Jump to content
Българският форум за музиканти

За наркотиците


Glacierise

Recommended Posts

Бах смъркал ли е? Май не. :exclaim:

... Шекспир е (ройтерс имаше голяма статия за това) :cheers: .... а не се знае и за Бах, все пак наркотичните вещества не са от вчера (не говоря за химикали) .....

 

Но съм напълно съгласен за херо и от сорта -- отвратителни са... човек трябва да се държо колкото се може по-настрана от тях ... но просто всеки си има право на избор ... просто това се опитвам да кажа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ха, яка тема, чак сега я забелязвам. Мога да кажа само, че наркотиците определено спомагат до някаква степен в творческия процес :P В някаква степен те отключват опредлени области в човешкото съзнание, които иначе биха били трудно достигнати. Но ако си некадърник, ще си останеш такъв, колкото и да се друсаш, просто ще трудно от теб да стане следващия Jimmi Hendrix, Jim Morisson или Kurt Cobain. Според мен не е особено вредно, ако се консумират по-леки наркотици и то умерено, но с LSD и неговите производни би трябвало да се внимава. Имам един познат който беше напълно нормален и пълноценен член на обществото :D - добре платена работа, семейство с деца и т.н., докато веднъж не реши да пробва т.н. trip - наркотик на базата на LSD в следствие на което се "бъгна" тотално - започна да се държи напълно неадекватно, заряза работата и семейството, и почна да рови по кофите за боклук. Така че трябва повече да се свирии по-малко да се мисли за такива неща :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тревата, кафето,алкохола,меда, цигарите, захарта, солта, подправките, и всички вещества, към които се предизвиква психическа или/и физическа зависимост са наркотични вещества. някои от тях - които предизвикват произвеждането на дадени хормони (на щастието и т.н.) и посредством това загуба на ясна представа за реалноста се наричат опиати. тревата е опиат. хероина също. но тревата е лек опиат, защото не предизвиква физическа зависимост, за разлика от хероина. телевизията и интернет също са наркотици например, доста от навиците ни - също.

 

предполагам, че Ицо като е пускал темата е искал да пита за опиатите а не за наркотиците като цяло  :singer:

Забрави да споменеш шоколада и хапченцата като "Паркизан" , "Диазепам" и т.н. :guitar: Просто леко допълненийце

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Абе не бъдете такива сухари - кво им е лошото на наркотиците B) Кво ти пука как си правиш веселото, щом в крайна сметка ти е весело ;) Аз съм твърдо против хероина само, понеже май само той предизвиква истинска физическа зависимост. Алкохола и тревата предизвикват само прихическа като цигарите (предпочитам първите две пред последното, че поне ти става гот B) ). За екстази не знам, а LSD е мноо вредно.

А що се отнася до музиката - земете прочетете малко от автобиографията на Леми Килмистър. Като композира не знам, ама като цяло - ЛЕЛЕ МАЙКО :човече-дето-се-друса: :green: Вокала и китарист на Anvil дърпал пък по 1-2 треви преди да почнат да мислят песни с групата му. За Джим Морисън няма да си говорим :no: :green:

Като цяло като си опиянен е по лесно да ти хрумне нещо нестандартно. Но пък тогава и преценката ти е "нестандартна" :) Т.е. може да измислиш нещо тъпо и да си мислиш че е яко, но пък и може да измислиш нещо наистина яко.

Разбира се ако се натаралянкаш като лопата малко трудно ще държиш китара или квото там искаш.

Ами ...,мен ме кефи...,да се напу6а де!

А и май съм 4ел за Led Zep, 4е са се събрали в някакъв замък с една торба марихуана и... бой.,..от там е дори и Стълбата към небето :D:D:D

Няма нужда да се обяснява ква е връзката... :P

Аааа.... :) Вси4ко е ли4ен избор!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ...,мен ме кефи...,да се напу6а де!

А и май съм 4ел за Led Zep, 4е са се събрали в някакъв замък с една торба марихуана и... бой.,..от там е дори и Стълбата към небето :D:D:)

Няма нужда да се обяснява ква е връзката... :no:

Аааа.... :D Вси4ко е ли4ен избор!! :)

Ами виж - хората с една торба кви парчета праят.

Ти ко напрай като изпуши един чувал тука последните седмици :P

:DB)B)

:):D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посягането към наркотиците е или от тотална нихилистичност и самосъжаление от собствения ти живот или от прекалена задоволеност, когато всички удоволствия ти се струват лесно достъпни и познати!

 

Хората казват, че наркотиците са за много бедните (материално и/или душевно) и за много богатите (материално и/ИЛИ душевно).

 

Е, мненитео ми е, че има и известна мода в това, особено през '60-те, та до наши дни. Нека не забравяме, че южноамериканските индианци се друсат с кока от десетки векове, ако не и от хиляди години! За тях обяснението е невероятно, но то не е по темата!

 

Накратко... Ако си "видял" (знаеш), че Джим Морисън, Джими Хендрикс... (списъкът е дълъг) и другите величия са се друсали, това НЕ ОЗНАЧАВА, че така са създадени хитовете им. А и е заблуда да мислиш, че щом свириш на китара или пък поприпяваш, като се и надрусаш... хоп! - веднага си станал като горните споменати. Нелепо е да се мисли така!

 

Моето твърдо мнение е, че имам ли някакво желание за наркотици, алкохоли, цигарки, к**ви и т.н., ще го направя, когато стана на около 65-70г. (т.е. към напреднала старост). Тогава няма да има кво толкоз да губя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Моето твърдо мнение е, че имам ли някакво желание за наркотици, алкохоли, цигарки, к**ви и т.н., ще го направя, когато стана на около 65-70г. (т.е. към напреднала старост). Тогава няма да има кво толкоз да губя! ...

За КУ***ТЕ ще е много трудно на 65-70 г. :):no:B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе като си се надруса всичко което чуеш предполагам ти звучи гениално, както като се напеш и ти пуснат чалга рипаш по масите :D

а наркотиците ги взимат заради огромния стрес сигурно, а и през ден на сцена зад теб гърмят толкова децибели би трябвало поне малко да се ебават с нервите освен ако не се наспиш след това

а например вижте някоя група, която и да е, на концерт напушени или "чисти"

разликата е че не се спъват, не си изпускат инструментите и не объркват текстовете хахах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто обяснение за наркотичното влияние си го дава Карлос Кастанеда, един от вдъхновителите на хипи движението. Има хора с много голям потенциал, обаче с огромни психологически бариери. Такива кат се друснат им се оттуля 2-рата клапа и почват да бълват я музика, я поезия, я нещо друго. Затова и лесно се пристрастяват. Отделно волята, мирогледа, неуспехи в живота и т.н. Много младежи си мислят днес че като имитират старите хипари и ще ги осени гениалност. Да ама... знае ли човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля следното по въпроса: човешкото тяло си произвежда (по-точно може да произвежда) достатъчно количество качествени и безплатни опиати като адреналина и едорфините например. Кому по-дяволите е нужно да се задръства с разни боклуци, за да стане по-добър творец? Творенето идва от съвсем друго място - ако човек престане да си слага сам бариери на мисълта - всичко си тръгва като хората. Понеже усещам как в този момент някой иска я да ме прасне, я да ме напсува и да каже, че нищо не разбирам и в отговор на това казвам следното: аз също дълго време обяснявах на разни хора как те нищо не разбират от живота и категорично отказвах да поема отговорност за нещата, които ми се случват и дълго време отказвах да проумея, че сам си ограничавам мисълта. Не искам поста ми да се превръща в лекция на тема "Силата на позитивното мислене", ама я само седнете на спокойствие и си помислете колко бариери си слага всеки един от нас само по отношение на творчеството и после по отношение на всяка друга част от живота и най-важното - бъдете ЧЕСТНИ със себе си.

Ще видите, че не говоря празни приказки.

 

 

П.П. Не съм нито адвентист от седмия ден, нито свидетел на Йехова, нито мормон, шиит, джайнист, суфит или сциентолог или Кевин знае какъв друг сектант. Нещата са много прости, стига човек да е честен със себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз мисля следното по въпроса: човешкото тяло си произвежда (по-точно може да произвежда) достатъчно количество качествени и безплатни опиати като адреналина и едорфините например. бариери си слага всеки един от нас само по отношение на творчеството и после по отношение на всяка друга част от живота и най-важното - бъдете ЧЕСТНИ със себе си.

 

Нещата са много прости, стига човек да е честен със себе си.

По този въпрос е писано много, има много изследвания и може да се говори много. Това, дето казваш е така но само от части. Интересувам се от тези въпроси повече от 10 години и не само съм чел, но съм и експериментирал някои неща. Повярвай ми повечето хора си нямат и най-малка престава КАКВО са!... А и премахването на бариерите е най-трудното нещо...

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Моето твърдо мнение е, че имам ли някакво желание за наркотици, алкохоли, цигарки, к**ви и т.н., ще го направя, когато стана на около 65-70г. (т.е. към напреднала старост). Тогава няма да има кво толкоз да губя! ...

За КУ***ТЕ ще е много трудно на 65-70 г. ;) ;) :P

Ехей...6ти е** номерата :cheers::lol::lol:

:lol::):):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ...,мен ме кефи...,да се напу6а де!

А и май съм 4ел за Led Zep, 4е са се събрали в някакъв замък с една торба марихуана и... бой.,..от там е дори и Стълбата към небето ;)  :P  :P

Няма нужда да се обяснява ква е връзката... ;)

Аааа.... :P Вси4ко е ли4ен избор!! :lol:

Ами виж - хората с една торба кви парчета праят.

Ти ко напрай като изпуши един чувал тука последните седмици ;)

:cheers::lol::lol:

:):):P

ама тука няма замъци ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля следното по въпроса: човешкото тяло си произвежда (по-точно може да произвежда) достатъчно количество качествени и безплатни опиати като адреналина и едорфините например. бариери си слага всеки един от нас само по отношение на творчеството и после по отношение на всяка друга част от живота и най-важното - бъдете ЧЕСТНИ със себе си.

 

Нещата са много прости, стига човек да е честен със себе си.

По този въпрос е писано много, има много изследвания и може да се говори много. Това, дето казваш е така но само от части. Интересувам се от тези въпроси повече от 10 години и не само съм чел, но съм и експериментирал някои неща. Повярвай ми повечето хора си нямат и най-малка престава КАКВО са!... А и премахването на бариерите е най-трудното нещо...

Трудно е, при това изключително трудно, но според мен това е единствения верен път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.