Jump to content
Българският форум за музиканти

Препопъчайте ми акустична китара


MusiCafe

Recommended Posts

Аз имам Ямаха ФГ340 тя е горе-долу (или по-скоро беше, 'щото май не се произвежда вече) в този ценови диапазон. Чудесна китара, по мое мнение, за тези пари. Типично джъмбо. Обемен звук, много бас, но и чисти високи. Мойта съм я сетъпнал така да се каже за по-твърдички струни (и свиря с 12-ки или 13-ки), защото я използвам предимно за арпежи, свирене на акорди, етц. Монтирал съм и допълнително пиезо на Фишман.

Де що съм поствал акустични записи във форума са с нея (с много малко изключения), така че може и да се чуе. Въобще, според мен, акустичните Ямахи са с едно от най-добрите съотношения цена/качество и в този ценови диапазон до 5-700 кинта са много добър избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи за евтиното Washburn-че(250) - купихме преди време такава за един познат, и и сравнявахме със стаговете от около 180-200. По-добре беше, и не звънеше никъде по грифа.

 

Е, акустиката наистина не е най-перфектната на света, но все пак звучи като китара, и то като що-годе прилична китара.

Yamaha от около 300 и нещо съм пробвал в динакорд(не помня модела), и ми хареса. Може би звука и е малко по-добър от въпросния Washburn.

 

Да ви кажа - Новото производство на Кремона може да се купи от магазина на завода в Казанлък. Не съм пробвал китарите, но поне на снимките изглеждат добре, материалите звучат обещаващо на сайта им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ценовият диапазон до 500лв определено Ямаха предлагат най-добрите варианти. Моделът Ямаха Ф310 е към 300лв и е страхотен инструмент, с много плътен и дълбок тон, и е пъти по-добра от всичко останало - Фендер(особено моделите по1000лв,които са пълни тояги), Уошбърн и всякакви други прехвалени кокошки, които нямат никаква акустика, но пък имат готин надпис на главата. Това ми беше втората акустична китара, която съм си купувал, а в последствие и шестата ми - отново точно този модел. Страхотна е! Мисля, че за още 30-40лв има модел Ф310П, който включва калъф, колан, каподастер, 2 комплекта струни, перца. Аз препоръчвам базисният модел.

 

Поздрави,

 

Петър

 

 

Преди време си взимах акустична китара - първата ми работа беше да отида в динакорд за ямаха

 

Ама какво се оказа - това което имаха в наличност беше супер зле, имаше една единствена добра китара, но тя беше над 1000 лева... всичко останало... гаден звук, супер неудобни грифове...

 

После отидох в xxxx и си взех фендер за към 600 лева... мноо добра китарка, за парите си

 

Пак там има една страхотна китара с пластмасови струни... мисля че беше към 270 лева... звучеше страхотно и свиреше амем амен сама, супер удобен гриф, по тесен от на класическа китара, и малко по широк от на електрическа. Аз за малко да купя и нея, много се колебах, но идеята беше да си взема със метални струни. Мен ме учуди да е толкова евтина.. верно няма електроника, но все пак е фендер и звучеше наистина добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на критерии, приятел - за мен и Фендер за 600лв и класическия модел за 270лв са с доста плосък звук и никаква сила (динамика).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе чувал съм доста динамични свирни на стаг - от най евтините :) може би се дължи на изключително добрата китара... или пък на това как се свири на нея

може би фендера е с вграден акустичен компресор, че динамиката да се губи :D

 

както и да де, просто изказвания от типа "ямаха за 300 лв по добра от фендер за 1000" са малко... абсурдни... разбира се може би такива са ти критериите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
хехе чувал съм доста динамични свирни на стаг - от най евтините :) може би се дължи на изключително добрата китара... или пък на това как се свири на нея

може би фендера е с вграден акустичен компресор, че динамиката да се губи :D

 

както и да де, просто изказвания от типа "ямаха за 300 лв по добра от фендер за 1000" са малко... абсурдни... разбира се може би такива са ти критериите ;)

 

Каквото и да кажа след това ти мнение ще бъде крайно. Не те знам нито на какво ниво си като музикант, нито като китарист, нито колко акустични китари си имал и на колко си свирил - така, че ще си замълча.

 

Моето мнение е такова - имал съм Кремона, Ямаха, Такамине, Фендер и Силвъртон. Свирил съм (притежавал съм временно - за няколко месеца) и Ибанец, Овейшън и Мартин. На базата на това аз си давам мнението. Не ме интересува коя китара колко струва. Случайно да си виждал изрисувани мишки за компютър за 160лв на Витошка? Мислиш ли, че са по-добри от обикновенната оптична за 17лв? Или разликата е в картинката?

 

Явно опитът ми е доста скромен и греша. Свири си на Стаг-а, аз ще си свиря на Такаминето. Нека да съм прецакан!

 

Поздрави и успех на всички!

 

Петър

 

П.П. Писах по темата, за да спестя на автора възможноста да се повлиае от неопитни "колеги", които нямат никаква база за сравнение, но дават мега компетентните мнения. И за тях най-голямата мечта в живота е да имат китара, на която да пише "Fender made in U.S.A.", независимо дали е най-голямата пръчка или не. А аз предпочитам да притежавам качествен инструмент, без значение каква е марката.

 

П.П.П. За пореден път се убеждавам, че да се опитваш да помагаш на хората в този форум е загубена кауза..... Нека си цари всеобща глупост! Писна ми от простотии!

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо вземи се успокой малко, такива палежи не правят чест на никой.

 

Не знам колко си работил с мишки за по 160 лева, но мога да те уверя че са по добри от тези по 17 :) по удобни, по добър тракинг, по здрави бутони и т.н.

Не визирам изрисувани мишки, а наистина добри и качествени такива... все пак не говорим за изрисувани китари нали така?

 

После - нямал съм толкова акустични китари колкото тебе, минал съм през 2 кремони, една китайска за която не съм много сигурен, и въпросния фендер за 600 лева който е "пълен боклук". Отделно съм хващал и други китари, свиря на китара от повече от 10 години, минал съм през 9 китари за тва време, и по никакъв случай не смятам мнението си за некомпетентно. Факта си е факт - отидох в динакорд, и това което имаше в наличност беше много по зле от това което имаше в xxxx

 

Въпросния стаг не е мой, ставаше въпрос за свирните на бобз, поствал е няколко страхотно добри неща, с много динамично свирене и т.н. в раздел "Авторска музика". Ако си ги пропускал ги прегледай, верно саунда е кофти, но да кажеш че китара няма динамика....

 

Всеки акустичен инструмент има най силен, и най слаб звук, който е способен да издаде, и всички останали помежду. Това да не ти е синтезатор за 20 лева че да няма динамика? Друг е въпроса колко динамично може да свири човек.

 

Тва реакция на голям човек ли е? Да се сърдиш, да иронизираш, да обиждаш

Нека си цари всеобща глупост!
...

 

Като имаш мнение... ами аргументирай се....

Ама тва да кажеш че китара няма динамика не е никакъв аргумент...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте ,аз не съм се занимавал със свирене , но днес реших да отскоча до xxxx , и им казах че съм неук и искам да почна да свиря на акустична китара , пича ми извади една на Fender (290 Лв) с тунер ,ДВД , струни ... , каза ми че това е най -ниският клас на Fender , но е добра за начало и като качество, аз си мислех да дам 100-150 лв за китара (някой ми каза Фактор за 90лв) , но нямам представа , да се изхвърлям още в началото с 300 лв за китара ... вие какво мислите , бюджета е ограничен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземай Фактора и не му мисли - в тоя диапазон всички китари звучат еднакво, но фактора излиза малко по-евтино по обясними причини. Само не разбрах каква китара търсиш- с метални или найлонови струни? Мога да ти кажа за тези с найлоновите, аз имам такава и ми върши чудесна работа. Продават се и други китари- например Хонер за 120 лв, но и двете китари ги правят на едно и също място и това им личи- ключовете са абсолютно еднакви например...та относно изпълнението дори фактора повече ми хареса, защото хонъра е с мн дебел гриф което мен ме дразни. Има и други китарки - флоренция, стаг, но ще се бръкнеш малко повече за тях, а честно казано не знам дали има смисъл, още повече че тепърва започваш и едва ли ще направиш разлика между тях(ако въобще има). Относно китарките с метални струни - стаг според мен си звучат доволно, фактора с метални струни не си го спомням вече като звук, но изглежда малко паянтов като изработка.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E мисля с метални да е , то с найлоновите звучи по меко или ?! Нещо рокче ще се свири ,бе за начало мисля Фактор да взема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знам електрическите китари "Фактор Ню Лайн" и ако кухарките са на същото ниво това ПОСЛЕДНОТО нещо на земята, което бих взел. А ако трябва и пари да давам майкооо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе то евтиното ти излиза скъпо ,но просто сега дойдоха други разходи ,а искам по-скоро да почна ...

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако нямаш пари, вземи някое стагче за 150-ина, което ти хареса как звучи. Фактор не съм пробвал. Бих ти препоръчал някои запазени стари модели на кремона като "Роза" и "Лилия", но вече е трудно да си намериш такава - хората си ги пазят. Иначе на тях лесно може да им се направи едно евтино сетъпче, и започват да свирят според мен доста по-приятно, и динамично от горепосочените китарки.

 

Ако ти се ходи до казанлък - в магазина на завод "Кремона" можеш да си вземеш доста приятна класическа китарка за около 200. Но си е занимавка да ходиш до там...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има добри и не толкова добри инструменти, независимо от цената. Ако влезете във форумите на собственици на Гибсън или Мартин в САЩ ще прочетете и критики към китери от 2000 евро нагоре, така че звукът и усещането на инструмента са нещо, което продължаваме да търсим със всяка следваща покупка.

 

Купувай смело това, което ти хареса като усещане когато хванеш китарата, всеки търси нещо определено, което смята за важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.