Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой пее по-добре метъл песни - жените или мъжете?


Crimson

Recommended Posts

Абе Nightwish и всичките банди, които правят подобен метъл не ми харесват въобще, вкарват некви органи....

:D:D В случая май органЪ е най-уместното нещо, което можеш да вкараш..ъм в музиката :think: .

 

Според мен женските вокали често звучат по-емоционално...или така ми се струва просто, защото са от противоположния пол ;), но все пак става даума за Миетъл - ам, мъже (с една Отеп на ум ;) )

 

ии в крайна сметка има метъл :guitar: и метъл :bravo: .. и метъл :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, на Джудасите на кончертото бях много раздвоен...Кат си представя екипажите моряци, дето са го ... онождали, някак си манията помръкна; все пак тоя е метъл- икона, но е хубаво , че си призна, по-мъжко е някак.../ кво казах?.../

Иф ай клоуз май аис форевъъъъ....

Темата не е лоша, спорът е безсмислен; Дайте да правим кавъри / рок де / на АББА, ама кой ше ги изпее...?

Салюти :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Уфф само хайде без да споменаваме Nightwish защото хубави албуми имаха, ама напоследък..както и да е, аз специално просто не одобрявам примера ти за "много добър" женски вокал - Тара пее добре, дамм, но - дотук.

А иначе определено Лив Кристин и в двете групи, в които взима участие, е великолепна. А и Lacuna Coil се справят добре с използването на вокалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хубаво си е женското за цвят и красота и т.н :inlove: ,ама за истински метъл-брутален и тежък мъжете нямат заместител(е поне за тва ни бива :cheers: )бих искал да чуя женско изпяване на Pantera или Sepultura :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам само да ви напоня една лъвица от миналото - Doro. Тази жена пееше невероятно, съчетаваше в себе си Coverdale, J. L. Turner и Dio. Страшна мацка, ма остаря и....пенсияяяяя :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честито...аз и на концерта не можах да отида, лоша работа :0 как беше иначе? тя не е ли вече здала багажа девойката :headbang: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Женски или мъжки вокали? Честно казано предпочитам да има по много и от всички, цели хорове направо... Therion рулец!!! :( А иначе, ако трябва да съм честен, последните 1-2 години ме почнаха да ме кефят все повече групи с женски вокал, сигурно просто защото звучат малко по-експериментално и различно. И все пак предпочитам ако ми пее мацка да не ми се дере, а да ми пее лекичко и нежно - Шарон и Тарха си се спрявят перфектно. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Женски или мъжки вокали? Честно казано предпочитам да има по много и от всички, цели хорове направо... Therion рулец!!! :D А иначе, ако трябва да съм честен, последните 1-2 години ме почнаха да ме кефят все повече групи с женски вокал, сигурно просто защото звучат малко по-експериментално и различно. И все пак предпочитам ако ми пее мацка да не ми се дере, а да ми пее лекичко и нежно - Шарон и Тарха си се спрявят перфектно. :headbang:

бе друга е причината да се кефиш на женски вокали,вервай ми,психология следвам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да става весело...

 

бе друга е причината да се кефиш на женски вокали,вервай ми,психология следвам  :blink:

 

И каква е? Сега да не се окажа някой луд сериен убиец?

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Абе според мен метъл пеят най-добре мъжете, защото никога не съм чувал жена да пее баш метъл. Все някакви бозаджийски комерс истории. Но не мога да си го представя. Жена да пее Creeping Death например. Няма да и придаде това настроение. Ако го изпее нежно няма да стане, а ако тръгне да се цепи ще звучи смешно-злобно като вокалката на Guano Apes. Някакси като го пее някой кретен става по - здраво. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри вокали има и мъже и жени, но според мен със същия успех можем да сравняваме и китаристи мъже и жени и т.н. Ами просто погледнете големите банди (не тия с много хора :lol: ) - смятам, че съотношението е доста показателно. Това в крайна сметка е бизнес и пазарът явно си е казал думата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.