещо още по интересно сега даже на някав концерт от 2007 го гледах с скуеър :) така че ти него не го бери той вече знае как да си изкара хубав звук за траш и определено не го прави през сингъл коил :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш eдин Лес Пол ,слагаш някакъв як дист, махаш 1,2,3 струна (бате Макс няма ни се сърди) , едно кубе с 12" говорител и си в играта.

 

Забележка: Китарата не е задължително да е Лес Пол, това е моя вариант ;)

 

 

А сега по темата във форума има 78789089024702 теми ,които са от типа " Коя марка китара е най-подходяща за......".

Сигурно има за всички стилове без чалга.Ама както е тръгнало.....утре може и да доживеем да видим.

 

Има много марки няма да изброявам,защото може да пропусна някоя.

Jackson,B.C Rich,ESP,Gibson....чат ли си.

 

Потърси има си търсачка. :) :) :D

 

:P

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм чел из форума за значението на дървесния материал в китарите. За махагона съм чувал, че допринася за метъл звука (ако не се лъжа Jackson използват много махагон) и за бука също (като китарката, дето the gorer си я прави и и слага колкот може повече бук..). HO нека тези, които разбират да кажат нещо по въпроса..

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бук ненам, ама за махагона съм с 2 ръце "за". Имам ЛП копие от махаогн и съм доволен от звука. Колкото до Джаксън, те имат доста малко модели от махагон, което не им пречи да правят главно метъл ориентирани талпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се съгласявате с мен, че не зависи от китарата, а от това, как ще я моднеш (това, което съм имал предвид накрая). Но предпочетохте да се заядете с мен, вместо да видите въпроса на човека а именно:

 

Коя марка ще да върви добре за по-тежък метъл, като траш, дет или и двете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.