Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от скрап


Recommended Posts

;) Аз точно това казвам - няма да вземам евтини ментета, а ще взема Sparky

Къртят миффки. Това е бившият завод Елтос, но ги купиха братушките от Sparky и сега всичко е дори по-здраво, по-съветско, един вид. ;)

Аз отскоро имам зеге на Sparky и няма материал, който д аму се опре. Четох и ревюта - Sparky превзема света с мощност!

Въпросът ми беше за евтинките машинки от МЕТРО, като тази на снимката от предишния ми пост.

И по-точно за фрезерите, които вървят с тях.

Бива ли ги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Горер- Евтините фрези са ОК. Моята се води Айнхел, но е китайска. Ползвам я 'сирьозно' от доста време и нямам проблеми. Евтините фрезери са ОК също, но по-бързо се скапват.

Аз все още ползвам оригиналните фрезери, които също не са първа 'убост. Вече са за смяна, де... Така че за хоби употреба- давай с йофтинкото според мен- поне няма да те е яд ако се затъпят при по-невнимателно ползване :bravo:

 

+ вчера забравих да дам един линк: горер, сигурно си го виждал в project guitar- много хитро приспособление, което ти спестява усилието да правиш 1000 шаблона за различните neck pocket-и: http://www.mykaguitars.com/tools/neckpocketjig/

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, гледах го това преди време - тарикатско е за дълбане на легла за гриф, щото можеш да си го настройваш.

Лощото е, че не съм попадал на някакъв jig за гнезда на адаптери. Там просто си трябва шаблон, а копелетата искат по 25 щатски за плексигласовите.

Видях и един комплект от два шаблона за цяла китара - цялостна форма с всичките и кухини (за Телекастер), но комплектът струваше към 45-50 зелени. :wall:

В темата, която пуснах в projectguitar американците ме наплашиха, че нямало как да стане с евтини фрезери. Трябвало да се купуват некфи за по 30-40 долара парчето.

Аз, обаче, вярвам на теб :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

И едните и другите стават. Едните си имат едни плюсове (издръжливост) а другите-други (цена) :lol:

А тия шаблони не ти трябват :lol: Щом я направи тая дивна зла метълска Кремона, защо да не можеш да изрежеш един правоъгълник в парче шперплат :lol:

В Стю-Мак без съмнение има готини неща, но има и доста 'хоум-шопинг' нещица според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За правенето на шаблон от шперплат ще ми трябва хубав инструмент и евентуално... шаблон. :)

Не знам как да го издялкам толкова прав и прецизен. Със зегето ще стане ташакларъ и дори после да го изглаждам със шкурка, пак няма да е идеално прав и точен.

Мисля си евентуално да го дялна по оня метод с jiga-а водещите летви. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Хей, година по-късно се сетих, че още не съм пускал снимка на бившата Кремона. :metalist:

качестовото на снимката е ЛАЙНО, но все пак може да видите изоблените контури на тялото, удължените рогчета, новите inlays и демонската глава на грифа.

Бриджът е "оксидиран" по домашному :headbang:

Новите ключове са хром, маслени.

Има и други дребни подобрения, ама не се сещам сега д апиша за тех.

000003904hu.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ей тука един семпъл.

Сори за отвратното качество, ама е писано с GuitarShit.

 

http://members.lycos.co.uk/thegorer/kremona.mp3

Десен бутон >>> Save target as

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го семпъла от китарата: http://www.geocities.com/xyi_69/kremona.mp3

Kачил съм го на друго място, дано сега да се смъкне.

Задължително трябва с десен бутон >>> Save target as.

 

А за самоделния финиш на бриджа - перманентен маркер. :headbang::D:D:):lol::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

едно запитване: стигнах дотам да се правя къстъм пиккард. хрумна ми да си го направя от алуминий. въпроса ми е това дали ще стане?

досещам се че за разлика от пластмсата алуминия е метал <_<

някой ще ме светне ли по въпроса. приемам всякакви обосновани разубеждения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пикгарда освен че ще тежи греховно повече друго не виждам разлика от пластмасов!

 

Можеш да направиш ПОЛУакустучна китара от акустична (спрете с тия обикновени китари! Няма обикновена китара! Те всички са специални ;) ) Или трябва да сложиш адаптер или микрофон или и двете, но качеството определено ще е далеч (особено ако в картинката се намесва и микрофон :P ) по-скапано от най-елементарната електрическа китара ;)

 

Горер: яко изглежда ;)

 

Ае со здраве и весело посрещане на евр(оп)ейската нова година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.