Jump to content
Българският форум за музиканти

Основен ремонт на акустична китара - завръщане към корените


Recommended Posts

  • Отговори 164
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пробва ли вече да дялкаш на някаква учебна дъска?

Ако не си - пробвай и, ако резултатът е гаден, тогава пак питай дали да се захващаш.

Ще ти отговорим. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gorere почвам като ми мине изпита утре по немски :) . Така днес имам тука малко останала пластмаса със сив цвят и смятам да изрежа формички за инллеите пробно, докато ми донесат бяла пластмаса.Иначе имам стар паркет ,на който ще дялкам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gorere почвам като ми мине изпита утре по немски :) . Така днес имам тука малко останала пластмаса със сив цвят и смятам да изрежа формички за инллеите пробно, докато ми донесат бяла пластмаса.Иначе имам стар паркет ,на който ще дялкам. :)

:):thumbs_up::thumbs_up:

Чакаме с неттрпение резултатите.

Дано да стане рап'тата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не съм почнал да работя по китарата...А както повечето китари и тази има окрашение около звуковия отвор ако я байцна китарата черна, шарката хич няма да си отива с цвета на китарата ,дали мога да намеря някъде такива окрашения и след като байцна и преди да лакирам да ги сложа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко искаш да е напълно черна, дай я на някой да ти я боядиса и лакира и толкова.

За съжаление боята малко или много скапва звука.

 

Ако китарата ти е от дървените, и отпред има ясно видима смърчова плоскост(или поне смърчов фурнир), значи хич не е желателно да я боядисваш. Ако пък говориш за българските китари, които от завода са си плътно боядисани в цвят - боядисвай смело, на тях звука няма на къде по-зле да им става.

 

Но байца НЕ Е лак, и с него китарата НЯМА да изглежда, като боядисана с черен лак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали това казахме в предните постове - байцвай и после намажи с тънък слой прозрачен лак.

Това според мен е далеч по-добра алтернатива на какъвто и да е вид черна боя. Поне откъм запазван ена звука на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Евтиме ние с Горера се разбрахме байц + лак. А шарката не ми е важна аз просто исках да попитам дали може да се направи нещо.Явно не си ни разбрал :)

 

Ето и плана на дийствие:

1.Шкурене(грифа,китарата отпред и отзад)

2.Байцване и лакиране на задната част на китарата.

3.Байцване и лакиране на предната част на китарата.

4.Байц +лак ще получи и грифа.

5.Смяна на ключовете.

6.Слагам струни.

7.Настройвам.

8.Пия една бира.

9.Пускам една вода.

10.Качвам снимки тука.

 

Разбира се ремонта ще трае около 4-5 дена, защото имам и друга работа. :ok::happy:

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има нещо важно, което трябва да знаеш преди байцване и лакиране.

 

Изшкурената дървена повърхност се минава с навлажнен парцал и се оставя да изсъхне.

След това се пришкурва отгоре с фина шкурка.

Тази процедура се повтаря три пъти и едва след това се байцва и/или лакира.

 

PS:

Китарата трябва да е перфектно обезмаслена и обезпрашена преди боядисването/лакирането.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес махнах старите ръждясали ключове на китарата и също струните ,които също не отстъпваха по ръжда.Утре ще постна снимки на китарата преди да съм почнал ремонта :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и Горере какви шкурки използва ти ,защото в тоя диапазон ми е много трудно да избера 24-1000 :thx: е*аа.Не съм и предполагал ,че за китара ще ми трябват, доста имам вкъщи :rocker: ,а и лошо ли ще е ако използвам шлайф машина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.