Jump to content
Българският форум за музиканти

Основен ремонт на акустична китара - завръщане към корените


Recommended Posts

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
В нашо време ракията се цени много! :):drummer:B):metalist:

Абе то беше една ракия от дедоми...Направо за разтривки :yahoo:

Редактирано от aiako
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Главата е станала зверска с тия ключове, много ме изкефи идеята. Дело на нечия подхранвана от дедовата рЕкия стругаро-фрезистка мисъл ли са или ти си ги поиска такива. А всъщност са ти правили само "врътките", а останалата част от механизмите е старата нали? Рисунката отпред е супер! :wallbash: :wallbash: :wallbash:

 

:thumbs_up: Искам и аз кухарка :wallbash::wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Ти направо разби всичко детско в мене...всиките ми виждания за живота ти ми ги изкриви...

Само едно ще ти кажа, аз съм лютиер, и трябва да знаеш че всичко това което си направил са пълни глупости!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Тоя па - споко, няма да ти вземат хляба, дишай дълбоко - а и аз не видях човека да има претенции че е направил нещо велико (за разлика от тебе, явно).

Не е хубаво, човек да се взема прекалено насериозно.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(за разлика от тебе, явно). Не е хубаво, човек да се взема прекалено насериозно.

Адаш, много си прав, само дето все повече го забравят в днешни дни тва... :rockon:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, и аз имам една кремона, ама искам само да я мина с лак и да и боядисам прагчетата че са много изтъркани. Не искам да и сменям цвета. Може ли само да я лакирам и боядисам прагчетата без шкурене?

Редактирано от martin_petkow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко лакиране, боядисване, се предхожда от шкурене с цел заравняване на повърхността, почистване от мазнотии и направа на малки микро грапавини за които да се захване лака/боята.Преди боядисването се минава (дори и само но не без) с водна шкурка500/1000/2000 вече по избор.Само така ефекта би бил добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Реших да пребоядисам една стара кухарка и сега ще махам първо боята по начина , който е казал Горер-а (с шкурки 80 , 150 , 250) Обаче имам 3 други въпроса.

1.С ква боя да бодисам тялото (и евентуално грифа)

2.В тялото има една цепнатина има ли някакъв начин да я оправя ?

Ето и снимки:

hgm.jpg

hjtj.jpg

и 3-то - розетката е почнала да се бели яко (незнам защо :metalist: ) Откъде мога да намеря нова?

Ето как изглежда в моментаiu.jpg

 

П.П Китарата е пълен талашит , ама за пиянски вечери става , просто ми се изкаше да я разкрася малко и да знаете финасите ми са ограничени.М/у другото цялата е покрита с нещо като найлон или фолио , което започна да се бели и аз почти го избелих.Какво точно е това?

П.П 2 Съжелявам за лошото качество на снимките , но нямам фотоапарат и ги снимах с уебкамерата...

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kакто много пъти се е писало - най-добре е със байц цвета а отгоре със шеллак, обаче тъй като се нанася и завършва много трудно - за любителски условия е по-добре нитроцелулозен - плюс това е евтин :metalist:

автолакове, спрейове и тн са голям компромис със звука и акустиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.