Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за Скуайър Стратокастър


Recommended Posts

Човече, без заключване не може да не разтройва..... т.е. може...като не се използва.........

То като пише фендер не значи че е пипнато от дръжката на господ!

Извинявам се за изразите, но бях провокиран, моля те прочети, отиди при приятели музиканти, пипни, виж....

Ликуйд, гледай няколко концерта на Блекмор или Малмстийн и после пак си помисли. :ok: Всичко е въпрос на добро захващане и настройване на струната (говорим за нови струни - а не за ръждясали "старци" на по 2-3 седмици) + стабилно тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

всички фендери разтройват - зависи колко се рьчка

 

някои джаксьни сьс заключване пак разтройват- при по яко рьчкане

ибанците повече дьржат , но вкрайна сметка ,след 1-2 часа - пак се налага да се ползва файн тунинга

 

трика за фендерите е да се научиш, така да рьчкаш, че много да не разтройваш

както е казал Ингви - щом Може Джими да свири без да разтройва - трябва да мога и аз

на практика Джими се настройва по време на свирене - абе гад бе (Ренди Роудс - сьщо)

ама ние не сме толкова добри като тях

ако си забелязал - на Ингви му сменят китарите - средно на 4-5 парчета

 

то затова е гот да имаш няколко китари като излизаш на сцена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за разстройване в "рамките на разумното" - при тая насилствена и зверска атака, която Малмстийн оказва върху тремолото, естествено е да се разстрой някога. Но въпреки това, въпросното разстройване става след много голям интервал от време (4-5 песни и междинни сола, през които той яко си натиска ръчката - при това в двете посоки "Горе" + "Долу"). :ok: От 4-5 концерта, които съм гледал - никога китарата на Малмстийн не се е разстроила по време на свирене на парче или соло, независимо от изтезанието над тремолото. Това имах предвид. ;) Не отричам, че след време насилието си казва думата върху pitch-а на струните и китарата се сменя. ;) Същото важи и за Джимарата и Блекмор. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз няма да правя "Дайв Бомби". Просто ще го използвам на няколко песни и то не през цялата песен... Само 2-3 пъти и то леко. Надявам се да не разтройва много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да обясни защо с по-малко навивки разстройва по-малко???

и кои са тези 2 винта дето се натягат повече от останалите 4 - аз само 2 имам май - те са шестограми...

от къде да взема още 1-2 пружини,защото като махна трупчето дето съм сложил и аз,трябва да опъвам повече струните и то грифа ми идва тесен...тремолото отпуска

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да обясни защо с по-малко навивки разстройва по-малко???

и кои са тези 2 винта дето се натягат повече от останалите 4 - аз само 2 имам май - те са шестограми...

от къде да взема още 1-2 пружини,защото като махна трупчето дето съм сложил и аз,трябва да опъвам повече струните и то грифа ми идва тесен...тремолото отпуска

 

 

Не знам защо - но по правило, струната тррбва да се намота около ключа 5-6 обората,

това е най оптималното(предполагам от 4- до 7 оборота пак става)

по малко и повече - вече не е добре.

горе долу се досещам защо - но не ми се пишат свободни сьчинения - има по - подлпатени в теорията

(мен ме интересува в случая повече практиката)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам с 5-6 оборота...

за сега съм си ги навивал целите за да не стърчат и да ги режа....не точно за това ги навивам целите...и аз незнам защо...

 

а някаква друга техника в навиването има ли?

например аз навивам 1-2 витки отгоре и всичко останало отдолу...правилно ли е така?

отгоре и отдолу - имам в пред вид като вкарам струната в дупката на ключа...

 

така както процедирам с моето навиване и законтреното ми тремоло почти не се разстройват струните ми.само преди свирене си донастройвам леко 1 и 2 струна,много рядко 3-та.

 

 

а тва тремоло да го ева....докато пипна по тежичко и целия строй по дяволите...освен това и когато една струна ми е разстроена оказва влияние на всички когато я настройвам...при флойда така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам с 5-6 оборота...

за сега съм си ги навивал целите за да не стърчат и да ги режа....не точно за това ги навивам целите...и аз незнам защо...

 

а някаква друга техника в навиването има ли?

например аз навивам 1-2 витки отгоре и всичко останало отдолу...правилно ли е така?

отгоре и отдолу - имам в пред вид като вкарам струната в дупката на ключа...

 

така както процедирам с моето навиване и законтреното ми тремоло почти не се разстройват струните ми.само преди свирене си донастройвам леко 1 и 2 струна,много рядко 3-та.

 

 

а тва тремоло да го ева....докато пипна по тежичко и целия строй по дяволите...освен това и когато една струна ми е разстроена оказва влияние на всички когато я настройвам...при флойда така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе стана гре6ка.

исках да кажа,4е фендер стандарт тремолото може да бьде много добро,оба4е трябва да се спази един трик и тои е следния:да имате 4итави клю4ове:хубави вода4и(много важно):смазан ньт:нови хубави струни,добре настроени пружини и винтове на тремолото и о6те някои дребни хитрини и вси4ко е ок.малко хора спазват вси4ко това,оба4е за вси4ко се обвинява тремолото.е,вярваите ми-не е така.едно не6то да не е наред по системата,вси4ко се осира.хората с оригинални стратове сьм сигурен,4е 6те ме подкрепят!а, ингви перфектно знае как да се оправя с тремоло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с горния пост.Просто всеки път ,когато се сменят струните трябва да се има грижа за посочените от Диката неща.Аз лично се занимавам с мойте стратове докато след поне 10 натискания на тремоло докрай,последвани от сериозни бендове китарата не остане настроена.Имам две различни тремола(на две китари разбира се )едното е Шалер,а другото Фендер.Фендера винаги се справя малко по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кои са тези 2 винта дето се натягат повече от останалите 4 - аз само 2 имам май - те са шестограми
Става дума за класическото тремоло с 6 винта-крайните.
Не знам защо - но по правило, струната тррбва да се намота около ключа 5-6 обората,

това е най оптималното(предполагам от 4- до 7 оборота пак става

Не моем да си представим как ще навиеш 6-та на 5-6 оборота.. :greenangel:

37597472_full.jpg

 

например аз навивам 1-2 витки отгоре и всичко останало отдолу...правилно ли е така?

отгоре и отдолу - имам в пред вид като вкарам струната в дупката на ключа...

не зн дали си личи от снимката,но аз ги навивам само надолу-с такива ключове съм-без дупка ;) (е тва не е мойта китара,ма подобна. Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hilibilly - за 6-та 3-4 са достатьчни

 

^VG Straocaster като най - голямата новост - трябва да е скьпа - защо изобщо мислиш, че може да се пуска такьв скуаяр??????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами мисля така, защото нали Скуайър е лицензирана марка на Фендер и Скуайър имат същите модели като Фендер. Логично е да пуснат. И аз питам ако са пуснали по колко пари са?

Редактирано от RichieSambora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам скуаярът ти по цвят ли прилича на този VG Stratocaster или по модел те да ти кажа в сайта всички Strat-ове изглеждат еднакво ама имат разлики прочети отстрани описанието и др характеристики и ги сравни с твойта китара !!!

 

Иначе по темата ьз мисля, че най-добре е да се сложи Флойд Роуз там където може! Тва е мойто просто аматьорско мнение!! :surprise:

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.