Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Изтегли си ASIO4ALL драйвър, за да няма латенсия, демек закъснение на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

О, човек, аз нямам проблем с латенсията, защото още не съм разбрал как да си го пусна. Кажи как да направя така, че да свиря и да се чувам, защото не съм запознат с Guitar Rig и не знам как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Преинсталирах си уиндоуса и сложих 7-ца. Когато инсталирам Guitar Rig-a ми дава проблем с звука в output.

 

problemm.jpg w1280.png

 

 

прилагам снимка с проблема. Дано някой ми помогне. Не ми засича оutput-a. С input няма проблеми.

 

А така стоят нещата с ASIO-то.

 

problem2a.jpg w1280.png

Редактирано от Creepy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , сещам се за 2 неща които може да пробвате.

1. пробвайте с някой от другите asio драйвери които ви предлага музикалната карта (full duplex etc.)

Така макар с по голямо закъснение на звука ще имате изход. По този начин ще разберете дали проблема е в asio4all драйвера.

2.Пробвайте guitar rig-a през DAW на който чувате нормално звука.

по този нащи ще разберете дали проблема в с намия guitar rig.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Оправих си този проблем. Възниква обаче друг. Когато пусна самата програма няма никакъв проблем, обаче пусна ли и примерно някаква mp3 с нея не ми вади звука на mp3-ката. При старата версия нямах проблем. Някой да знае защо така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kогато пусна едновременно програмата и се опитам да пусна песен ми дава тази грешка

 

winampv.jpg

 

Моля ви помогнете. Много е дразнещо да не можеш да си пуснеш някоя песен и едновременно с това да свириш... На какво се дължи и как се оправя? При по старата версия го нямаше това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да импортваш файла директно във плеъра на гтр-ако си с 64bit GTR4 сигурно се "шашка"/получава/ конфликт между уйнампа и гитар рига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по скрийншота, работиш през ASIO4All с Рига, а УинАмпа (през DirectSound) се опитва да "захване" звуковата карта, която вече е "резервирана" за АСИО драйвера.

Извод: така НЕ става и НЕ се прави.

Решение: плейвай си през вградения плеър на Риг-а, както те и посъветваха в предишния пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И така ползвам от доста време програмата (въпреки че имам кубе и дист -берингер )

Въпросите са ми следните :

 

1. Ползвам някакъв дист и всичко е ОК но когато Палм мютвам на някои позиции да ре4ем 5 6 7 8 идва много басс 4ак се изкъртва стаята :) .... каква е причината

 

2. Когато ползвам клийн и волюма ми (от китарата :cheers: ) е на макс чувам странно пращене . То изчезва когато намаля потенциометъра на 7,5-8 но се чудя дали не губя по този начин от звука ... едва ли е нормално .

 

 

 

ПС.

*китара скуаиер телекастер кустом ( НН )

* колони Хифи 2*50 вата

* китарата е директно в компа без никакви преампи

*струните 9-46

 

 

Ако някой може да сподели някакъв опит ще съм ви безкрайно благодерен . Съветите също ще бъдат посрещнати тъй радушно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за клийна-намали входния/input/ сигнала от панела на гитр /най-горе е /,на около -15дб, и пробвай в двете посоки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той е на минимум

 

 

Забравих да доуточня че има в аутпута накрая един ноис редуктор които като го пусна и палмвам си звучи нормално но поне 7-8 пъти по тихо в ставнение с силата на звука когато свиря нормално .

 

По принцип мислех че проблема е в това че ползвам хифи система която уж си е яка но просто не е направена за това а нямам намерение да инвестирам 400-500 лв в монитори защото мога да си кубе за тея пари и то бая яко .... поне според мен де :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни специални драйвери, които се слагат за да ти върви идеално. И аз имах същия проблем преди да ги сложа. Ще погледна довечера каксе казва точно и ще пиша пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мн ще съм ти благодарен , ако имаш някаква идея от къде мога да изтегня някакви коплилации с пресети и тн или просто някакви съвети може и тях да драснеш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.