Jump to content
Българският форум за музиканти

какво мислите за китарите Lag


Wolfheart

Recommended Posts

здравейте,бих искал да чуя вашите мнения относно китарите на ЛАГ.може да ги разгледате тук цък.струват ми се доста интересни,на вид определено изглеждат като произведения на изкуството.много ми е интересно да ли някой от вас е имал среща с девойка приозводство на ЛАГ.

вия сте на ход.

поздрави!!!

Редактирано от Wolfheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм ги чувал, но китарите от модела Arkane изглеждат страхотно и имат доста добри характеристики. Да видим сега какво пише в Harmony Central.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите са френски,качествени и доста скъпи.Преди време имах тяхна акустична от която бях много доволен.Иначе няколко пъти съм свирил на електрическата на един приятел-беше удобна и звучеше определено добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговорите.много ме кефят тия девойки.спрял съм си окото на тази красота девойче мари хубаво но ми се щеше да е с активни адаптери.

Кольо,ти с какви модели си имал досег?

поздрави!

Редактирано от Wolfheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във фактор сумати време вися един недооценен Лаг. Страхотен инструмент на цена от около 900 кинта беше преди 5 години май. Наскоро някой го взел. Форма - супер-страт - нещо от типа на Ибанез S, но доста по-добро поне според мен. Изключително добра китара (ДиМарцио адаптери разбийш ли ...), много удобна и с хубав тон. Непонятно ми беше, защо никой така и не я отнесе супер скорострелно, за разлика от Азиатските Уошбърн, Джаксъни и Ибанез свирки на сходни цифри, но значително по-зле като инструменти (пак лично мнение).

Ако си нямах достатъчно китари (и жена с приготвена метла) да я бях отвял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз китара дето вися сума ти години във Фактор беше Lag Rockline Light и беше стигнала цена 780 лв. Страхотен инструмент, но някой ме превари в последния момент, иначе щях да я отнеса, както и се бях наточил.

Впоследствие си купих друга Lag Rockline Light на старо, моделът е от 90-те години, произведена е във Франция, а не както някои от новите модели, които се правят някъде в Азия. Страшно ми харесва и като удобство и като звучене.

Моята беше със сингъл локинг Флойд Роуз, но аз му смених седлата и сега е дабъл локинг.

Въобще смятам, че Лаг са много добри китари, особенно от Rockline, Arcane, The Beast и Roxane сериите. Някои от тях вече не се произвеждат е се търгуват в И-бей или в други секънд-хенд сайтове. Лаг китарите си имат щирока колекционерска и фенска маса. У нас не са толкова познати, но Миро от Сафо преди свиреше с такава, а сега нашия съфорумец Якия от Сафър Ейч бичи с Lag Rockline.

Ако имаш възможност взимай и хич не се чуди!

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговорите.много ме кефят тия девойки.спрял съм си окото на тази красота девойче мари хубаво но ми се щеше да е с активни адаптери.

Кольо,ти с какви модели си имал досег?

поздрави!

 

Не помня,но като съдя от формата на тези в сайта им трябва да е била Roxane

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LAG са убийствена фирма, френска.

Доста популярна сред немските метъли от '80-те и ранните '90.

Попадне ли ти, вземай и не питай повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за отговорите.много ме кефят тия девойки.спрял съм си окото на тази красота девойче мари хубаво но ми се щеше да е с активни адаптери.

Кольо,ти с какви модели си имал досег?

поздрави!

 

сварка-както се казва!и аз си бях харесал тази!даже си писах с тях да ми напряват 7-стр.,с обърната глава,по-добри прагове и с др.адаптери като оскъпяването беше само с около 140 евро,а тя беше по-евтина тогава (към 780 евра),ма нещо се размислих,че финикийските знаци ми трябват за други неща и работата се разсъхна.пипал съм роклайн на жоро от "каффе".имаше такъв като във фактор май,преди доста години и много ми хареса.пишат само много добри неща за тях навсякъде,така че ако имаш парички-това е по-добрия избор от много други китари от този ценови клас!ако си вземеш пиши Л.С. много ми се иска да я пипна.

П.С. мисля,че все някога и аз ще си купя нещо от ЛАГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имо ако ще взимаш френска китара си намери Vigier <_<

 

Lag бяха супер китари докато ги правиха във франция, след това станаха поредните китари от азия. не че са лоши но по качество не се отличават от Cort например (пак имо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено ще си взема някой ден китарка на ЛАГ.предполагам че ще е нещо къстъм 7 струнна красавица с димарзио адаптерчета.обаче тва което забелязвам е,че е доста трудно да си я купиш ако не си във Франция или Англия,а онлайн закупуването също е трудно,няма никакъв избор, аз открих две места със шипинг колкото половината китара.то по добре да ида у френско да си я взема. ;) ма кат си навие човек нещо,няма трудно.

благодаря на всички учасници по темата до сега

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда,волфхарт,и аз се отазах поради тази причина!

имах желание да си правия по поръчка и при диката аркан 2000 ,7 стр. и щеше да стане екстра,ма-кинти!и засега съм на 3-тия вариант-шектър 7 стр. с флойд,активни дънкани,махагон,без топ клен обаче за под 500 евро!еми ако имаха по добра схема на дистрибуция лаг-щяха да имат повече продажби!

съжалей боку!

има и др.фирми.

 

П.С.Дика,знам че един ден ти ще ми направиш най-яката китара! :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ С 7 струнен Lag Custom с обърната глава свири Стефан Форте от прогресив групата Адажио.

Доста е добър. Имам негови видео уроци.

 

Wolfheart не се отказвай. Намери някой познат да ти я вземе от Францата!

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.