Jump to content
Българският форум за музиканти

Q-tuner адаптори


a_panov

Recommended Posts

http://www.q-tuner.com/gs.shtml

заслужават ли си парите от 150$ с доставка?

 

Рекламират ги като пасивни хъмбъкари, с neodymium магнити и намотки от сребро. С ултра линейна честотна характеристика и много голям честотен спектър. :virtuoz:

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки, че в сайта пише, че са първите,

не мисля, че неодимовите магнити са новост... чета нещо за "свободно стоящи" намотки

с въздушна сърцевина (доколкото го разбирам аз).

А и на вид ми изглеждат малко странни (IMO).

Съветът ми е, потърси семпли за да се разбере какво имат предвид под ултра висок честотен диапазон.

На електрическа китара мисля е около 82 до 1050 Hz (по данни от интернет, не съм се замислял иначе, но ето че се замислих).

А иначе като цяло $150 за адаптери от висок клас е нормална цената, ако става въпрос за комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, голяма реклама, голяма хвалба. Но както каза човека преди мене - цената е нормална за висок клас адаптери, така че според мен си заслужава да пробваш. Семпъла на сайта звучи доста приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тея май и 15кхз изкарват - в сайта има семпли и звучи като акустична китара (или по-точно като як пиезо адаптер), което не ме кефи много - друго си е дънкан или димарцио :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък не мога да разбера защо не направиха някакъв смислен семпъл, където наистина може да се чуе адаптера

нещо хубав клийн, крънч, жица.....

кви са тия пуканки тука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушал съм бас адаптерите им. Предолагам, че ако са с подобна концепция за звук китарния не е подходящ за здрав кривоч, по-скоро за "акустичен" звук - много високи, детайл, "вярно" възпроизвеждане на акустичния звук на инструмента, ала-бала.

Фирмата е холандска, впрочем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен семплите ми звучат малко като с пиезо. Но ако се сложи някакъв друг на бриджа(за да е готин драйва), дали ще са съвместими?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.