Jump to content
Българският форум за музиканти

Стягане на Кремонка


Recommended Posts

ето малко нови снимки.....

започнах с екранировката,поизрязох малко...,има проекче още да се реже...а,ида не забравя ето я великата електроника :crying::secret:

 

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=111142

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

а тъй :) само че махни цялата боя равномерно

а тая електроника както е я хвани и право в коша

нова се прави лесно, стига да намериш 1-2 читави адаптера или да пренавиете тия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Strat,то това ясно ами може ли някой да ми обясни каква е разликата между линейно потенциометърче за 1.00 от магазин за електроника и същото такова ама за 7.00 в магазин за китарки :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Strat,то това ясно ами може ли някой да ми обясни каква е разликата между линейно потенциометърче за 1.00 от магазин за електроника и същото такова ама за 7.00 в магазин за китарки :tomato:

никаква :nono: даже 1 лв му е много :icon_shithappens:

проблема е че 250 и 500 к са рядко срещани стойност из магазините за електронни компоненти

ама и 220 и стответно 470 да вземеш пак става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Strat,то това ясно ами може ли някой да ми обясни каква е разликата между линейно потенциометърче за 1.00 от магазин за електроника и същото такова ама за 7.00 в магазин за китарки :)

никаква :) даже 1 лв му е много :)

проблема е че 250 и 500 к са рядко срещани стойност из магазините за електронни компоненти

ама и 220 и стответно 470 да вземеш пак става

http://home.comet.bg/main/index.html

http://www.pasatbg.com/

Има потенциометри каквито искате. Аз съм си взел от Комет 500К логаригмичен за дисторшъна ми. Комет са до петте кюшета, в сайтовете на фирмите пише къде са им магазините.

Няма никаква разлика в потенциометрите които са в музикалните магазини и магазините за електронни части. С тази разлика че в електронни части има много голямо разнообразие. Потенциометрите имат деление и по мощност 0.125 W, 0.250 W... Има и реномирани фирми произвеждащи потенциометри но сега не мога да кажа име.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би само тия които са в музикалните магазини имат по-малък толеранс... Аз пък предпочитам да си взема 15 за левче ако ще толеранса да е 5%, отколкото да взема 1 за 15 лв пък да няма никакъв толеранс ако ще :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Strat,то това ясно ами може ли някой да ми обясни каква е разликата между линейно потенциометърче за 1.00 от магазин за електроника и същото такова ама за 7.00 в магазин за китарки :icon_shithappens:

ами разликата е че тея по 7лв (и нагоре) издържат по 20 години :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм.. на мен не ми издържаха и година.

Оттогава ползвам само такива, от по левче и надолу.

И засега не съм ги сменял...

Само са малко по-корави на въртене. Но аз Стив Морз не свиря така или иначе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След известно забавяне "Стягане на Кремонка " най -сетне е подновен :yes:

 

Голям зор беше да се изрежат пикгардите :surprise: ,вдъхнах им живот от едно гадно парче плексиглас с помощта на двама приятели,60W поялник с човка от сплескана медна тръбичка (всеки москвич има такива по спирачната система),и много ама много шкурка.По план следващия етап е да полирам плексигласа и отдолу да има подцветка.

 

Поствам няколко снимки на сегашното състояние на борчето:

 

 

 

 

http://www.snimka.bg/profile.php?view_albu...album_id=127062

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.