Jump to content
Българският форум за музиканти

Основен ремонт на акустична китара - завръщане към корените


Recommended Posts

Ако нищо не стане от нея, след като си начешеш крастата ти давам 10 кинта и да я взимам, щото ми трябва акустично животно, което да стеегна за подарък. Сложна е и мойта, ма тва е друга тема...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Остана една стъпка - лакирането...Изшкурих байца и реших да не я оцветявам пак (само грифа да е цветен..)

Преди лакирането трябва ли да направя нещо (минаване с влажен парцал или други такива щуроий)?

И още нещо:Има ли разлика , ако нанеса лака с четка или с пистолет...Щото тука съседа ми предложи услугите си (бояджия е човека) таа за по-бързо...

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам официално да заявя , че привърших , даже сложих струните и чакам да се отпуснат.Китарата стана доста добре като за първи проект , е не е самото съвършенство и си личи че е правена от аматьор , но на мен си ми харесва.Само че мисля че сложих прекалено малко лак.Има и още един проблем , лакът се разтече на 3 места отстрани , има ли някъв начин да го махна без шкурене ,че иначе го оставям така...Извинявам се , че не мога да ви дам снимков материал.За семпли ще си помисля , макар че не съм хич добър и не искам да се излагам...

 

Поздрави!

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма как без шкурене, но може с бръснарско ножче. Много вниматенлно го ползваш като мини длето. После трябва да изшкуриш това, което си направил, за да стане гланцово :thumbs_up:

 

Давай снимки, не се оправдавай! :Р

Редактирано от bai-goku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде аз да се изложа....Ето семпъл от китарката...

 

http://media.putfile.com/Untitled-20080409-1

Част от пиесата "Малагеня" ама още не съм я научил достатъчно добре....

Моля не ме банвайте за лошо свирене ,толкова си мога !!! ;)

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С китарата напредваш добре, но за режисьорски похват те оценявам с 2... погрижил си се за ъгъл от който да не видим нищо;)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе важното е, че има true metal фланелка на Manowar! ;) (нищо против Manowar).

 

Ама защо е бяла? Толкова ли е светло дървото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е точно бяла.Един такъв жълтеникав цвят е отпред , оставих я небоядисана...

за режисьорски похват те оценявам с 2

 

Ами извинявам се много ама кабела ми е много къс ,това беше възможно най-добрата позиция на камерата... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ами хамбицирах се и аз да си освежа старото дрънкало. Изшкурих всичко както си трябва, тук таме попрешкурих малко по ръбовете. Но никъде не мога да намеря байц по магазините. Гледам пуснали са някакъв Лазурен лак с байц вътре - водоразтворим. Кажете дали върши работа?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ "Кабела" му бил къс......хахахахахахаха

 

^ не съм сигурен че е добро решение да е водноразтворим лака.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да ама отгоре им се слага лак, който не е на водна основа.А в сучая лака и байца са на водна основа.Ами ако си с китарата си на път за Райското пръскало и забие яко дъжд час-два.....какво ще остане от лака, ако е водоразтворим?

А ако ползваш въпросния лазурен лак и отгоре му друг лак, може и да стане.Естествено чакаш хубаво да изсъхне първия(аз лично чакам по седмица).

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм мойта Кремонка не беше лакирана. Иначе не мога да си обясня как байца на грифа се беше изтъркал. Но вероятно ще последвам съвета ти да плесна един слой лак след лазурния. Въпросът е какъв да е - нитруцелулозен или акрилен?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обнових проекта , изшкурих байца и лака от тялото , ся търся такъв като на грифа (цвета ме кефи повече) ама е с неуспех....Като намеря продължавам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.