Jump to content
Българският форум за музиканти

Стягане на Кремонка


Recommended Posts

моля да ме извините за офтопика ама

 

защо продължавате да стягате разни разпадащи се кремони при сегашните цени на 2 ръка инструментите

 

едно време и аз дялках орфей но най ефтината китара беше 400 лева при заплата 150

 

???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Рано ти е още да мрънкаш Vlex :) ,аз тая ко4инка я стягам от 6 месеца (бе то си е верно,4е се мотам ;) ).Относно парите ,просто казах 4е няма да сменям праговете на този етап,не знам защо го взимаш толкова при сърце :thx::D:)

Ходих при един дърводелец за фини дървени стърготини,да си правя кит,та той ми вкара филма за "жълтите рецепти"....

:)

Защото се занимавам с тази антика?

 

1.Няма да кажа, защото Vlex пак ще ме скастри ;)

2. Защото няма нищо по-яко от това да направиш от никому ненужна куп4ина отпадъци нещо наистина карасиво.

 

П.П.

Vlex надявам се да размразиш проекта си,видях тука из форума мисля 2 твоя инструмента и те наистина къртят ;);):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хах мерси :) Проекта ще го размразим когато ми остане и време, че в момента него го е фанало повече липсата отколкото финикийците :P Прагове ако те интересуват има ефтини (поне аз такива взимам, защото не смятам, че инструмент от тоя клас заслужава хубави фретове дънлоп примерно :P ) в муз. къща Арлина (младост1) по 7 кинта 20 бройки от тел за фретове са рязани. Сплавта ми се струва е нещо а'ла месинг, но върши работа зася ;)

 

Ае и енергията в бачкане, не в мърморене ;)

 

П.П.

@Дими: Бате идеята на стягането не е да направиш шедьовър задминаващ по звукови характеристики някоя талпа висок клас, а да се накефиш, че си успял с тия две ръце (е те тия двете -> :P ) да направиш от нищо нещо, което ем звучи, ем мяза на нещо готино. При тия манипулации не знам за вас, но мен главно сантиментални чувства ме завладяват :P

 

Абе къстъм форевър :P

 

Ае со здраве!

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Дими: Бате идеята на стягането не е да направиш шедьовър задминаващ по звукови характеристики някоя талпа висок клас, а да се накефиш, че си успял с тия две ръце (е те тия двете -> eusa_clap.gif ) да направиш от нищо нещо, което ем звучи, ем мяза на нещо готино. При тия манипулации не знам за вас, но мен главно сантиментални чувства ме завладяват tongue.gif

 

 

Ей за това си говорим 4ове4е!!! :):P :P

А относно праговете,зарибен съм особено ако успя сам да ги сменя(из4етох инфото за подмяната им,която намерих из форума),оба4е съм провинциално 4едо-понастоящем от Варна,но не вярвям тука да няма нещо подобно...

Месинг да е,кремоските не изглеждат по разли4ни :P

И жсе пак благодаря за инфото.

 

 

 

 

DEEP PURPLE forever/font]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кремончо, батка

аз също в момента стягам една кремонка

от цялата китара всъщност смао голото дърво остана

всичко друго е хендмейд бай ми

 

изтъних грифа, монтирах прагове - вервай зор си е, особено ако ти е сефте

за качествено боядисване също трябват много нерви

 

след няколко дни като стане ще пусна тема за нея със снимки

добре че бяха Евтим и Горера малко да ме открехнат на някои въпроси

 

трудно е, обаче си горд че самичък с двете кунки го правиш

най-много мразя хора, които седят и чакат друг да им свърши работата ине могат 1 болт да отвият

 

ако имаш въпроси питай - тука сме и ще отговаряме :thumbs_up:

 

пс - за кит успешно може да ползваш фибро кит за автомобили - по-здрав е от този за дърво

аз такъв ползвах

ама задължително да е фибро - един такъв с влакна в него - във всяка железария има

 

а за шкуренето - сваляш ВСИЧКАТА боя със шкурка 120 - докато не остане голо дръвце

виж Евтим е писал горе в пиннатата тема за пребоядисване

само че аз действах без да мокря дървото с вода, и пак стана ;)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай акъл тия прагове как да ги сменя че май ще се наложи и тях да човъркам... Грифа как го изтани,със шкурка ли?И един много важен въпрос-започнах да си играя с тялото на кремито,от тук от там стържа с едно смешно моделарско трионче и ако махна част от тялото(в областта под the bridge)имали опастност това да се отрази на резонаторните и способности?Ако движението на вълните е на вълнови фронтове,то по-малка площ би означавала по-малка среда на разпространение=по малък резонанс.....Абе глупости ли говоря,някой да помогне :rolleyes::virtuoz: :virtuoz:

 

 

Ще гледам да постна неква снимка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единствената интервенция, която одобрявам по тялото е издължаването на рогава

най-добре си го остави така, недей ряза нищо

а за праговете.......еми дори и аз не знам дали съм се справил, защото още не съм я пробвал

 

а грифа изтъних с шкурка номер 60

после с по-финна

абе играчка е, щото на едно място се откри канала на тръс рода :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После как го запуши? Ей затва не се кефя на соц китарите щото не знаеш къв род имат и на колко мм/см от дъното минава канала :rolleyes:

 

Иначе имаше мисля тема за фретването. Ако няма и горър-а не ще да пусне мога да ви позалъжа че знам как става и да кажа аз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то на едно място само, просто дървото изтъня ама аз го напоих с каноколит и стана бетон

в темата на горер съм пуснал снимки, там се вижда

днес сложих струните, екшъна на китарата е невероятен

никъде не бръждят прагове, интонацията е вярна

справил съм се изглежда :rolleyes:

ако някой има сериозни въпроси относно фретването - нека пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам предложение :) Рафо да направи един подфорум на Изработката нещо от сорта на pimp my soviet motique или нещо от сорта и всички теми, които както виждам са доволно много, свързани с тунинг на стар шкаф да заминат там ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помагайте братя!!! :) Разглобявам си адаптерите да ги парафинирам и всъщност разглобих само един другите ми са залепени,наи-вероятно с канаколит..Имали някакъв начин да ги отворя без да стана на сол????

А как да махна гадното тиксо без да скъсам проводника?

ако го обдухам със сешоар дали ще се разлигави??? :);):icon_shithappens:

 

 

 

 

 

 

 

Простете на невежите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браточка, тия адаптери ако щеш и в злато ги топи - все ще са гъз. парафинирането няма да ги спаси от ужасното звучене :icon_shithappens:

аз на мойта талпа запуших отворите и после нарязах нови за хъмбъкер и сингъл

као не ти се занимава то поне намери 1-2 свястно сингъла или тия ги прати на батко си Евтим да ги пренавие и ще станат чудни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май си прав човече :punk_guitar:

То ти как ги запуши отворите,не ти ли се цака акустиката?!?!?

А за бате Евтимчо,убеден съм ,че може да ги излекува ония смотаните пърчотии...

 

 

Аре..и,много благодаря за съветите,то без тях,досега на клечки за зъби да е станала таз талпа неземна :hysterical::surprise::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми режеш дървени блокчета със същите размери, само малко по-високи да са отгоре (първо чистиш всяка боя в кухините) и ги залепяш с добро лепило за дърво и стягаш яко със стяги или нещо тежко отгоре, после изравняваш и китосваш (ако има нужда) и т.н. :punk_guitar: новите отвори правиш с фреза...

аз така си направих орфея за 2 хъмбъкера (предполагам знаете какви гигантски кухини има - за 2 хъмбъкера всяка)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично мойте трупчета ги направих с милиметър по-ниски от отворите, така че да потънат вътре

след това ги залях с епоксидна смола и като се втвърди я изшкурих

иначе може да се напука боята след това по ръбовете на трупчето

а така със смолата няма кво да се пука - тя е малко или много еластична :)

 

за нещастие нямах фреза, а дърводелците които помолих ги мързеше

и си издълбах отворите сам с дрелка и длето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.