Jump to content
Българският форум за музиканти

Don't Kill Me...


Tomov

Recommended Posts

Така, видях, че тонове е изписано за тунерите - кой хроматичен, кой - не...

 

Но като си разглеждах сайтовете на BOSS u KORG гледам

на места Chromatic tuner и на други - Automatic Chromatic tuner...

 

Въпроса ми е, каква е разликата между двете (1) ?

 

И KORG GT3 или BOSS TU80 (2) ?

 

Въпросите май станаха два но, моля да ме посъветвате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хроматичният тунер показва всички 12 полутона, и отклонението от тях(обикновено със картинка на стрелка върху дисплей, или с истинска стерлка(ако е стар, аналогов тунер)или пък със светодиодна скала, или пък с цифри....

 

Автоматичния тунер не съм сигурен какво точно означава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че при автоматичните хроматични тунери не е възможно да се смени референциалната честота, т.е. те са заковани на А=440. ако тунерът не е "автоматичен", тогава тази референция може да се промени. но не сам 100% сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, това за референциалната честота не го знаех.

Възможността да се променя тази честота от 440 Хц нагоре и надолу,

това за настройка на други музикални инструменти ли е предвидено ?

 

И ако ще си настройвам само електрическа китара и чат-пат акустична,

и автоматичен би ми свършил работа, нали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не, по принцип си е пак за китари, просто някои хора обичат да си играят :metalist: например (ако не се лъжа) Dimebag си настройваше китарата на А=445 или нещо подобно. при всички положения ако се опиташ да свириш заедно с някой албум на Pantera ще има съвсем леко разминаване.

 

сьщия проблем ще има и с Metallica - Ride The Lightning (целия албум), само че там причината е, че са забързали лентата за да са по-бързи песните :)

 

според мен "нормалния" хроматичен тунер е напълно достатъчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пьк ще ти препорьчам и китайската марка Quick Tune

Rising Forse - ги внася

вече сума ти години го ползвам - без никакви проблеми

а преди това имах и на бос и на корг - но нямам добри спомени(поне моите не бяха надежни - но пьк бяха купувани секьнд хенд - тогава нямаше в магазина,както сега)

 

а за професионално настройване си има рак тунери на корг

аз имам доста прецизен тунер в ТС електроник джи мейджьр

и него бих ползвал например при запис

ако обаче си на репетиция - Куик тюна или например вградения тунер в зум сапунерките - вьрши достатьчно добра работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KORG-a с тая диодна скала изобщо не ми изглежда прецизен, Боса изглежда по-прецизен и красив :metalist: Освен това има метроном - може да не ти трябва, ама ако са на една цена, по-добре да има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих си взел тунер без възможност за промяна на честотата. За пример ще дам сегашната ни банда - за да се настроим с китариста (който има тунер с фиксирана честота в процесора) аз съм нагласил тунера си на екзотичното ла=439 херца. Интересното е, че и двете са на Корг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам някакъв стаг, който се води "автоматичен хроматичен" и има промяна на честотата от 435 до 445хз!!

може би тва е само някакъв търговски трик ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Boss TU80. Върши работа. Настройвам си с него ел. китари, бас (5 струнен), акустични китари, та дори и една цигулка. Не е връхта на сладоледа, но става. Метрономчето също не е лошо.

 

За KORG нямам идея - някои адаши басисти много им хвалят тунерите :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за обясненията.

 

Взех си KORG GA-30, който е с фиксирана честота, но засега ми е напълно достатъчен, занапред ще мислим за друг,

ако (като) стане нужен.

 

Със здраве и Наздраве! :)

 

ЕДИТ: Сега забелязах, че е отбелязан диапазона 430-450 Хц, което е добре... мисля.

Редактирано от Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.