Jump to content
Българският форум за музиканти

Humbucker срещу Singlecoil на нека


metalhammer

Recommended Posts

Провокиран от темата за новичкия моде на gibson

 

Искам да чуя мнението на всички китаристи но да бъде обосновано.

 

отговори от рода на : хъмбъкер - щото такъв имам на китарата а тя е ибанец еди кои си някак си не са уместни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пришълец срещу Хищник

BMW срещу Mercedes

...

или както са казали руснаците "Apples and Oranges"

 

;)

 

Сингъл-а звучи често по-живо, флуидно, мазно, затова в повечето случай е предпочитан. С добър хъмбъкер се постигат практически същите резултати, макар и теоретично да не са.

Мразя обаче, нещо да шуми в звука ми и се спирам на хъмбъкер. Air Norton рулз отсекъде! :D

Редактирано от bigjav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм фен на всякви сингъл койл-лове.Но зависи от стила на свирене.Един приятел е с ноислес оригинални от фендер и останах доста очарован от тях.Лятото кат събере някои друг лев може да си взема.А някои да знае по кви пари вървят комплекта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвал ли си ноизлес сингъл койл на нека ?

 

Да, и то на Димарцио - Virtual Vintage в Хармони-сентрал ги описват като нива по-добри от нойзлесс на Фендер.

 

Това беше преди доста години и така и не можах да им оценя пълния потенциал. Тогава свирех с процесор. Сега, ако изпаднат, пак бих ги пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм привърженик на единичните, или миниатюрните двойни за сола, защото имат много характерен чист тон- някак си имаш повече контрол над саунда. А иначе хъмбекерите ест за рифове, пауър акорди и т.н. тежкарии нямат заменяне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този нов гибсън модел адаптер няма как да сме го чули - освен ако някой сънародник в чужбина не се е докопал до такъв

 

аз нали си правя айрън мейдън страт - и му хакнах 3 сеймър дънкан хъмбъкера в сингъл койл формат

 

не звучат нито като сингъл койли - нито като хъмбекъри на 100 %

нещо по средата са

имат от резливия тон на синглите, но не на 100 %

нямат техния шум

но не звучат и както фул сайз хъмбекър

 

Пламен М - искаше да ги чуе - да ми се обади на ЛС - вече са на китарата

 

за мен нещата са такива-

ако искаш истински сингъл койл звук - взимаш си алнико сингъл койл и се примиряваш със шума

ако искаш класически хъмбекър саунд - си взимаш стандартен хъмбекър-по скоро керамичен

а тези като моите - ти дават нещо по- средата

идеален вариант няма,

както няма готина блондинка, с перфектни цици,академично образование, слушаща стойностна музика

и само твоя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от всикчо дето съм пробвал досеха на нек позиция, стигнах до извода, че най ми харесва алнико хъмбъкер

на клийн звучи много по-живо, а на драйв някак си прозрачно

ето нещо, което набързо драснах с алнико хъмбъкер на нек, сори за свиренето :)

 

http://media.putfile.com/mzzzzzzzzzzzzzzz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Посетих веднъж Евтака и ми направи впечатление как си беше направил хъмбъкара при грифа. Беше разделил магнитчетата, като на единият адаптер имаше магнитчета на 4, 5 и 6 струна, а на другия - останалите 3. Вадеше доста богат звук. Хем се чуваха високите, хем звукът си беше плътен. Мисля, че на такова бих се спрял. Хумбъкер с разместени магнити. Просто вади по-богат звук според моите скромни впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както няма готина блондинка, с перфектни цици,академично образование, слушаща стойностна музика

и само твоя :virtuoz:

 

 

 

^Има( :) )

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посетих веднъж Евтака и ми направи впечатление как си беше направил хъмбъкара при грифа. Беше разделил магнитчетата, като на единият адаптер имаше магнитчета на 4, 5 и 6 струна, а на другия - останалите 3. Вадеше доста богат звук. Хем се чуваха високите, хем звукът си беше плътен. Мисля, че на такова бих се спрял. Хумбъкер с разместени магнити. Просто вади по-богат звук според моите скромни впечатления.
Aбе е точно такава системата, ама е подобна. И наистина става доста по-звънък хъмбъкер.

 

 

Добре де, само информативно, така не става ли ефекта на наклонен сингъл ама с хардуера на х-бъкер?

 

 

както няма готина блондинка, с перфектни цици,академично образование, слушаща стойностна музика

и само твоя :(

 

 

 

^Има( :D )

 

 

Айде снимки де! :(:(

Редактирано от Fanatik_Priest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата

 

Направих няколко семпъла с Гибсън(хъмб.) и Фендер(сингъл),ако на някои му е интересно може да ги чуе в http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=22422

 

:cheers2: Ето една снимка на съответната дама.Същата винаги слуша стойностна музика както е видно и от снимката

9813244896.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на нека - сингъл коил само (и то задължително алнико) :) - говоря за стратоподобни китари, ибанез и т.н. - там най ме кефи тва, не че е лошо нек хъмбъкера, но за мен звучи обикновено доста глухо и не звънливо и на по чиста китара не ме кефи много (говоря за някви обикновени адаптери, не гибсън от 60та )

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.