Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Mt 2 Vs Boss Md2


mrBUNGLE

Recommended Posts

Много зависи от това което свириш макар че и двете камиончета се държат доста добре (пак зависи в кво ги плъгваш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах как пък точно реши да жулиш траш и хк :greenball:

 

иначе Метъл Зона е много добър(поне според мен) за траш имал съм такъв и останах с добри впечатления от него :metalist:

 

нека не се почва война за или против МТ2 моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление на MD-2 съм чувал само семпли, затова базирам отговора си на предположения.

 

За Траш - Зоната е по-добре, според мен. Параметричния еквалайзър и нечовешкия гейн ще ти свършат идеална работа.

 

П.С. Сега като гледам/слушам на сайта на Бос, виждам, че и MD-2 дава достойно количество гейн плюс отделни контроли за дист и гейн.

Разгледай и тази картинка, където са описани нюансите, които дава всеки от дистовете на Бос -

http://www.bosscorp.co.jp/products/en/MD-2...s/intro_R_L.jpg

 

Избора си е лично твой, ако можеш да ги пробваш, обстойно си поиграй с тях.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам MD-2 и мога да кажа, че звучи много добре на ниско настроени китари. Стилът на свирене обаче не трябва да е траш/дет, щото това са стилове с бързи рифове и като има по-бързи неща дистъра ги замазва. За Slipknot, Soulfly и подобни ниско настроени неща си мачка.

 

П.С. Ако някой се е интересува ->

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз те съветвам да си вземеш метъл зон най малкото заради еквалайзера а и не само все пак си е стахотен дист с които може да се свирят доста неща както казах заради еквалайзера можеш да си направиш много яки бленди.Преди време продадох моя на Stratocaster от форума ако още е в него можеш да го питаш как стоят нещата <_< Но аз имам доста добри спомени от него!

 

Успех и да се похвалиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе MT, MD .... взимаш един ML и това е :)

Поне според мен тоя педал е само за метъл и то некви тежки неща. Така че за HC, Trash, Death ..... и прочие това ще ти послужи най-добре, но тук след въпроса с какви пари разполагаш!

Успех

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах как пък точно реши да жулиш траш и хк :)

 

^ HC и Thrash гази много. Скоро чух една банда в която имаше кор и много пилеж. Тея 2 стила са перфектни за комбиниране и не виждам нищо смешно.

 

По темата:

 

Тоя МД-2 не съм го чувал, но какъвто и да е - да се ограничаваш с 1 звук и да мениш само гейна е ... няма такава дума (освен разбира се ако не си купиш EQ камионче). Можеш да го ползваш да подаваш гейн на диста в усилвателя или обратното. Звука ще ти омръзне със сигурност. Аз съм за метъл-зона, не просто защото имам такъв ами и защото го познавам вече достатъчно добре, че да се възползвам от всичко което предлага, а то не е малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това едва ли е най-подходящият педал, за буустер пред драйв канал на усилвател :).

И MD-2 и Metalzone са ефекти, които са многостъпални, транзисторни кривочи, от най-стандартен тип, и стават за жулня.

На металзона е много важно да не се прекалява с високите честоти, за да не звучи в микса като пчеличката Мая.

Но не очаквай размазващ дисторшън от тях, който да става за всичко. За жилня са ок и двата, като може би на метлата еквилайзера му е предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам картинката, която Valserp постна, виждам че MT2 е доста по-smooth, заради което аз лично бих го предпочел, но (за пореден път да кажа) всеки си има лични предпочитания... :)

П.С.

Същата схема на звука я има на сайта на BOSS (на flash-а със семплите има 1 virtual distortion grid)

Редактирано от Talic_Zealot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Можеш да го ползваш да подаваш гейн на диста в усилвателя...

Wrong! :)

Освен това, за да подаваш гейн в диста на усилвателя, трябва да имаш лампов усилвател и да използваш кривоча на крайните (power amp) лампи. Което се получава като го избичиш на макс. С този дистър, уви, не можеш да получиш линеен бууст, който да не е изкривен (както на ДС-1) и следователно най-добре звучи на клийн канал на усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам картинката, която Valserp постна, виждам че MT2 е доста по-smooth, заради което аз лично бих го предпочел, но (за пореден път да кажа) всеки си има лични предпочитания... :thumbs_up:

П.С.

Същата схема на звука я има на сайта на BOSS (на flash-а със семплите има 1 virtual distortion grid)

 

Абе тая картинка нищо не може да ти помогне, щото ако не пробваш на живо, не знаеш rough до колко е rough и smooth до колко е smooth! Така че освен предпочитанията ами и пробите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.