Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръки за избор на китара.


MMI

Recommended Posts

Винаги ми е било интересно какво се случва след подобни питанки и дадените съвети.

Какво избрахте, в крайна сметка, съветите бяха ли полезни, удовлетворена ли сте от крайния резултат, съпругът Ви хареса ли подаръка, заинтригува ли го, започна ли да свири...?

Един от проблемите в нискобюджетния клас е липсата на "хомогенност" при различните екземпляри. До голяма степен, нещата зависят от конкретната бройка. Едната може да е чудесна за избраната цел, другата да е пълно дърво, което и вярна октава да не може да хване. Въпросната хомогенност и повтаряемост в качеството на изработка също струва пари и е характерно за мааалко по- висок клас инструменти. Лично аз, инструмент от онлайн магазин, без да го пипна не бих си купил. Е, може би казу...

Някъде стана дума за школи. Вероятно, човекът има познания по солфеж, свирил ли е на друг инструмент и какъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Тропчо said:

Лично аз, инструмент от онлайн магазин, без да го пипна не бих си купил.

Откакто дойде Ковид и онлайн търговията стана още по-масова, бройките в музикалните магазини станаха толкова оскъдни, че трябва да ходиш или до голям склад в София или някъде в чужбина ако искаш да тестваш. Аз също съм фен на живите проби, но не винаги е възможно и понякога се налага човек да изпише нещо. За щастие големите магазини са толерантни и при констатиран проблем заменят бройка/връщат пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго имах предвид, ама карай.

Що пък, "карай"? Да си го кажа. Аз самият, потърсих помощ тук, получих я и благодарих. Елементарното уважение към хората, опитали да помогнат, изисква поне нещо като - В крайна сметка се спряхме на това и това. Благодаря на всички за оказаната помощ... или - Купих едивоситамси, чак ме е яд, че послушах тукашните разбирачи, налетях на тотална скрап...

... ей така, бе! Колкото, човек да не остане с чуството, че напразно се е хАбил.

Тогава, вероятно, няма да има и такива възрезки теми към начинаещите китаристи. То, верно си е малко изнервящо някой да влезе в асансьора, да пръдне и да се измуши. Нямам предвид конкретната дама, а по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казусът е сложен и няма лесен отговор – възпитание, емпатия, елементарна компютърна грамотност, темперамент, сложна комбинация между изброените ... Кой знае. Ако имаше панацея и едно единствено хапче да ги решава всички тези проблеми, щяхме да го знаем ... но уви. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.