Jump to content
Българският форум за музиканти

как да докарам желания звук


ba6 maistora

Recommended Posts

ами понеже съм свирил повече на класическа китара и по-отскоро свиря на електрическа ми е много да докарам саунда на някоя песен, която примерно ме кефи и искам като я свиря и аз да звуча така. Имам процесор корг и там има много ефекти и понякога се доближавам до искания звук, но винаги нещо ми липсва. Та искам да питам дали има някакав алгоритъм на избиране на ефектите по банките и т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей Баш Майсторе ша ти сложим шапка..хъхъхъх ами щом си с процесор просто търсиш из нета патчове за него на нещата които искаш да свириш и готово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пизключваш всички ефекти и си подбираш як дист гласиш му там геина и тона(ако има) след тва еквалаизрчето попипваш евентуално ако има кабинет симулации с слагаш някоя хубава и пак попипваш ЕКиу-то и така после слагаш малко ревърб ако искаш и се получава яко :)

опа забраих да кажа че след като си нагласиш диста ще е хубаво да включиш малко ноис геит ;)

 

аре успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюд, темата, която отваряш е дълга и широка.

1. "Дитето" е право - търсиш пачове, НО

2. Тези пачове са правени с конкретна цел - т.е. запис или свирене на живо/вкъщи/репетиция, като и в двата случая, нещата силно зависят от китарата и от останалата апаратура, с която разполагаш.

3. Записите на любимите групи са правени в студиа с вероятно 1/2/3/4+ наслагвания на различни китари и/или усилватели + че са обработвани допълнително + мастерирани. Те самите групи на живо не могат да го докарат саунда от студийния запис, така че....:)

В този смисъл това, че го "докарваш много близо" е доста доста добре. ;)

 

айде успех! <_>

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си мисля че търсенето на звук винаги продължава

и се изка опит който се трупа с времето

не става - взимаш китара и хоп - звук сатриани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам пич трябва да почетеш малко из форума...

преди 2-3 месеца бях пълна боза... сега съм боза и три четвърти ама малко по малко започнах да се доближавам до истината.Както се каза по горе темата е дълга кът великите пости..За свирене в къщи ще го докараш криво ляво.. проблемите почват като пожелаеш да запишеш нещо..там има много номерца май..

Ама опити му е майката тъй че натегай няъ съ плашункаш, пък тука с всеобщи напъни щъ уредим у живота :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам пич трябва да почетеш малко из форума...

преди 2-3 месеца бях пълна боза... сега съм боза и три четвърти ама малко по малко започнах да се доближавам до истината.Както се каза по горе темата е дълга кът великите пости..За свирене в къщи ще го докараш криво ляво.. проблемите почват като пожелаеш да запишеш нещо..там има много номерца май..

Ама опити му е майката тъй че натегай няъ съ плашункаш, пък тука с всеобщи напъни щъ уредим у живота :headbang:

Грингоуууу прав си за запис и живо си тряат по различни патчове..и бая играчка си тряа докато си избара желания звук..тряа просто да отдели доста време,да не си посяга и ша си нагласи саунда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си мисля че търсенето на звук винаги продължава

и се изка опит който се трупа с времето

не става - взимаш китара и хоп - звук сатриани

а според мен става - взимаш китара JS, амп JSX - след това констатираш, че пръстите ти не биват ... и пускаш нов топик: "Как да свиря като Сатриани, така че неговия звук да не ми напомня на Иван" :-)))

 

шегата на страна, много опит е задължително условие, но някои хора никога немогат да постигнат звука на китарист Х дори и да са отлични музиканти и да имат пълно копие на апаратурата му, защото повечето големи имена звучат като себе си и това ги прави големи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве аз лично от доста време не се опитвам да докарам звука на ндаден китарист..просто си направих два патча които ме кефят един с дист и един чист и сега ми е през дедовия за саунда на Сатриани..да не сере мрамор че тряа да му имитирам тона ...ай сиктир <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала. абе бъдете себе си, кво искате да звучите като някои или да свирите като него. важното е ти да се кефиш. и колкото повече шитс слагаш толкоз повече си преебааш звука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.