Jump to content
Българският форум за музиканти

какво мислите за китарите Lag


Wolfheart

Recommended Posts

^^ С 7 струнен Lag Custom с обърната глава свири Стефан Форте от прогресив групата Адажио.

Доста е добър. Имам негови видео уроци.

 

Wolfheart не се отказвай. Намери някой познат да ти я вземе от Францата!

 

 

ако не беше този въпросният Стефан Форте нямаше и да разбера че има такива китари.

пък ако не беше Занев 70 т.е. Цеко нямаше да знам и за Адажио.абе напрао си е ....

вече имам причина да отида у френско :whistle: а не само оная кула на Айфел,дето и се лепят ората като муи на .... сладко.

 

п.п.рано или късно ЛАГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Таз китара дето вися сума ти години във Фактор беше Lag Rockline Light и беше стигнала цена 780 лв. Страхотен инструмент, но някой ме превари в последния момент, иначе щях да я отнеса, както и се бях наточил.

Впоследствие си купих друга Lag Rockline Light на старо, моделът е от 90-те години, произведена е във Франция, а не както някои от новите модели, които се правят някъде в Азия. Страшно ми харесва и като удобство и като звучене.

Моята беше със сингъл локинг Флойд Роуз, но аз му смених седлата и сега е дабъл локинг.

Въобще смятам, че Лаг са много добри китари, особенно от Rockline, Arcane, The Beast и Roxane сериите. Някои от тях вече не се произвеждат е се търгуват в И-бей или в други секънд-хенд сайтове. Лаг китарите си имат щирока колекционерска и фенска маса. У нас не са толкова познати, но Миро от Сафо преди свиреше с такава, а сега нашия съфорумец Якия от Сафър Ейч бичи с Lag Rockline.

Ако имаш възможност взимай и хич не се чуди!

 

Я виж ти хората си приказвали за моята китарка пък аз не съм разбрал.Та в мене е тая от Фактора ,да сте я взели горката ви чакала,чакала и накрая дойде вкъщи :godbless: Мога да кажа,че по нищо не отстъпва на Ибанягите среден клас.Има си Димарцио и флойд роуз (по лиценз де)ама имам проблеми със "ръката"(arm)щото има луфт в резбата и трябва да се пренавива.При много майстори ходих ама никой не я направи като хората ,така че съм се замислил да скокна до София и да си купя ново от някой магазин.Ето едно клипче което записвах отдавна!Извинявайте за качеството ама е зписвано с телефон.Звука е зле и не сечеше чак така на картинки ама какво да се прави като си купя камерка повече ай!

 

http://www.youtube.com/watch?v=LES8HJH4idA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро бих казал, че по нищо не отстъпва на доста по-високия от среден клас Ибанез :godbless: На тази съм дрънкал доста пъти във Фактор и е страхотен инструмент. Ако имах необходимост (и място) щях да я отнеса. 780 кинта е смешна цена за този инструмент.

Навремето на приблизително такава като пропорция цена си купих Фрамус Диабло, което е около 3 пъти по-малко от реалната му стойност - не знам как се беше получила тази цена, но не протестирах де :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, ето вече разбрах кой ме е изпреварил, докато аз съм се назландисвал.

Поздравявам те за избора и се радвам, че си доволен от китарата.

 

Аз сега съм се наточил да си взимам LAG THE BEAST (дай боже да има коледни бонуси :rolleyes: ) и ровичкам из френски сайтове за секънд хенд продажби, ама пусти жабари, хич не са цивилизовани като швабите, и не отговарят на мейлите ми.

Ама шъ стане работата, сигурен съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, ето вече разбрах кой ме е изпреварил, докато аз съм се назландисвал.

Поздравявам те за избора и се радвам, че си доволен от китарата.

 

Аз сега съм се наточил да си взимам LAG THE BEAST (дай боже да има коледни бонуси :cheers2: ) и ровичкам из френски сайтове за секънд хенд продажби, ама пусти жабари, хич не са цивилизовани като швабите, и не отговарят на мейлите ми.

Ама шъ стане работата, сигурен съм!

Радвам се че си фен и щом искаш нещо много силно то е неминуемо да се случи !Успех! :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече рядко някой си купува такива китари. На времето, коагто всичко беше кремона и орфей, а ракива китари бяха рядкост и се внасяха по неведоми пътища им се носеше славата, че са "най". Виждал съм такива и изглеждат супер, но не съм свирил на LAG. Предполагам, че са страхотни. Само да не лаг-ват :thumbs_up:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.