Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой има ли "speed Lives"?


the_gorer

Recommended Posts

...аз нямам ъкаунт в Пиратския залив...

Там няма регистрации, акаунти и коефиценти. Също и в Мининова. А това с банването е само в някои особено задръстени тракери. Плюс това аз като свалям нещо то се и ъпва и коефицента си е винаги близо до 1, ако изобщо някой го следи. Както и де, важното че сте свършили работа. :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Къде се гледа колко ти е коефицентът?

 

Аз дръпнах от Демоноид.цом един торент, който е с размер около 500 мегабайта и в БитКомет пише, че дотук съм ъплоуднал около 400.

Сега трабва да оставя програмата включена, за да "сийдвам" докато ъплоудът ми стане равен или по-голям на даунлоуда, нали?

 

Питам, защото момчето, което ми изпрати покана за Демоноид.цом на няколко пъти ясно и изрично ме предупреди да винимавам какво правя, защото, ако не си селдя нещата, освен мен, щели да баннат и него, защото той ме е поканил.

 

Не искам заради моето незнание да изгори и някой друг.

 

И така, къде да го проверя този коефицент?

В Бит Комет?

На самия сайт на Демоноид.цом?

Или просто да гледам да изравня мегабайтите на ъплоуда с тези на даунлоуда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип никой не те задължава да сийдваш точно толкова, колкото е торента. Може повече, може и по-малко. Специално в Демоноид, понеже се влиза с покана и са ограничени потребителите, предполагам ги следят нещата и наистина има някакъв шанс да изгориш.

+това не е задължително да го сийдваш наведнъж. Отново никой не те задължава. Аз имам закачени торенти, отпреди няколко месеца, които си ги пускам, когато поискам. Никой не е казал, че трябва да си оставяш компа включен да сийдва или ще те баннат. Това е просто жест, който правиш към останалите юзъри, затова, че на теб са ти помогнали някои други да го изтеглиш.

Пък в някои торенти, колкото ти е по-голям коефициента, получаваш и някои предимства. В демоноид не знам къде точно се проверява той, обаче би трябвало да е някъде на видно място - някъде над торентите или в някой бар горе :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има статистика до юзър нейма ми отгоре, но там пише, че съм изтеглил и качил 0.00 кб. :recourse:

Може би иска време де се промени.

 

Мисълта ми е какво е това коефицент "1"?

Колкото си смъкнал, толков ада си качил ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коефициентът навсякъде се изчислява, като разделиш това, което си качил, на това, което си свалил. Може и да е по-висок от 1, ако си качил повече, отколкото си свалил. Торентът може да се качва колкото си иска, няма лимит за големината му.

Например един филм 700мб, може да си качил от него 1 гб. Тогава коефициентът ти, специално за този филма ще е 1/0,7.

Иначе общия се изчислява по същия начин, като се събере всичко и се раздели.

Наистина понякога трябва малко време, за да ти го отчете горе, даже няма да се очудя, ако изобщо не го отчита. На големите бг тракери напр. пак има скала за коефициент, но допреди 2 седмици нищо не отчиташе, даже сега май пак е така :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, значи правилно съм разбрал.

Коефициент "1" би означавало, че колкото съм дръпнал, толкоз и съм качил.

Демек, при файл с големина 700 МБ положението да е Down700/Up700.

 

Надявам се моят коефициент в Демоноид.цом да е повече от едно, защото дръпнах към 500, а качих около 1000 МБ.

Излиза, че трябва да е към 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Демоноид не знам - нямам ацц там, но съм участвал в какви ли не "заключени" тракери (дето бачкат с покани). Там практиката, доколкото си спомням, е общият ти коефициент да е 0.30 или 0.50 като има и такива безумни глупости като коефициент над 1.00, което автоматично означава, че щом един човек го е постигнал, значи някой няма да може да го доситгне, а този дето е свалил последен са го е**** у седалището. Аз като си сийдвам гледам да си държа коефициента над 1, а когато няма какво да се сваля, той автоматично си скача по небесата - не е никакъв проблем. Аз си поддържам Арената - там по-рано имаше файда да си Супер-потребител (коеф. над 1.15 ако не се лъжа и качени минимум 50 гб на месец), но сега няма никаква полза, ама на мене това не ми пречи да си поддържам вече Power-user-ския ми ранг, още повече, че скоростите в страната се качват по-бързо и от гъбите при дъжд, така че всичко вече опира до това колко си толерантен към другите , щото като сийдваш някой стар, ама ценен торрент - да речем 3 Vulgar Videos From Hell, всички разчитат на теб. Та така - комплимент ти прави, Горере, че качил 1 гб при 500 мб свалени, но това е лесно - при по-големи цифри ако се поддържаш, ще си златен.

 

ПС: Абе, момчета, викам да спираме вече за торрентите да приказваме, че ся като погледанх темата ни и никак не мис е върза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани, не съм им фен на тези торенти - има повече недостатъци и разправии, отколкото предимства, но някои неща, за съжаление, ги има асамо по тракерите.

Ей говна - вчера си дръпнах едни лупове, дето ги има само в Демоноид.цом

 

Урокът на Майкъл Ейнджело е много готин.

Със сигурност най-добрият му досега - хем е урок за научаване на завършена песен, а не голи упражнения, хем всичко е дадено супер подробно - от близък план на пикинга до близък план на лява ръка и то в различни темпа, а освен това веднага дават и съответната таблатура.

Много, много подробен урок, детайлен, удобен и подходящ за мързеливи хора, дето ги мързи да се пънат да разгадават по другите уроци някакъв седнал на пет метра от камерата какво точно си свирука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Видях го това прозорче със статистиката.

То си пишело, че се ъпдейтва всеки ден. Макар, че моят още не се е променил и вече два дена стои на 0:00

Здраве да е - до следващото теглене със сигурност ще се е ъпдейтнал и тогава ще тегля с по-бърза скорост, нали? :)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, скоростта не зависи от коефициента.

Скоростта зависи от броя на пиърите (сийдъри и лийчъри), който са пуснали даден торент.

Ако имаш 1 сийдър, скоростта ти ще е по-ниска отколкото ако имаш 100, за това когато избираш да дърпаш релийз от някъде, винаги избирай да е с повече пиъри. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре разбрахме, че сте торенто-грамотни :bravo:

 

Някой ще може ли да качи урока в замунда, арена, или да ми прати някой покана за демоноид , щото колкото пъти съм влязъл там регистрациите са забранени :)

А и не се притеснявайте за коефициента - качвам с над МБ/сек

e-mail: dimiter.korsakov@gmail.com ако някой се смили да прати покана :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.