Jump to content
Българският форум за музиканти

По какъв начин свирите Nothing Else Matters


Recommended Posts

Ами аз я свиря цялата със пръсти а на солото и припевите понякога с перце. А иначе Джеймс на оригиналния запис е с пръсти ама на концерти я свири с перце цялата и хич не звучи лошо. :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако свиря на електрическа, свиря с перо+пръсти, ако свиря на класическа - само с пръсти. Гледам да не я свиря много-много пред хора, щото трудно се прави да звучи като хората. Или поне на мен не ми звучи както аз я правя :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами ако е на акустична с пръсти (най-вече), а на електрическата - пръсти + перо.

 

ЕДИТ: Че може и някой семпъл да пуснем да видим как звучи. (т.е. по нчкой семпъл)

Редактирано от Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ся друго си е да дрънкаш парчета на разни гаражни групи или групи дето не са много известни ама имат яки песни, въпреки че за публика дето много не разбира от музика Nothing Else Matters си въздейства супер силно, тъй като е супер известно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха. Подсети ме за един случай с моя приятел Rust. Значи води няк'ва девойка у тях и решава да я впечатли с китарата. И като ги подкарва наред: Сатриани, Вай, флажолети, флойдове, дивотии (а той може МНОГО!!!), но...дет' се вика никаква реакция отсреща. Най-накрая ей тъй между другото почва "Nothing Else Matters" и каката веднага със светнали очи: "Ааа, ама ти си можел да свириш супер!". :)

 

П.П. Разбира се преразказвам по спомен, но е МАХ близо до това, което ми разказа той преди да речем две години... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :greenangel:

 

ще ме извиняват колежките китаристки, но и моето наблюдение е, че жените масово НЕ разбират от музика! И аз съм имал случаи дето се мъча в компания да свиря сложнички работи (е не съм велик, ама ще стана :) ), но кат подкараш някаква песен с 2 акорда куплет и още 2 за припев и сички жени: "Ицееее, ама ти свириш много хубаво!! Малеее!!!!"

Истерия, баце! :hysterical::thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само жените, всички които не са хващали китара са така. Посвириш ли малко нещо познато и веднага се прехласват, колкото и елементарно да е. А на другото не обръщат внимание. Невероятно, но факт, както се казваше. Затова, деца, искате ли да впечатлите хората си свирете елементарни известни песнички-нема да сгрешите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.