Jump to content
Българският форум за музиканти

тествайте си слуха


Nikifena

Recommended Posts

Много як линк. Тенкс а лот.

 

Те я мойта крива:

 

Picture1.png

 

Обаче си мисля, че нещо слушалките ми издишат над 12 kHz, щото 16 kHz на колоните си ги чувам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко.Ето мойта крива:

 

Hear.JPG

 

Надявам се правилно да съм разбрал инструкциите.

 

Така и не разбрах от каква начална сила трябва да започна...

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко.Ето мойта крива:

 

 

Надявам се правилно да съм разбрал инструкциите.

 

Така и не разбрах от каква начална сила трябва да започна...

Като гледам графиката ти, май нещо не си разбрал как точно да се тестваш - тук не е работата кои честоти изобщо чуваш, а спрямо тест-тона на 1 килохерц как ги чуваш.

Всъщност такъв тест може да бъде сравнително достоверен само ако всеки тестващ се "слуша" на едни и същи слушалки/колони.

 

Аз се тествах 3 пъти - с 2 чифта слушалки и един път на мониторни колони - разликите между възпроизвеждането на 2-та чифта слушалки и колоните беше +/- 3 dB и то само на някои честоти...останалото си съвпадаше.

Ето осреднения резултат от трите слушания:

testsx5.jpg

 

П.П. Единствено имам съмнения на 16-те килохерца дали е точно там, защото не мога да направя точно динамично сравнение между тон с 1 Khz и 16 Khz - от -48 dB до -36 dB нямам някакво рязко покачване в силата и си ги чувам почти еднакво...но дори и да кача безумните -12...-6 dB (където не пищи, а чак "пращи" от сила), пак не мога да ги сравня като звуково налягане с тестовия тон на 1 Khz. :) Иначе в 'реалността' тези 16 Khz дават съвсем друго усещане...фусчета, чинелчета и др. подобни... :)

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си мислех, че нещо съм си изпраскал слуха с тая китара, щото в 3-4КХц имаше драстичен спад в "чуваемостта". Все пак реших да прослушам слушалките с микрофон и се оказа, че слушалките ми са адския боклук <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не става на слушалки,ма това не променя факта че не чувам добре високите,то годинки по мазета със 100 вата ламба... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, изтриите предходното мнение.

Ето резултатите:

sluhEvt.JPG

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Абре я дайте инфо къ да турим мойта крива да се види?

Редактирано от fifcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.