Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко сме "прокълнатите"...


Surikat

Recommended Posts

Отново скъсах 1ва струна за вече 5ти или 6ти път и в момента имам една торба струни от 2ра до 6та, които не ми вършат никаква работа.Имам чувството че 1ва винаги се къса нарочно само и само да ми е гадно ;) !На всичкото отгоре в града няма музикален магазин :thumbs_up: ....И сега ми е много криво :metalist: !! Та реших да пусна една темичка за утеха...

Е, споделяйте...има ли сродни души..

Редактирано от Surikat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да и на мен ми се къса само 1-ва :thumbs_up: обаче си зимам наливно едни американски които са същата дебелина като на комплекта ми и струват 1.50. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и на мен ми се къса само 1-ва :thumbs_up: обаче си зимам наливно едни американски които са същата дебелина като на комплекта ми и струват 1.50. :metalist:

За електрическа ли?Каква дебелина, каква марка и от къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако късате само 1-ва струна, може би е прекалено обтегната. Защо не пробваш да си настроиваш китарата по ниско ,примерно с 1 тон или полутон. :thumbs_up:

Аз да не казвам голяма дума ама не съм късал струна от години, макар да не си настроивам китарата по ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако късате само 1-ва струна, може би е прекалено обтегната. Защо не пробваш да си настроиваш китарата по ниско ,примерно с 1 тон или полутон. :thumbs_up:

Аз да не казвам голяма дума ама не съм късал струна от години, макар да не си настроивам китарата по ниско.

Щото ше ми прецака строя :metalist: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж моста при главата - може да има някакъв дефект и пили струната. Същото важи и за вал-а на ключа. Освен това си зависи и от струните. Пробвай Дийн Маркли - има всякакви дебелини и са читави всичките (само 1 път попаднах на дефекти, но може би просто сме сродни души и не върви :thumbs_up: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за 12 години свирня само 2 пъти съм късал струни и то при слагане. Не знам как свирите, че късате струни, ама карай...

Можеш да си накупиш единични бройки .009 (или какъвто размер ползваш), щом толкова често късаш първа. Но първо провери повърхностите както каза X_eNeMy. Също така избягвай струни от БГ. Лично мнение, но просто не са същите като навън!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ти къса първа струна? Около ключа, при моста или по грифа някъде? Винаги ли е на едно и също място? Гледай за грапавини по позициите и въобще проследи внимателно целия път на струната. Не може толкова често. Независимо от строя...Е освен ако не свириш октава нагоре :) Да не ти къса при по-яки бендове...? Разправяй дали си се оправил, щото това си е гадно. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-често при бенд, но се е случвало и при настройване.И на старата китара пак така беше..И не се късат на едно и също място.

@Baby Thomas - уви, като няма риба и раците стават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж моста при главата - може да има някакъв дефект и пили струната. Същото важи и за вал-а на ключа.

 

и аз така мисля, проблемът май не е в струната, а в "хардуера".

 

 

а относно идеята да си смениш настройката заради късащата се струна само мога да се посмея от сърце :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно струните се късат заради некачествени бриджове,тремола,флойдове и тн. или заради лоша конструкция на главата на китарата.Смазка(аз използвам графитна) би могла да помогне на всички места на които струната има контакт с хардуера,а също и евентуално ЛЕКО изпиляване на леглото на струната на(на тремолото или каквото е там)с цел изглаждането,но последното трябва да се прави само ако е наистина необходимо.

 

п.п.Много хора нямат такива проблеми,макар че нямат непременно много скъпи инструменти,просто защото не правят много вибрато и сериозни бендове.Аз специално с първите си китари късах струни непрекъснато

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моето "свиринье" , което е доста бенд , вибрато , тремоло , трем.пикинг и всякакви изгъзици късам много рядко струна . Китарата ми не е толкова скъпа , стандартно тремоло е . А за това да се къса една струна по няколко пъти - при бенд това си е напълно нормално , ако свириш селската :) Иди някой учител да те види как свириш , може да имаш неправилна техника на изпълнение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз късам 4,5 и 6-та. Няма концерт на които да съм пропуснал да се разпиша с някоя от тях и не само. На репетиции на точно определени парчета се къса пак някой от тези, който съм изброил. По принцип няма струна която да не съм късал или една да ми е перманентна. Все пак те се износват, но имам едно предимство на китарата ми, което и позволява да я закача обратно , без да губя много време. Китарата ми е с двойно заключване и само развивам болтовете, отхлабвам струната от ключа, закачам я на струнника, заключвам я, настройвам, заключвам , финна настройка и съм пак на линия. Проблема идва когато забравя да си отрежа топчетата на резервните струни и нямам клещи , а струната ми не може да се отпуне повече, но винаги се измисля нещо, което да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.