Jump to content
Българският форум за музиканти

НАСТРОЙКА НА Boss Ds-1


kkertev

Recommended Posts

Никъде в интернет не мога да намеря инфо за това как да настроя BOSS DS-1 за да е като бустер за сола примерно.

като за основен кривоч използвам гейна на кубето.

и трябва ли да минават ефектите /педалчета на BOSS/ през fx лупа или да са си в обикновеният вход!

МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го използвам като бустер със следните настройки

 

Тон между 10 и 11 часа

Левъл на 3 часа със сингли и на 5 със хъмбъкъри

драйв на 9 часа

 

за самостоятелен драйв

 

Тон на 9,30часа

левъл /същия

Драйв на 12/1 часа

 

Само искам да отбележа,че моя ДС 1 е от 84 и има леко по различни характеристики от сегашните(при директно сравнение е леко по хармоничен,има малко по малко гейн и драска във високите по малко),така че настройките биха могли незначително да варират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото аз знам, за буустър не се пуска драйв, тона е на 12 часа, а левъла усилен до край. Т'ва важи и за Босс СД-1/ДС-1 и за ТюбСкриймърите. Разбира се ако нещо не ти допада при тази настройка винаги можеш да го коригираш, защото все пак китари и АМР-ове различни. При мен обаче този "пресет" върши идеална работа където и да сложа Тюба. :)

Дали ефектите трябва да са преди ПреАмп-а или в ФХ Луупа:

Уа-уа, компресор, драйв/дист/бууст се слагат преди преампа, флендж, хорус, дилей, ревърб - между ПреАмп и РА, т.е. в ФХ Луупа. Направи прост тест - включи дилей преди кубето и свирни нещо с драйв, а след това при същите настройки просто премести дилея в ФХ Лууп и ще чуеш огромната разлика. Защото няма нищо по-гадно от дилей преди драйва... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройките които дадох по горе са си чисто мои и са съобразени с моя амп(и разбира се с моя вкус :D )Иначе си напълно прав ,за бустер не се дава драйв по принцип само инпут левъл.А определено дилеи и ривърби трябва да са непеременно в ефкт лупа ако ще се използва какъвто и да е драйв от кубето иначе става страшно :D

 

 

 

п.п.Лично на мен когато тона на ДС 1 е на 12 часа,високите ми идват малко в повече и затова го държа между 10 и 11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми щот те и кефи така няма какво да се оплакваш - яко свирене и т'ва е! :hysterical:

 

 

Настройките които дадох по горе са си чисто мои и са съобразени с моя амп (и разбира се с моя вкус :thx: )

И аз споменах че според зависи. Примерно като бях в xxxx да ми тестват СД-1 (така и не ме допуснаха сам да пипна) фенът изкара много яки звуци и само като буустър и с комбиниран драйв - малко от Босс-а и малко от АМР-а, който беше един чуден лампов Фендър 212-ка... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе,всичко е според зависи..,в къщи може да ти звучи идеално,същата настройка на репетиция-отвратително,на свирня-3-то и т.н..и помещението е фактор.Ушета нали си имаме? :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.