Jump to content
Българският форум за музиканти

колко Ma


Slash's Snakepit

Recommended Posts

Знам че има м/у нас хора които знаят колко mA консунират китарните ефектите, интересувам се защото искам да си захраня всичките си ефекти от един адаптор, но незнам каква им е консумацията а адаптора ми захранва до 700mA общо. Ако го претоваря какво би станало (биха ли ми изгоряли ефектите)????. Ако някой им знае консумацията нтересувам се конкретно от тези ефекти, мисля че темата е интересна за много от нас. Дори линк каде мога да ги потарся в нета ме устройва.

 

Cry Baby Original

Morley PDW

Korg Tone Works 104ds

Boss Chorus CE-3

Boss Digital Delay DD-2

Boss Compressor Limiter RCL-10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно, ефектите консумират малко, но не винаги.

Затова, купи си най-добре един евтин мултицет, и измери колко милиампера ток минава през всеки ефект поотделно.

После събери, добави 50% отгоре, и намираш колко мА да е адаптера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже въпросът не отчита всички проблеми при захранване на апаратите, добре е да се прочете как се правят нещата и защо.

захранване на камиончета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сравнение - какво пише в manual-ите:

 

Boss Metal Zone MT-2 - 20 mA

Boss PW-10 Wah Pedal - 55 mA

Boss Digital Delay DD-6 - 55 mA

 

Behringer Ultra Chorus UC-100 ... едва ли ще е повече от 30-40 mA

 

Аз с един 300 mA адаптор си захранвам чейна от подписа със захранване, което представлява 4 жака, вързани успоредно и после към адаптора - любезно изработено ми от инж. Христов - господин Nikifena

 

А твоят 700 mA би трябвало да ти е предостатъчен, така че спокойно. Стига да е хубав адапторът - нямаш проблеми.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш(ако си от Сф) под колоните на пиротска на втория етаж има магазин за такива дреболийки-и си купуваш импулсно захранване 1200 mA.Първо не бръмчи щото нема траф и е стабилизирано,и второ за смятай колко камиончета можеш да пуснеш на един ампер.СТРУВА 15 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще търся да ми ги замерят и ще ги изчисля точно. Ефектите които до момента ползвам са 7бр. а искам да станат 10бр. захранването ми е на Boss Power Supply RPW-7, с пет изхода за пет ефекта до общо 700мА, какво ще стане ако претоваря???? ефектите или адаптора ще гръмне?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптера ще започне да прегрява, а напрежението(9-те волта) ще падне, заради върде големия ток, който тече, и така ще си захранваш ефектите, например с 6 волта. Освен това, когато адаптера започне да става прекалено топъл, може да стопи пластмасата, както и лака на бобините, може да стане късо, и пожар, както и да ти достигне мрежово напрежение до ефектите.

 

Не се скъпи толкова, ами си направи, купи, или дай да ти направят, например, едно 3А захранване, за да имаш резерв, и напрежението да не пада лесно.

 

Освен това, ако ползваш китайски 9-волтов адаптер, няма да се учудя, ако се окаже, че той снабдява не с 9, а с 13 волта, например.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Здравейте,едно въпросче. Става въпрос за един AC/AC Adaptor Line 6 model: MKA-91200UK  input:230V 50Hz/output:9VAC  1200mA .Мога ли да го ползвам за един MXR super comp  проблем ли ще е,или трябва да захраня няколко ефекта с него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом изходът е 9VAC, това (AC) означава, че в адаптера няма токоизправител (и филтър), напрежението на изхода е променливо. С този адаптер, не може да захранваш ефекти, проектирани да се захранват с постоянно напрежение/прав ток (DC).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом изходът е 9VAC, това (AC) означава, че в адаптера няма токоизправител (и филтър), напрежението на изхода е променливо. С този адаптер, не може да захранваш ефекти, проектирани да се захранват с постоянно напрежение/прав ток (DC).

А този AC-DC Adaptor, model:ALPS-500  PRI:230V  50Hz  12W  SEC:3-4-5-6-7-8-9-12V  500mA 6VA(max)  Копчето е на 9 волта  с него захранвам Boss sd1  може ли да захраня и двата едновременно с MXR-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. Трябва да спазиш следните неща:

  • Тип на захранването на изхода (AC или DC);
  • Напрежение (9 волта);
  • Поляритет (плюса отвън);
  • Максимална консумация на включените у-ва (до 500мА, но за всеки случай гледай да не са повече от 300-400).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в момента няма с какво да ги измеря,но  с една дума значи ще стане и непречи,че mA-то  е повече от ефектите,само да не е по малко така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.