Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Js 100


Manolev

Recommended Posts

Аз също доста се чудих относно JS100. В крайна сметка предпочетох по-добрия вариант 2-ра ръка и си взех JS1000. Скоро се надявам да спинкаме заедно и ще дам отзиви... :drummer:

 

На каква цена? Пиши на Л.С, ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Емии 750$ с фрий шипинг в США (включва метален флайт кейс). После един френд ми я донесе до Украйна, откъдето трябва да ида да си я взема. Надявам се идния месец. :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Един въпрос Ibanez JS100 JS100 не ли са сигначър модел на Джо Сатриани! Тва го четох някаде след като гладах G3 в

Токио! :rolleyes: И цената беше над 2000 лв (говоря за JS1000 базов модел)

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога нещо да схвана - питаш ли, споделяш изведнъж обхванали те мисли ли, пръскаш чар ли ? :rolleyes: Честно.

3 страници тема за JS100 има и поне пет мнения за JS1000. Ако нямаш какво да напишеш - хвани посвири ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито едно от трите! А и днеска свирих 3 часа! А мисля че бях я видял като обикалях по магазините да си търся китара ! За тва реших да се обадя ! Ама не сам видял че са писали че е от моделите на Joe Satriani !! така че сори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувам, че чичо Сач щял да минава в отбора на Мюзик Мен?! :greenball:

 

Би ли споделил някой, който има JS 1000 дали грифа му е като на 100-цата? Т.е. подобен на фендер грифа?

 

Така и не мога да свикна на китари, в чието тяло непрекъснато да си удрям ръката. Не мога да приема за удобна и елегантна китара, чието тяло излиза 4-5 см под нивото на грифа при сглобката им. Разбира се това съм аз, има куп световноизвестни, които забиват страшно точно с такъв тип китари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Мюзик Мен не съм чул. Гледах видео, в което обясняваше, че ще има нова сигнатурна китара, която ще се отличава страшно много от досегашните му. Но пак ще е Айбънез. Тей че надали ще съгреши... :thumbs_up:

 

Грифовете са еднакви почти. Уж на 1000 модела е по-читав, но като размер са еднакви. Има ги в нета на схемички.

 

И на мен не ми е удобно да са толкова високо струните от тялото. Китката ми се изчеква и ми се губят струните и ми куца палм мютинга. Кофти е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пичове, четейки поста на Мanolev- преди месец постнат, и аз съм изправен пред същата дилема : немога да си купя Gibson- много са скъпи, че на всичкото отгоре и ги няма в БГ, и затова се спирам на JS100 като ще сменя фабричните адаптери на Ibaniz с Dimarzio - FRED / PAF Pro.

 

Бих искал да попитам има ли някакви проблеми при смяната на адаптерите, понеже новите адаптери са с четери извода+екранировка, а на AH1/AH2 са с по 2 извода+екранировка(маса).

И ако някой може да обясни за Humbacker-ите FRED/PAF какво представлява "coil tap" понеже в JS100 няма "coil tap" може ли лесно да се сменят без да сменям потенциометрите и т.н.

 

P.S. KKertev, сподели моляте впечатленията си от новия JS100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо сложно няма в смяната на адаптерите

просто даваш на късо вътрешните краища на намотките на адаптера и го връзваш

1-вия кабел е началото на първата

2-рия е края на 1-вата намотка

3-тия е началото на 2-рата

4-тия края на втората

 

даваш на късо 2-рия и 3-тия, а 1 и 4 си ги връзваш както си е бил стария адаптер :greenball:

 

разбира се може да експериментираш и с други варианти ама според мен няма смисъл

 

иначе ако си фен на гибсън, тоя ибанез ще ти е терсене

също така ако си свикнал със стандартния тип ибанез РГ - Джи Ес-а няма нищо общо

аз си признавам откворенно че на Джи Ес ми е супер терсене и много ми е трудно да свиря на такъв. това с високите струни над тялото е кошмар

 

не че на другите мога кой знае колко ама...... :cheers2:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, четейки поста на Мanolev- преди месец постнат, и аз съм изправен пред същата дилема : немога да си купя Gibson- много са скъпи, че на всичкото отгоре и ги няма в БГ, и затова се спирам на JS100 като ще сменя фабричните адаптери на Ibaniz с Dimarzio - FRED / PAF Pro.

 

Бих искал да попитам има ли някакви проблеми при смяната на адаптерите, понеже новите адаптери са с четери извода+екранировка, а на AH1/AH2 са с по 2 извода+екранировка(маса).

И ако някой може да обясни за Humbacker-ите FRED/PAF какво представлява "coil tap" понеже в JS100 няма "coil tap" може ли лесно да се сменят без да сменям потенциометрите и т.н.

 

P.S. KKertev, сподели моляте впечатленията си от новия JS100.

 

Така да ти кажа първо че когато си вземеш адаптори Димарзио,с тях има книжка с подробно описанйе за това как се връзват,няма да имаш проблем.А относно впечатленията за JS100........... За мен няма друга такава китара,толкова удобна.Имам RG250DX, Еми неможе да става сравнение, Когато я купувах имах вазможност да пробвам и JS1000:JS2000.

Лично за мен тази ми беше най-удобна /не заради средствата,имах средства достатачно/но това беше моят избор и вобще

не съжелявам.Смених и двата адаптора защото AH-1:AH-2,Имат много среди,и сега съм повече от доволен.флойдът е Edge Pro II,И няма мърдане на каквито и щеш издевателства. :greenball:

ТОВА Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНЙЕ!!!

Надявам се да съм ти бил полезен.

Поздрави:ККертев :cheers2:

Редактирано от KKertev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай с новите Js100, ако ти се свири на ибанез с гриф дебел като на стагг, взимай го. Обаче друг е въпроса с JS100 преди 1995.

Съжелявам колега,незнам откаде си достигнал до този извод но ТОВА ВОБЩЕ НЕ Е ВЯРНО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тест при бат Икономов с мр. Налбантов :greenball:. И ако си пипал old scool ибанез ще разбереш за какво ти говоря.

Редактирано от Vinetu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.