Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

11-52 DEAN MARKLEY -В МИ БЕМОЛ , НО СЕГА ЩЕ ГИ СМЕНЯМ С 11-49 ИСКАМ ДА СВИРЯ НОРМАЛНО В МИ - СПОРЕД ВАС ДАЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ НОВ СЕТЪП НА КИТАРАТА ,ТЯ Е СТРАТ И В МОМЕНТА Е С ЧЕТИРИ ПРУЖИНИ НА ТРЕМОЛОТО ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, обаче съвсем малко. Около 1/8 (една осма от оборота, около 15%, за да не става объркване) оборот може даже да дойде нагорно. Рядко се налага дори за по-големи пренастройки тръсрода да се пипа повече от 1/4 оборот.

 

Та по-добре пробвай първо без, пък ако нещо даде отражение след около седмица, винаги можеш да го пренастроиш.

 

И аз трябва ама моя пък отвора му е под 22-ро прагче и трябва да смъквам целия гриф... Мързеееееллл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента съм с D'Addario Chromes 13-56 благодарение на Евтим Джерекаров и съм адски доволен..... понякога имам чувството, че свиря на някаква смеска между китара и бас :P но изкарват страхотно плътен и мощен тон, строя ми е BEAdgb (от 6 към 1) :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене са "опнати" Elixir деветки... нямам какво лошо да кажа за тях... от 3 месеца и половина ги чегъртам и още няма ръжда по тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме - по принцип има DR розАви, ама нещо не намирам по моите шопове, че да вкарам малко за цвят. :hysterical:

 

Аз сега съм с едни нови, пак с покритие, пак черни. Малко повече ме кефят от DR, на същата цена са. Кефи ме, че дори и топчетата им са черни, а това за мен е важно, защото ги слагам с топчетата при ключовете горе. Ето пик:

477MB.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Elexir и за електричката и за акустичката :hysterical: иначе едно време на "Гашевска" се радвах кат малко дяти , тогава беха два лева и като ги бучнех на кухетата Орфей със изобретен от мен уред/картон/ с адаптер "Хранов" поставен на отвора ставаше як рок ен рол :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thomastik-Infeld, тук таме Elixir (за акустична, но вече рядко), и понякой път Dean Markley Nuno Bettencourt signature, сигурно съм го споменавал и по-рано, но да кажем, че не съм намерил нищо по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.