Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малко се забавих, но няма как да се успокоя без да напиша едно гигантско благодаря на всички за помоща, всичко си е наред и светът получи още един щастлив китарист (малко рано да се наричам така ама...) :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Дойде и моя ред да задам глупавия си въпрос относно Guitar Rig 3. Имам лаптоп и той е под Vista. Прочетох доста теми, но на всички пиши за лине-ин, а аз имам входове за слушалки и микрофон+вграден микрофон. Пускам Guitar Rig 3 + ASIO драйверите и на Input се движи когата ударя струна, но не изкарва никакъв звук дори и на метронома когато махна муте-то не се чува нищо... Имам една проста програмка за записване на звук и когато я пусна и свиря не се чува нищо, но после като пусна записа се чува. Та въпроса ми е как да чуя китарата? Съжелявам, но не успях да намеря отговор на въпроса си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали си с Глиста или ХР разликата е никаква. Дали ще ползваш линейния или микрофонния вход - също (от гледна точка как се цъка, за да тръгне). Ще се чува доста по-гадно, но като нямаш линеен...

Проблемът е в настройктие на хост програмата, която ползваш. Разучи как бачка, има упътвания, туториали в нета...

 

П.П.1. Това за слушалките е изход.

П.П.2. Пише се Съжалявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Дали си с Глиста или ХР разликата е никаква. Дали ще ползваш линейния или микрофонния вход - също (от гледна точка как се цъка, за да тръгне). Ще се чува доста по-гадно, но като нямаш линеен...

Проблемът е в настройктие на хост програмата, която ползваш. Разучи как бачка, има упътвания, туториали в нета...

 

П.П.1. Това за слушалките е изход.

П.П.2. Пише се Съжалявам!

 

 

 

Мммм според мен китарата трябва да се чува когато съм извън програмата... за слушалките не знаех, че е изход, за съжалявам мда имам грешка. Мерси се пак :)

Редактирано от Carpe_Diem_Baby
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се чува ако си си мютнал микрофонния вход - тоест получава сигнал и записва, но не се чува в реално време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се чува ако си си мютнал микрофонния вход - тоест получава сигнал и записва, но не се чува в реално време.

 

 

 

Не съм го мютнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез на Guitar Rig в настройките, много от подобните програми имат някаква опция от типа на "monitor signal" или подобно. Така както го обясняваш, само нещо от Guitar Rig или записващата ти програма може да бъде и аз обикновено откривам че е горното (като се чудя що не си чувам reverb-a на китарата :thumbs_up: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Значи пичове проблема е следния.Купих си преходник от голям жак към малък и го включих към Line in на саунд картата (Realtek AC97 Audio).Изчетах сумати теми отностно това как се свърза китарата и направих всички настройки за Line in както пишеше.Първия път когато пуснах Guitar Rig 3 стана работата с ефектите ,обаче втория и N на брой пъти когато я пусках нямаше нищо.Посочих за Input device ASIO 2.9 ама не става и не става.Единственото нещо,което получавам е една хубава латенсия.Звукът от китарата ми се чува обаче ефектите от програмата не се задействат.Какво да направя за да проработи ,че вече направо ми кипна.Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си в настройките на Realtek Audio Manager-а как си нагласил recording и playback нивата. Изключи и stereo mix ако ти е активен, и махни playback multi streaming. С тези настройки свиря. В Guitar Rig трябва да посочиш и Realtek Input/Output 1 освен ASIO-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на Playback са ми отметнати Volume Control,Wave,SW Synth,Line In и CD player а пък на Recording ми е отметнато само Line in.Там като го избера после ми излиза едно Line In Volume и на него съм дал Select.Като вляза директно във Volume-то тамн Лайн Ин съм го mute-нал.Ама то със или без mute пак е същото.В Guitar Rig като дам на инпут и аутпут там са ми Realtek AC97 Audio 1 и 2. Няма как да дам само на 1 защото другото се губи.Това playback multi streaming не го видях никъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай аз разбрах откаде идва проблема.Сега се чудя как да го оправя.Бях преинсталирал аудио драйверите и стана номера с гитар риг.Обаче след като пуснах програмата за звукозапис и гитар риг са прецаква и дава само латенсията.Явно драйверите се препокриват нещо или незнам.Трябва да си намеря някаква съвместима програма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по user-unfriendly програма някъде няма! Освен че на АСИО драйверите не мога да я подкарам да работи, на Директ Саунд я пускам и почва МИКРОФОНИЯ, а колконките са на макс и щях да се побъркам :punk_guitar: . Ако някой знае каква е причината моля да ми каже. Използвам китара Ибанез GRG170DX свързан към компютъра с Boston Professional Noiseless Cable с преход за 1/8'' в Line-a на саунд картата, която си е вградена в дъното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.