Jump to content
Българският форум за музиканти

Maрки Струни


RichieSambora

Recommended Posts

(леко офтопик)

В България срещат ли се струни с размер на първа 10.5? Или въобще, някой ползвал ли е такива?

Че сега съм в положението "10 е малко, 11 е много".

 

Скоро видях, но не помня каква марка бяха. Ще потърся и ще ти кажа. И даже май бяха точно 0.0105 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хай на всички ... ами аз пък мисля че всички струни са хубави и всеки трябва да отпита от всички и да си избере тези който няй много му харесват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от SIT. Имат относително дълъг живот и хубав тон. Още след второто настройване улягат. Сега съм с 0.10 - 0.46 Stainless (понеже другите ги нямаше в наличност). На класическата съм сложил D'Addario J50 Pro-Arte Hard Tension (Black Nylon) и звучат добре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този форум има ли човек, който да не свири на електрическа китара. Мене ме интересуват какви са тенденциите при струните за класическа китара. Аз съм използвал само Дадарио J47. Не за друго, ами защото почти не съм смелял струни. При найлона го няма проблема с ръждата, а и нe ги подлагам на няколко тонов хеви метъл натиск. Та, ако някой случайно свири на класическа китара, нека да сподели какво предпочита. Също така ме интересува каква е разликата между белите и черните. Знам, че черните са по-твърди, но точно как се отразява това на звука и свири ли се много по-трудно с тях. Ако нещо друго ви хрумне като полезна информация, дайте насам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този форум има ли човек, който да не свири на електрическа китара. Мене ме интересуват какви са тенденциите при струните за класическа китара. Аз съм използвал само Дадарио J47. Не за друго, ами защото почти не съм смелял струни. При найлона го няма проблема с ръждата, а и нe ги подлагам на няколко тонов хеви метъл натиск. Та, ако някой случайно свири на класическа китара, нека да сподели какво предпочита. Също така ме интересува каква е разликата между белите и черните. Знам, че черните са по-твърди, но точно как се отразява това на звука и свири ли се много по-трудно с тях. Ако нещо друго ви хрумне като полезна информация, дайте насам.

 

значи проблема при сменянето на струни не е само ръжда, късане на намотката и т.н. просто самата струна пак "умира"... поне аз така ги чувам новите струни :recourse:)) много ме кефи затова си ги сменям по често.Свиря само на акустични(с метални и с найлонови струни имам)

използвам само "дебели"(твърди) струни щсто звука е по плътен.. а и позволява пове4е "ДРОП" ...

от наилоновите сам пробвал Фендер(не ми допаднаха много ), стагг след стари Фендер звучат ЧУДЕСНО !!! но пак не ги препоръ4вам .. за сега сам наи доволен от черниЪрниБол... опитаи ги надявам се да ти допаднат

 

също смятам (поне за мен си ) че е по добре да слагам "евтини" нови струни по 4есто отколкото да "вла4а старите по сто години" .. ако опира до финанси просто новите "звънят" много готино...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти хора сега си копувам аз един комплект Дадарио осмици, отварям го и хоп-в комплекта има само 5 струни. Баси умрях от яд :recourse:

 

И тя 1-ва струна я няма, а аз нея най я използвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Само да споделя, че вече месец и половина свиря с Dean Markley NickelSteel (от всички марки в средния клас може би само тях не бях позвал досега) и съм изключително доволен. Страхотен и траен звук, все още няма и помен от ръжда (а при мен това обикновено е проблем). Препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм ние май сме я коментирали доста тази тема и преди :greenball:

 

Няма значка.

 

За електрическа китара ползвам квото има в магазина от тези трите - дадарио, ърни бол или еликсир.

 

За джаз китарите - твърдо за ЛаБела, ама ако няма взимам Томастик.

 

За акустичната - Дадарио

 

За класическата - твърдо ЛаБела - имат много и различни модели - бели, червени и черни, и от всеки цвят концертни и за упражнения...

 

..и наистина в БГ продават кофти струни...или поне по-кофти от тези в УСА :recourse:

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S.I.T на холоу боди-то /1О-ки/, на на Винтиджа са някакви фабрични, обаче мноу ме кефят. /9-ки/

 

Само дето не ги запомних. Питайте у Райзинг, там знаят.

 

Кухавелата е със съответните стурни за такава китара, и си върат ОК. /9-ки/. Има ги пак там, костуеми.

 

Иначе прекрасни вчепатления от Ърни бол, Д'Адарио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз само веднъж смених струни и ползвах Ърни бол (11-ки) и са наистина прилични.2 месеца съм с тях до сега съм нямал проблеми.Дори петънцата са доста малко...Естествено представата ми за хубави струни може да е грешна....

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам предимно D'addario - девятки за нормален строй и десятки за по-ниски строеве.

С времето съм се убедил за себе си, че тия струни са идеалносто съотношение между звук/издръжливост/цена.

 

Преди няколко години свирех доста с Ernie Ball и Yamaha, обаче Ernie Ball изобщо не ми харесват като звук, а пък Yamaha много ги късам.

 

Свирил съм само веднъж с GHS и мога да кажа, че въпреки, че са ми малко мътни като звук, държат адски дълго време, а това за мен си е доста важно, щото аз лично късам 3-та струна на поразия и понякога 5-та. Не знам защо се случва точно така - това с 3-та струна е абсолютно без изключение - мистерия :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.