Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, наистина не се цигани - вземи си нови ключове. Достатъчно изтърпя грифът :icon_shithappens: По-добре дай някой лев отгоре за ключове, за да ти е мирна главата. Вярвай ми няма да съжаляваш. И аз принципно съм стипца, но когато ще се прави нещо, нека то да бъде НЕЩО, качествено, добре изработено, защото тия пари дето евентуално ще си ги спестиш после може да се наложи да ги дадеш тройно да оправяш това, което е станало, защото не си ги дал. Не искам да звуча като някой специалист, но от личен опит в "производството" на някои неща смея да твърдя, че наистина икономията е майка на мизерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами окей.

В такъв случай официално обявявам търсене на ключове.

 

Нека хората, които имат ходене до софийските музикални магазини да погледнат за ключове, чиято основа влиза в дупка с диаметър 8 милиметра.

Желателно е да са черни на цвят.

 

Ще пусна и специална тема в раздел "Търся", за да има някакъв шанс да намеря втора ръка и да мина Тънко.

 

Междудругото, за мен е още по-добре, ако някой се навие на трампа.

Давам му моите ключове, а вземам неговите.

Моите са Перфектни, никелирани. Наистина са убийствени ключове, само дето са Фендерски стандарт и са за 10 мм отвори.

 

Ето снимка на ключпвете, които имам и предлагам за размяна:

 

s5002583wz5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помните ли оня кит, дето го препоръча Overdrive и дето ужким не се пукал?

Опааа:

 

aaas5002589fi0.jpg

 

"С висока еластичност" пишат момчетата на опаковката - за да кълват Балъците. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм.. странно защо при мен не се е пукал но никога не е късно :metalist:

купи си автокит с втвърдител направо

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ползвам епоксидна смола, смесена с дървен прах, но това е толкова гадна задача, че вероятно ще минат седмици докато се наканя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, до колкото разбирам, китарата няма да е с прозрачен finish, защо не мацнеш директно с епоксидна смола без трици. За нея поне съм сигурен че не се свива и не се напуква. Изрязал си дървото прекалено близко до крайните размери и се страхуваш покрай смолата да не изшлайфаш и дървото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървените трици служт като арматура.

Чистата епоксидна смола се троши като стъкло.

Освен това добавянето на дървен прах ще доближи коефициентът на свиване и разширяване до този на самото буково тяло и няма да мис е напука боята после.

От едната страна само ще обера с оберфрезата и ще стане перфектно гладко, но от другата ще се наложи подпълване с епоксидна смола, защото ножът на зегето се е кривил и е подкопавал (те хората затова режат с бандциг).

 

Ето снимка от днес - изрязах грубо около нек покета - вс енещо трябваше да свърша докато тествам различни смески за кит.

Дано да се вижда как зегето е подкопало страната, въпреки, че отгоре следвах точно начертаните линии. Просто ножът с еподгъва и почва да дълбае навътре.

aaas5002584copygd7.jpg

 

Направих една скица на това, което се е получило при рязането:

aaas5002592ro6.jpg

 

Мисля да залепя отрязаното парче оотново към тялото и да изрежа наново като внимавам да няма гафове, но всичко това ще е ГОЛЯМА мъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре отрежи парчето, което липсва от фирата с теснозъб трион или някаква фина ножовка и така го залепи. Така или иначе имаш вече ~2мм луфт между двете парчета - помисли как ще ги запълваш. Предполагам с епоксидна смола и стърготини. Има и друг момент - може да ползваш лак и дървен прах. Ние така запушвахме на дюшемето вкъщи процепите :metalist:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проектът се спира до 4-ти ноември, понеже съм ангажиран плътно две седмици и нямам време за него.

Все пак не се знае - ще се опитвам да поработвам през това време, но е малко вероятно да има някакво сериозно развитие до 4-ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми препоръча добра марка шприц кит, продаван под формата на спрей, подходящ за пръскане при подготовка за боядисване на китара?

 

Предишната я пръсках с пистолет и компресор, използвайки автомобилен шприц кит, но сега не ми се занимава да я мъкна при Моя Човек с компресора и да го занимавам отново с моите китари.

 

Помня, че в друга тема Евтим Джерекаров пръскаше китарата на някакво хлапе от форума с акрилен шприц кит от спрей (или грунд, както му казват някои).

 

Как се държат в дългосрочн план тези шприц китове/грундове от спрей?

Колко флакона е желателно да купя?

Достатъчно устойчиви ли са, добре ли слепват към дърво, свиват ли се с времето, нацепват ли се, нацепва ли боята над тях и прочее?

Демек - има ли хлеп ф тези спрейове или ще трябва пак да пръскам с автомобилен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oнзи кит е не се напуква(боядисвах си колоните с него преди 2 години, и не се е напукал), и е сравнително здрав, но, предполагам, е по-чуплив от автомобилния щприц-кит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oнзи кит е не се напуква(боядисвах си колоните с него преди 2 години, и не се е напукал), и е сравнително здрав, но, предполагам, е по-чуплив от автомобилния щприц-кит.

Каква марка е бил спреят?

Ако се пръска само една китара, прави ли добър и дебел слой, без да се налага да пръскаш с втори флакон?

Демек - достатъчно количество ли е, за да направи хубав шкуряем слой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.