Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Стилове, ритми, аранжименти, бленди, MIDI и т.н. - Търсене/Предлагане


Recommended Posts

Този линк съм използвал във форума.Виж папка 5-7-9 или ямаха.Всичко е старо.

 

Старо, но златно - благодаря много. :godbless:

 

Аз все още нямам време да събера на едно и да поместя в темата всички стилове за ямаха, които съм събирал от тук-там, но ще го направя, а и се сетих, че още през 90-те бях събрал разни стилове за различни клавири (Yamaha, Roland, GEM, Korg) - стандартни, ориенталски или правени от колеги, че чак май имах и разни стилове от клавира (Korg I5s) на Орхан Мурад, дето с тях си е правил песните. Ще ги потърся из архивите и ако ги открия, ще ги добавя и тях - предполагам, че Орхан Мурад няма да претендира за авторски права поради минала давност. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 724
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги! Преди време в едно кръчме забелязах как един колега, докато свири на Корг ПА2 в реално време, идва момент в който натиска един клавиш и клавира започва да свири сам някаква импровизация (казано най-елементарно) :). Та въпросите ми са: Това някакви семпли ли са или по друг начин се назовават, съответно в какъв формат са и като как да се търсят из нета? Има ли начин да разбера дали ги има в даден сет, който е зареден на клавира - ПА3? Преди време бях намерил един сайт с безмензурни мелодии, най.вероятно записани в реално време от кларинети, саксофони, акордеони, гайди, кавали, синтезатори и т.н.,в МР3 и WAVE формат и като пусна клавира с някой стил и лап топа да възпроизвежда някой от споменатите записи, се връзваха перфектно, но стария ми лап-топ се прецака и сайта ми остана във фаворитите там и така и така не мога да го намеря наново ... На някой идва ли ме на акъл като как намеря нещо подобно :) Не знам дали тук е мястото на питането ми, но все пак за клавири става въпрос. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lucky750316m

Не искам да те обидя, но още доста ще трябва да се ограмотиш и обогатиш като знания докато настъпи момента  да зададеш смислен въпрос тук  в този форум.

Редактирано от Apple&VSTI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че ми е първи въпрос тук, не означава, че съм неграмотен а ... Въпроса ми е към хората които използват такъв формат и са наясно за какво говоря ... Така като ти гледам ника - си далеч от живото свирене ... "без да искам да те обидя" ... директно има хора от форума към които мога да се обърна, но исках повече мнения, които биха могли да бъдат полезни и за други ... това което обясних с лап-топа и безмензурните мелодии не е от незнание а просто да се придобие една друга представа ... основното беше за самия формат на семпъла или каквото е там ... Хайде ти кажи като си толкова знаещ в тази област ... 30 години се занимавам с музика и съм музикант и по образование и по професия ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните клавиши това са четирите PAD бутона, намират се вдясно на клавира плюс STOP бутон! На всеки PAD бутон маже да зададеш звук, ефект.... и доста други неща който се запаметяват в CURRENT STYLE PERFORMANCE или SONGBOOK!  Програмират се от MAIN PAGE на STYLE PLAY MENU от там се отива на STYLE PLAY: Pad/Assign. Switch

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, може ли да помоля някой за по-нови / актуални ритми за  yamaha. В размер 7/8 - хоро, 9/8, балади, 2/4, тракийски, bengs и каквото имате и искате да споделите. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колеги, може ли да помоля някой за по-нови / актуални ритми за  yamaha. В размер 7/8 - хоро, 9/8, балади, 2/4, тракийски, bengs и каквото имате и искате да споделите. Благодаря предварително.

 

По-горе колегата Илко Тасев е поместил един доста голям сет от стилове - ако не си го видял, изтегли си го и виж нещо може ли да ти свърши работа.

 

А аз също съм събрал доста стилове (над 3500) за различни модели на Ямаха - който има интерес, може да си ги изтегли от тук.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте.Трябват ми стилове за Роланд G-70-народни,поп фолк и кючеци.Ако може някой да помогне ще съм му много благодарен.

Пиши ми на фейса (Анатоли Ръжгев) ще ти пратя това с което работих. до последно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Трябват ми стилове за Роланд G-70-народни,поп фолк и кючеци.Ако може някой да помогне ще съм му много благодарен.

Моят ВК5 свири от Роланд G-70.Виж  ТУК в папка ВК5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, стилове от някой по-модерен клавир може ли да се конвертират за yamaha. Във sty или psr формат? Ако да може ли да споделите някакви безплатни програми, искам да направя разни тестове как би звучало чрез kontakt 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, колеги!

 Имам и работя с ПА2

Та- инфо си имам, но ако някой желае - да си разменим сетовете

на скайп - iakim6810 или GSM - 0889266677

Предварително благодаря на отзовалите се!

Яким

Плевен

Редактирано от iakim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.