Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой пее по-добре метъл песни - жените или мъжете?


Crimson

Recommended Posts

Предполагам че много хора биха казали "Много ясно че мъжете", но аз си мисля че и жените имат яки гласове за метал парчета!

Аз лично винаги съм се кефил на идеята заедно да пеят и мъж и жена като например "Nightwish - I wish I had an angel" ! :) Много яко се получава!

Вие какво мислите?

 

П.П.Чтх от една приятелка че имало някаква група, която имала за вокал машина :headbang: ! Ебати тъпото! :headbang: Като го чух това направо ми идешееее :killyou: :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

П.П.Чтх от една приятелка че имало някаква група, която имала за вокал машина :headbang: ! Ебати тъпото! :headbang: Като го чух това направо ми идешееее :killyou: :twisted:

що бе звучи интересно...

 

иначе конкретно по темата, според мен зависи от мъжете и жените... има доастъчно както и мъже така и жени, които се справят чудесно със задачата... метъл дуетите между мъж и жена не ме кефят кой знае колко като такива, но това е може би защото не съм чул добре изпълнен такъв... лично аз не харасвам начина на пеене на вокалистката на Nightwish, а басиста предпочитам дори да не го обсъждам... иначе примерно вокалистката на Lacuna Coil според мен има изключително подходящ глас за тежка музика... ако става дума за още по-тежка музика може да чуете мацката от Otep например какво прави...

 

P.S.: между другото Lacuna Coil са една от групите, които стабилно си ползват както и мъжки така и женски вокали и въпреки, че според мен са супер яка група и при тях мъжко-жениският дует не ме кефи просто защото мъжа не може да пее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнго спорна тема си пуснал... Добре, че няма много възможни отговори, та горе долу може да се групират мнения....

Та по темата... мисля че си е въпрос на вкус. Мен по-ме кефят жените. Не знам що така... може би щото съм се налсушал на мъже и това внася разнообразие... А за дуетите... яко е, съгласен съм. И мен много ме кефи "I wish I had an Angel" :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен въпроса стои по един начин:

 

Който си пее си пее няма значение дали е мъж, жена, гей, лесбийка или, хермафродит - тва е положението!!!

 

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен въпроса стои по един начин:

 

Който си пее си пее няма значение дали е мъж, жена, гей, лесбийка или, хермафродит - тва е положението!!!

 

:headbang:

Бе те и малките деца по хоровете пеят, ама аре ги изтрай повече от 5-10 минути :D

 

А бе примерно Quennsryche, те нали имаха неква жена там се праеха на интересни лятото... Е па не беше яко.

 

За Nightwish, тая песен я нямам, явно е от новия албум. Както и да е, и тя като гореспоменатите младежи :) ми идва в много, но след 30-60 минути.

 

Най се кефа на Сандра Нейсик, май така стана. Едно време в разцвета си като бях 7ми клас и бях остър метал много ги слушах "маймуните" и така кефех се. Са са ми омръзнали малко.

 

Виж Roxette(те са най-здравия метал:))! Е те ме кефат като дует м/у мъжага и женка :headbang:

 

Гледам си са групите дето ги имам на харда. Е па то тея със женските вокали са си дефицит 2-3 групи от 40 и няколко гигабайта. Това говори достатъчно, май. Добре де има още 1-2 ама те не са метал :)

 

Я какво се сетих, уви :) Сегашната ми група е с момиче вокал, НО! в събота ще прослушаме едно момче и гледай какво става. Ние също сме много як метал...

 

И като за край. I'll be back!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип по ми харесват мъжки вокали, но Suite Sister Mary на Queensrÿche комбинацията с тая мадама е просто велика- колкото пъти го слушам се се насирам от кеф ;) и малко сладникаво ама ozzy и лита форд също добре се справят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една немска банда "Holy Moses", вокалистка е Sabina Classen, когато чух какви вокали прави в "Clash My Soul" от албума "Reborn Dogs", 1992 си казах - не е истина, стилът е траш, доколкото знам бандата все още съществува, та който е любопитен да чуе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Съм флюбен в Amy Lee от Evanescence . Прекрасен глас!

Любимия ми дует сега е "Broken" - SEETHER feat. Amy Lee

Все пак 90 от 100те ми любими песни са изпяти от мъже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Сабина Класен и онази страшната кака от Arch Enemy са наистина много добри доказателства за това, че и жените могат да пеят метъл, защото вокалистката на Nightwish дефакто пее опера, а само музиката е метлизъм. Иначе примери за метъл с чисти женски вокали много, ама те май спадат към готик вълната :think:

The Gathering имат една лесбийка за вокал, Anneke се вика и тя има интересен глас, ама пак не е много метъл като постановка.

Абе жените кефят и има добри грухтачи и сред тях, но мъжете сякаш са по-пригодни за истинския хеви метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Gathering имат една лесбийка за вокал, Anneke се вика и тя има интересен глас, ама пак не е много метъл като постановка.

Аннеке да е лесбийка ? :P

Жената си има съпруг и син, бах тая лесбийка :D

 

Пък и The Gathering не са метъл от доста време, но си остават една от най-любимите ми банди, а Anneke van Giersbergen - любима женска вокалистка.

 

"Wish I Had an Angel" е ужасно парче бе ! :happy: В новия албум има доста по-слушаеми от него...

 

Каката от Arch Enemy се казва Angela Gossow. Тази от Sinister също много добре се справя в тази насока, нейните вокали даже са тип ниско грухтене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое скромно мнение мъжете по пасват на тежките стилове - имат по ниски и плътни гласове :D Чистите женски вокали обаче също си имат място в метъла :D Да не говорим че такива пички като Angela Gossow засрамват повечето мъже :P

А относно дуетите - чуйте The Phantom Of The Opera Ghost на Iced Earth и тогава ще си говорим кво е як дует :P:happy::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rachel Heyzer - вокалистка на разпадналите се вече Sinister (death metal), баси вокалите дето правеше тази мадама, според мен отлично се справяше

аве не знам защо въобще зачекнахме тази тема - стига вокалите да са както трябва, да си пасват на звученето на бандата и на стила - за мен няма значение дали са направени от мъж или жена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.