Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчаите ми


Spoocter

Recommended Posts

Препоръчаите ми процесор щото съм на прага да се самоубия

гледах процесорите на дигитек на зоом и на берингер

харесвам блуз

зоом г1 съм пробвал и не ми харесва щото няма блусарски саунд (или поне аз немога да го докарам) има някакъв блуз ама то е крънч

на берингер в сайта гледах в-амп 2 и ми харесаха тези който блусарските бритиш блуз и американ блуз

та кажете някой друг процесор ако знаете щото цял ден гледах и ще се побъркам

поздрави от Хунгари...

Редактирано от Spoocter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един Digitech RP 200 за продан,но май като се замисля въпроса ти не искаше точно такъв отговор,но ...бях длъжен!

Поздрави!

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вамп2 е добър избор.Но не е зле да поясниш за какво точно ти трябва, защото и някое педалче може да ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз докарвам проилични неща със X-vamp, който се води орязана версия на Вамп...

идните дни може и някое семпълче да запиша..

Иначе и на мен ми е интересно зуум дали стават и за този стил, че заглеждам G7

 

let the blues be with you

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

що не пробваш да си навържеш педалчета. Има специални Блус серии на Берингер.Аз мисля да си правя чеин-Behringer-ovedrve/distortion, Behringer Delay, Dunlop Bry Baby. Това е перфектна комбинация за всичко от Джаз,Блус до Хард Рок... Пък и не излиза много скъпо(естествено ако мнениш Дънлопа с някое по евтино уа)... :hysterical:

Редактирано от Raxus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чейна е готин, аз имам сходен, пък макар и камЬОните да са други марки. Само че най-отзад ако не боцнеш един лампов звяр...сори, ама нищо няма да стане по-различно от процесор или РС... :P

Ей го на сега понеже АМР-а ми е в процес на изчакване за нов спийкър се наложи да свиря "на сухо". В ресийвъра, с камиони, без, с миксер, в компа, със софт - всичко е пръдня! Те тава е! ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Кабел и амп - е това е чейна !!!

Вдъхновен от твоя пост пратих веднага няколко нежни мейла до BOSS, ZOOM, IBANEZ, BEHRINGER, DUNLOP, LINE6, DIGITECH и още десетина други...

С молба (разбирай заповед) да затворят на момента, щото са на загуба от години и само лъжат наивните китаристи...

Две ми отговориха - BOSS и LINE6 казаха, че подаряват акциите си, дори BOSS дават по $20 на всеки, който си вземе тяхна акция..... (BOSS пак водят...)

 

хахахах, ей, не можах да се сдържа :virtuoz:

извинявам се :blush:

 

А по въпроса на човека:

Струва ми се, че В-АМП2 е това, което би ти свършило работа, щом си решил точно процесор да е...

Почти на всички, места, където съм чел ревюта, се акцентира на клийн пресетите му и на тези амп-симулации, които са с по-малко гейн.

Макар да няма проблеми и с другите, според мен...

Съотношението цена/качество е най-добро за В-АМП2.

 

И не отричайте новите технологии, щото да не стане малко "ефекта на бумеранга" :tomato:

Нещата се развиват много бързо, доста хора работят по софтуерните или хардуерни симулации на лампови усилватели.

Освен това представа за "желания звук" се променя също...

Хората търсят все още уникалния си за тях звук...тези симулатори могат да им предложат доста повече разлики (отколкото прилики) в звученето.

Всеки си има някакви мании и депресии, ясно е туй... :wallbash:

Но пазарния сегмент на подобни симулатори расте все повече, което все пак значи нещо.

Редактирано от drgoa.r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм с VAMP2 и по мое мнение точно пък за блус е много напардяна история.Имам чувството,че като сменям амп симулациите нищо не става.Характеристиките на изкривяванията си оставят почти едни и същи - адски "сухи" и "стерилни".Напомнят малко комар в топла юнска вечер.На тея процесори по-нисък клас може би могат да се ползват само модулационните ефекти,но драйва им е ужасТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@drgoa.r

 

И аз много бих искал новите технологии да бяха достатъчно напред с материала,та да мога след 2 часа като тръгна за гига,да си взема лаптопа(същия е здраво зареден с плъгини от всякакъв тип) под мишница или Боса,който събира прах в гардероба,вместо като вчера да си влача Бугито докато ми скъса ръцете.Искам ама не става,разликата в саунда и в динамиката и в реализма на звука при сравнението между едно свясно кубе с няколко педалчета и най-добрия процесор забучен в пулта е просто покъртителна.Казвам в пулта,защото в противен случай трябва пак да има кубе и тогава процесора замества педалчетата(при добро качество и правилна настройка и без драйвовете)

 

Това цялото беше един голям офф,сори за което.

 

По темата.Моя съвет (от гледна точка на блус саунда)е някакъв процесор,може и съответния Вамп2 и някакво читаво камионче за драйв пред него.Имам доста свясни спомени от новия тюб скриимър на Ибанец,доста е евтин и има опция за екстра драйв,което го прави приложим не само като бустер(както повечето хора го използват),но и като самостоятелен овърдрайв.Работа би свършил и супер овърдрайва на Бос.5 години съм свирил с драйв педал преди процесора и резултата(разбира се като за ниско бюджетно решение)беше съвсем приличен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз лично не обичам да съчетавам камьонче с процесор и за това моето виждане за нещата (в случая блус саунд) е само камьончета (едно или две) Ibanez Tube Screamer-а е убиец, има хубави драйвове на Rocktron и на BOSS, и евентруално някое ревърбче или нещо по-разнообразно по избор, ако държиш да е процесор, аз лично ползвам KORG ToneWorks и съм доволен, другите които мога да ти препоръчам са наистина DigiTech и въпросния Behringer V-Amp 2.

Замисли се също така и за по-скъпички процесори, като BOSS-овете или по-скъпите серии на KORG ToneWorks, чувал съм добри думи и за Line-6, но аз лично никога не съм виждал подобно чудо, успех :)

Редактирано от SPAF`
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

на мене по принцип ми трябва нещо просто като някакво овърдрайвче и едно уа-уа нищо друго само че не мога да намеря нещо свястно наскоро гледах тубе скриймър (ТС9) за 100-200 лева от сайта на вносителя на ибанез за България

кажете нещо за него и кажете нещо за някое по евтино уауа и от чист интерес кажете колко струва уа-уато на вокс :greenball:

 

пс. както и за ефектите на никифена дето ги произвежда стават ли за блуз и тн.

Редактирано от Spoocter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Nikifena от ефектите лично не съм ползвал но съм чувал все хубави неща за неговото производство и честно казано с голямо удоволствие бих си поръчал нещо от него, иначе за TS9-ката оценката ми крайно положителна, дори и за буустър да го ползваш пак е убиец. Що се отнася до уа-то - не знам нищо за въпросния VOX, но CryBaby си е класика. Това са мойте препоръки но в крайна сметка саунда ти зависи от още няколко неща (китара, адаптори, амп, корекции на китарата и на ампа). След като си наясно с каква китара и амп ще ползваш ефектите (и съответно с какви корекции) сядаш в магазина да пробваш ефектите на една горе-долу сходна конфигурация и естествено ако нещо те накефи - взимаш :) успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.