Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя марка китара е най-подходяща за метъл?


dug_aldrich

Recommended Posts

пак съм :metalist: (съжалявам за което)

позволяват си такова дропване,именно защото мензурата им е по-дълга и затова при тези по-ниски настройвания успяват да звучат като китари с по-къса мензура в до.няма никакво мътно и неясно трещене(освен ако не се търси като ефект :curse: ).а гибсън ги ползват щото са мн яки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

виж много метъл групи с няколко китариста които свирят в стандартен или дропнат до С (максимум) строй единият китарист (който свири ритъма) е с някакъв гибсън или нещо подобно а другия е със ибанез, джаксън, есп и т.н.

 

 

Тру, тру! Но общо взето това е стара тенденция - за начинаещите групи важи това, кой до какво може да се докопа, а за утвърдилите се такива - кой с коя компания ще сключи договор... За записите вече е съвсем различно - там се търси перфекционизма в тона, който искаш (ако въобще го търсиш тоя перфекционизъм).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак съм :) (съжалявам за което)

позволяват си такова дропване,именно защото мензурата им е по-дълга и затова при тези по-ниски настройвания успяват да звучат като китари с по-къса мензура в до.няма никакво мътно и неясно трещене(освен ако не се търси като ефект :) ).а гибсън ги ползват щото са мн яки

 

Пич, и на стратокастер ако му сложиш един хъмбъкер, и го настроиш в си, със струни 10-ки, пак ще звучи много басово и дет-метълско.

 

Да уточня защо баритон китарите са по-дълги - целта на упражнението при баритон китарите е да звучат звъко и ДА НЕ ЗВУЧАТ ОТПУСНАТО при по-ниски строеве, което е невъзможно при свирене със стандартни китари от един момент нататък, понеже при тях напрежението на струните став твърде малко, и стават като конци.

 

За настройване в РЕ и МИ (може би и ДО с дебели струни)обаче, е добре китарката да е с по-късичка мензура именно ЗА ДА СЕ ПОЛУЧАВА ЖЕЛАНОТО БАСОВО И ОТПУСНАТО ЗВУЧЕНЕ.

 

Най-добре дайте семпли от лес пол, ПРС, и от баритон китара, за да не продължаваме да спорим, а да може да се чуе за какво иде реч.

 

При това, не бих препоръчал на човека който пита да си купува баритон китара, поне на този етап от китаристското му развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....аз съм пристрастем ама все пак да се разпиша в темата...седемструнна китара с тремоло,двойни адаптери и скала 25,5" ...моята е такава и смея да твърдя че звучи доста отчетливо...при положение че първите шест струни са стандартен комплект 0.09/0.42 в настройка ми си сол ре ла ми...а последната седма струна 0.60 дропната в ла...и няма никакви проблеми с отпуснати струни и такива неща...освен това човек едновременно разполага с достатъчно ниски за ритъм...както и високи за сола...а който иска повече...да си закупи осемструнната китара на Ибанез...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточня защо баритон китарите са по-дълги - целта на упражнението при баритон китарите е да звучат звъко и ДА НЕ ЗВУЧАТ ОТПУСНАТО при по-ниски строеве, което е невъзможно при свирене със стандартни китари от един момент нататък, понеже при тях напрежението на струните став твърде малко, и стават като конци.

 

 

Така де,Джерекаров и аз това исках и съм написал в моя отговор(ма понеже не ми се обясняваше толко подробно-може да не е станало много ясно).

:):):) трябва май да пуснем друга тема за баритон китари за да не спамим тук :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....аз съм пристрастем ама все пак да се разпиша в темата...седемструнна китара с тремоло,двойни адаптери и скала 25,5" ...моята е такава и смея да твърдя че звучи доста отчетливо...при положение че първите шест струни са стандартен комплект 0.09/0.42 в настройка ми си сол ре ла ми...а последната седма струна 0.60 дропната в ла...и няма никакви проблеми с отпуснати струни и такива неща...освен това човек едновременно разполага с достатъчно ниски за ритъм...както и високи за сола...а който иска повече...да си закупи осемструнната китара на Ибанез...

Малко задълбаваме в офтопик, струва ми се, ама само да допълня, че при мен при същите параметри и .54 на седма пак си е съвсем прилично стегната.

 

По темата мога да кажа, че другата ми китара е тип стратокастър и, колкото и да е странно, с нея свиря в по-твърдата група от двете, с които се занимавам в момента, при това в стандартен строй. Единственият й ъпгрейд е едно ДиМарцио Фаст Трак 2, което даже вади малко по-средночестотен звук, отколкото по дефиниция отива на траш, примерно, но цялата тая работа въобще не ми пречи да свиря кавъри на Слейър и Сепултура със съвсем приличен според мен звук.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Сега, казвайки горното не твърдя, че стратокастърите са най-добрите китари за траш или какъвто и да било метъл, ясно е, че си има китари правени къде-къде по-специфично за тези стилове. Но според мен, човек каквото и да си вземе, все ще му върши работа, а с един-два ъпгрейда (адаптери, тремоло, ключове) даже чудесна работа.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях написал глупост, но за да се изкажа по темата - най-подходяща за метъл е китара, която изглежда метълски. :thx:

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...по принцип е така...ама китариста на Пънджант Стенч посвирва и на телекастерче...при това съвсем не е единствения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен нещата са прости...

 

High output пикъпи!

 

Кой каква форма и т.н. харесва вече си е просто въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така де,Джерекаров и аз това исках и съм написал в моя отговор(ма понеже не ми се обясняваше толко подробно-може да не е станало много ясно).

:thx::hysterical::hysterical: трябва май да пуснем друга тема за баритон китари за да не спамим тук :hysterical:

 

Toва е добра идея, ако имаш опит с баритоните, наистина можеш да пуснеш една темичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.