Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте! Споделяме с вас новата си песен. "Сила" е с участието на Франки Рол от група "Lyrex". 

Текс и музика : Ивайло Цеков

Аранжимент : Ивайло Цеков и Красен Иванов 

В записа : 

Франки Рол - вокали 

Ивайло Цеков - китари

Красен Иванов - китари

Хари Касабов - бас

Кирил Димитров - звук, мастеринг и дръм- програминг 

Приятно слушане!

• Like 1

Доста ми хареса парчето, но имам една забележка. 

Основната (лийд) китара ми фалшивее. Дали е от настройка, интониране на китарата или бендинг техника не мога да кажа.

( или комбинация от тях)

Не съм и абсолютист, но прави впечатление... Мисля, че лесно може да се провери, като трака се прекара тюнинг плъгин.

Би трябвало поне на този, който е записвал, да е направило впечатление, като иначе е свършил добра работа по записа и

дръм програминга.

Преди 2 часа, TONY написа:

Основната (лийд) китара ми фалшивее. Дали е от настройка, интониране на китарата или бендинг техника не мога да кажа.

Аз по-скоро бих казал нещо за обработката на вокала, но това моето си е професионално изкривяване, така че този път няма да се обаждам. ;)

Относно фалшивеенето на китарата, за къде става въпрос - на места или през цялото време? Щото мен не ме дразни, с изключение само на едно място около 2.15 в солото (има някакъв октавер или пък се удвоява "ръчно) - там малко не строи в долния глас...

Напротив yamaha, твоето мнение е много ценно, а на момчетата има смисъл да се помогне, защото има заряд това парче.

Относно китарата, лекото фалшивеене е на места, където свири мелодични линии и където вероятно бендва. Не толкова солото.

Ако влезне в темата Евтим ( или друг съфорумник) с по-тренирани уши, ще каже по точно.

Според мен правилно би било, китариста да потренира партиите си месец, два и да ги презапише.

( мелодичната китара и солото, ритъм китарите са супер ок)

Относно вокалите, мен не ме дразнят ( не ми фалшивеят), по скоро по екстремните влизания на вокала, да се смесят по добре... но това е, частта, в която ти, yamaha, трябва да споделиш мнение.

Като цяло записа ми харесва.

Edited by TONY

Преди 1 час, TONY написа:

Напротив yamaha, твоето мнение е много ценно, а на момчетата има смисъл да се помогне, защото има заряд това парче.

Относно вокалите, мен не ме дразнят ( не ми фалшивеят), по скоро по екстремните влизания на вокала, да се смесят по добре... но това е, частта, в която ти, yamaha, трябва да споделиш мнение.

Като цяло записа ми харесва. 

Благодаря за признанието, но нямам самочувствието да раздавам на едро съвети в стилове, в които по принцип не работя и съм сигурен, че ти и доста други от форума, които само свирят и нищо не обработват, могат да дадат по-полезни съвети от мен, просто защото свирите същото от много време и сте запознати с материята. :)

Парчето наистина има заряд, вокалистът също вкарва много екшън и може би на това се дължи това, което и ти си забелязал - при влизанията, от екшъна малко се вживява (което не е лошо), но леко повишава в първите няколко срички (опитах се набързо да му изолирам гласа на едно от местата за онагледяване на това, дето говорим ; горното е оригиналът, а под него е коригираното).

И на мен парчето ми харесва, може би в процеса на миксинга бих променил малко честотно/динамично някои от траковете, но това си е въпрос на вкус и конкретно моя вкус, понеже така по би ми харесало. ;) Имам предвид, че като цяло ми звучи леко мътно, някои срички ми се губят и бих оправил например дикцията на вокала. Нямам го на канали и затова за онагледяване изкарах друго откъсче и му вдигнах малко високите - разбира се по този начин се вдига всичко в тази област и всъщност оригиналът звучи доста по-хомогенно, но мисълта ми беше, че е добре вокалът малко да се избистри. То това всичкото ми е в главата без да съм го чул и затова като се почне с корекциите на предишен етап канал по канал, чак тогава става ясно по-добре ли ще го бъде или не. Нека съветите ми не се приемат като нещо, което непременно трябва да се поправи, а по-скоро като мнение на обикновен съфорумец.

Edited by yamaha
  • Like 1

Posted (edited)

Благодарим за мнениета и затова че вникнахте в песента! Радваме се, че събуди интерес. Аз записах китарите и наистина има дребни моменти, където не ги изсвирих достатъчно чисто. Наш приятел смеси песента и с много желание и общи усилия доби такъв финален вид. Ние не сме профисионални музиканти и правим нещата максималко старателно, но дотолкова колкото ни позволявт знанията и възможностите! 

Благодарим още веднъж за градивната критика и коментарите. Всяко мнение е важно!

Edited by ivchovarna
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By TONY
      1. за демо записи  и след това студиен запис на албум на УРАН 242
      Аз съм композитор и текстописец на песните на Уран ( а както чичо Митко каза и идеолог).
      Демо записите си ги правя сам - китари, бас и програмирани барабани (от 3 месеца съм почнал да се уча на практиз пад,
      но докато просвиря на комлект, ще ми трябват още няколко години ?)
      Вчера завърших едно демо на старо демо. На времето много си усирах нещата с кофти записи, сега този последният си мисля, че съм го направил приличен. Рекординг, миксинг, мастеринг инженер са си професии, аз нямам претенции да ги владея, вероятно ставам за продуцент. Ето резултата - 
      По долу и запис на същото парче от преди 8 години.  
      Толкова съм могъл, като записвач/ миксер тогава. Но ставя ясно с какъв тип глас си го представям.
      Понеже си загубих старият телефон, съответно нямам връзка с певеца, който тогава го изпя.
      Ако някой го познава - Мартин от Русе, нека му каже, че искам да го изпее пак. Живееше тогава, в близост до Руски паметник ( София)
      Още по-добре, ако намеря певец за постоянно, с подходящ глас за Уран.  Ето старото демо - 
      Там на страницата има и трети вариант, където аз с (опит за) блек метълски глас изревавам интрото -
      Недей да се скиташ сам в нощта, ще те намери внезапно смъртта
      Принцът на мрака е убиец свиреп, няма да има милост за теб!

Но освен по яки метълски, ще има и някоя друг балада за изпяване. 
      Примерно тази Жива вода, която си е още от предната група преди Уран, Аквилон.

С Уран имаме две студийни демота, естествено следващите студийни записи трябва да са подобри, но все пак, ето какво сме правили

Задача номер едно ми е - да презапиша албума в демо вариант, с качество поне, като това на последният ми демо запис от вчера.
      Което да го направи слушаем.
      Задача две - като сме готови и има пари, албума да се запише студийно, както си трябва - китарите с лампови усилватели, акустични барабани,
      имам добър басист и добър барбанист.
      Е, трябва добър вокал... иначе няма да се получи.
      Мисля, че имам добър материал, от който да стане албума.
      Да, не звучат добре старите домашни демота, но правя точно това, правилните стъпки в правилната посока, за да се получат нещата.
      Ето го проекто албума, мисля си, че с правилният певец/ или певци/ и естествено по-добри записи, да стане приличен.
      Няма изискване певеца да е от София. Даже може и да не живее в България, сега може да си записва всеки и от вкъщи.
      Обаче, ако иска да стане член на група Уран242 трябва да идва на репетиции, които ще ги почнем някъде другият месец.

Гледам много певци предлагат записи по нета, но те не са българо говорящи.
      Пък ако няма българин желаещ да ми изпее парчетата, вероятно решението е да се направят на английски, но текстовете на които държа, отиват на кино.. та затова ми е дерта да ги изпее българин. Между другото, имаше едно предложение от един американец, да ми изпее Звездоброеца на английски. Беше ми пуснал едно демо, английският му текст не беше никак лош, но не ми хареса изпяването. Пък и беше променил и самото пеене спрямо оригинала, не само сложил английски текст...

Ето го бекинг трака, ако може да го изпете добре... давайте 

• By Jordan98
      Здравейте! Свиря на китара и имам доста идеи за авторска музика. Стилът е Хард Рок тип Guns and Roses, Aerosmith, Def Leppard и т.н. Търсят се всички... Аз съм на 22 и живея в София. 
      https://drive.google.com/file/d/17tH6C9eB6EXX36Li23KDLc3aFfsHc9Lq/view?usp=drivesdk
      https://drive.google.com/file/d/17taQsdsK_6gkv4onUxejNxlvfXsP6rPt/view?usp=drivesdk
      Това са две от песните. Ако някой има интерес, да пише във фейсбук https://m.facebook.com/profile.php?id=100004401642432

• By Queen Obscene
      Здравейте! Търсим китаристка на около 18-23 години за сформиране на изцяло женска хард рок/глем метъл група, град Пловдив. Съвсем в началото сме, но - въпреки това - има заинтересувани мениджъри, промотери и продуценти . Основните ни блияния са Guns N' Roses, Mötley Crüe  и W.A.S.P. Сериозни хора само.
    • By ivchovarna
      Здравейте, приятели!
      Ние от варненската група „ВЗЛОМ“ имаме удоволствието да ви съобщим, че на 20 февруари 2020 г. излезе дебютният ни албум, озаглавен „Нашите мечти“. Дискът съдържа 13 композиции, писани в различни периоди през 10-те години, в които съществува групата, като стилът е комбинация между рок, метъл и пънк.
      Албумът е записан от Красен Иванов – китари и клавишни и беквокали, Ивайло Цеков – китари, клавишни и вокали, Димитър Димитров – вокали и китари, Хари Касабов – бас и Марин Вълчев – Марски – барабани.
      В YouTube канала на групата https://www.youtube.com/channel/UCdhkbcP5wWw2aOD7loe6pSw ще откриете клипове на някои от парчетата от албума. 
      За да закупите албума, можете да ни пишете лично съобщение във Фейсбук. Цената му е 12 лв.  
      На път сме да изпълним и още една наша мечта, като представим албума на поредица от клубни събития в шест града в страната, започвайки от Варна.
      21 март ВЗЛОМ & Shades - Албум Промо@"Spirit Of Rock" Варна
      28 март ВЗЛОМ & PSS - Албум Промо@Club "3 Уши" София
      10 април ВЗЛОМ - Албум Промо@"Alive Bar" Бургас
      25 април ВЗЛОМ & Snade - Албум Промо@"Under City" Пловдив
      8 май ВЗЛОМ & Creep - Албум Промо@Club "The Maze" Добрич
      16 май ВЗЛОМ - Албум Промо Live@"MAX Club" Русе
      За повече информация, разгледайте страницата ни във Фейсбук https://www.facebook.com/vzlomband. 
      Съвсем скоро музиката ни ще е достъпна и в Spotify, Bandcamp, Google Play и всички останали онлайн музикални платформи.
      Списък на песните в албума:
      01. Нашите мечти
      02. Fuck
      03. Ще се срещнем в съня
      04. Такъв е животът
      05. Призраци
      06. Защо да знам
      07. Парченца мечти
      08. Отхвърлен
      09. Hurt
      10. Не вярвам в теб
      11. Твоята усмивка (Bonus track)
      12. My Pain (Bonus track)
      13. В.З.Л.О.М. (Bonus track)

• By rady.apostolov
      Здравейте, с групата ни Ancoria се оглеждаме за певица - в София. Стилът е прогресив/пауър/готик метъл. Музиката е авторска, с текстове на български език. Има готов репертоар, който да бъде научен, както и още материал за нови песни. 
      Сопран/мецосопран, мощен, ясен, пауър глас, но и с умение за динамика и усет към по-нежните части в песните. Вокални влияния - Within Temptation, Elysion, Leave’s Eyes, Epica, Sevi и др. подобни. Не бихме отказали и певица с оперна постановка  При интерес може да предоставим и записи. За контакт: отговор тук, на тел. 0899172279 или на rady.apostolov@gmail.com 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.