Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой в БГ внася ли от тези новите корейски Крамери?


the_gorer

Recommended Posts

DILETANT, линкът, който си постнал не работи. :unsure:

А иначе аз в момента обмислям вариант закупуване от Русия чрез една позната, която учи там. Отива в магазина, купува талпата и ми я праща като обикновен колет.

Проблемът е, че тя в момента май е в Япония. :unsure:

Ще и пиша и ще видим кво ще излезе.

 

Междувременно въпросът ми относно митата и ДДС-то при внасяне на стоки от Европейския съюз остава открит.

И това е адски сериозен въпрос!

Чакам за отговор от хора, които вече са пробвали и знят със сигурност, а не от оптимисти, които са чули нещо си по bTV.

 

Също, ако ви се мярнат китари Kramer Vanguard в магазин, намиращ се в Европейския съюз, моля пишете в тази тема.

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ DILETANT, линкът, който си постнал не работи. :unsure: ^

 

 

 

Извинявай, нещо не мога да се оправя с линковете.

Сайта, който имах впредвид е unchainedguitars.com

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, мито се плаща върху стойността на стоката, а ДДС - върху стойността на стоката ПЛЮС стойността на доставката.

 

ДДС-то е върху стойността на стоката също.

Плащал съм многократно та ми е известно. Вкл. и през новата 2007 година :)

Да де, нали точно това обяснихме - че ДДСто се плаща върху стойносста на стоката ПЛЮС стойността на доставката - налага се Данък добавена стойност и върху двете, а освен душманското двойно ДДС, отделно се плаща и мито от 5% само върху стойността на стоката.

 

Не е така. Може би не съм се изразил достатъчно ясно. ДДС-то е върху стойността на стоката само. Без стойността на транспорта.

Въпроса за ЕС не е открит въобще - мито НЕ СЕ плаща. НЕ СЕ ПЛАЩА! Има особени случаи, при особени стоки - но тъй като не правиш експорт/импорт на РПГ-та или верижни машини с двойна употреба - не вярвам да те касая, а и тогава митническата декларация ще ти е най-малкия проблем ;)

При дистанционни продажби, какъвто е случая с покупка чрез Интернет, се начислява ДДС-то на страната продавач, освен ако няма регистриран клон в България, което трябва да се случи, ако продажбите и надвишат 70'000 лв. Тогава вече, компанията трябва да се регистрира в БГ и ще начислява Българското ДДС от 20%, върху стойността на стоката (но разбира се тяхното, т.е. на държавата произход, ДДС ще е приспаднато).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мито НЕ СЕ плаща. НЕ СЕ ПЛАЩА!

Откога го чакам този отговор. :)

Моля се дано да говориш от опит! Демек, получавал ли си скоро стока от ЕС без мито и ДДС?

Вероятно да, ти не си от хората, които голословят.

Приемам го за сигурно и сега остава само да намеря online магазин, разположен в ЕС, който да продава китари Kramer.

А това всъщност е истинският проблем. ;)

Намерих един чешки сайт, но там сладурите искаха към 750 долара за модела, който в MusicYou.com се продава за 230. ;)

Пробвах да търся и при швабите, но не говоря езика на Карл Велики (дори и с конете си :))

 

Относно ДДС-то - мисля, че все още имам съхранени някъде документи от разправиите ми с митниците.

ДДС-то се начислява и върху доставката - това е данък, с който се налага цялата сделка, а плащането за доставка е част от сделката.

Поне така ми обясняваха в митницата в Горна Оряховица и ме обираха с усмивка на уста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

the gorer, понеже мн си навит за крамер китарка, пуснах една тема в най-големия немски музикален форум, http://www.musiker-board.de, да видим кво ще кажат братята немци по въпроса. Видях няква темичка за крамер китара че са купували в Германия, ма това е било преди две години така че информацията е стара...

Редактирано от Tannen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За крамера...един пич дето има крамер и е някъв фен на тая марка ми каза един магазин Musik Produktiv, http://www.musik-produktiv.de, обаче не намирам в каталога им крамер...освен да ги попиташ дали го предлагат още. Другия вариант е да потърсиш в и-бей, там има не само стари, но и нови инструменти...имало доста магазини в Англия дето го предлагали...няма мито за европейския съюз.

Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

the gorer, понеже мн си навит за крамер китарка, пуснах една тема в най-големия немски музикален форум, http://www.musiker-board.de, да видим кво ще кажат братята немци по въпроса. Видях няква темичка за крамер китара че са купували в Германия, ма това е било преди две години така че информацията е стара...

Благодаря! Ще може ли да получа линк към самата тема?

Аз в момента се свързах с една позната в Лайпциг и, ако тя намери време да провери по техните магазини, току-виж съм осъмнал с нов Kramer Vanguard. :)

Лощото е, че Лайпциг не е много голям град - 500 000 (колкото Пловдив) и може и да няма много музикални магазини там.

Освен това Krmaer е адски НЕпопулярна марка в Европа и дори и да има 10-15 музикани магазнини, е твърде вероятно нито един от тях да не предлага тази марка китари :)

Де да видим сега какво ще кажат швабите от твоя форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ето ти един пример............... :greenball:

В рамките на шегата....

http://cgi.ebay.com/KRAMER-GORKY-PARK-PROJ...1QQcmdZViewItem

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да търся и при швабите, но не говоря езика на Карл Велики (дори и с конете си :))

 

Ами то не е много много до езика да напишеш Kramer Gitarre или Kramer Guitars. Прегледах основните, които аз знам и не намерих. Говоря за music-service.de, thomann.de и приятели...

 

Не ми е проблем да отскоча до местния музикален магазин, но ще го направя след няколко дена, че утре ми е първия изпит от сесията и... Иначе нашия е доста голям тук, може и да имат. Иначе градчето е само 300 000, но това няма толкова голямо значение, важното е колко е развито музикално (примерно тука има много голяма консерваторя). В Лайпциг също може да има.

 

Само да се поосвободя малко и ще поразпитам, а дотогава - :)

 

едит: в немския бей има само разни старички модели - 1985.

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавих се и не ми даде едит:

 

2ри едит: А щом имаш приятелка в Лайпциг, която би ти я купила и пратила, защо не я шипнеш до Лайпциг от УСАто и тя да ти я прати като нормален колет. Не би трябвало да плащаш ДДСта, ако ти я прати тя или? Друга възможност, макар че доста нагла и за китара от този ценови диапазон не си струва е, да я пратиш до Лайпциг и после да отидеш да си я вземеш с автобус. Но като се има предвид, че самия път ще е нещо около 300 кинта, няма да има много смисъл. Затуй сигурно е в Полша 750 долара. Ако ти е близка мацката, можеш да я навиеш да ти я донесе. Особено ако е студентка и ще се прибира сега за мартенската ваканция. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че днес четох във вестника една статия, в която се разправяше за семейство, което от години получава колети от САЩ. Казаха, че досега не са имали проблеми с мито и такива глупости, тъй като е под формата на подарък, обаче последния път на митницата им направили проблем. Излезнало им доста солено да си вземат колета от митницата. Та да го имаш в предвид, като избираш как да си я вземеш.

П.П. и да кажеш как е, след като я докопаш, щото от тия ревюта добих представа как ще изглежда следващата ми китарка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2ри едит: А щом имаш приятелка в Лайпциг, която би ти я купила и пратила, защо не я шипнеш до Лайпциг от УСАто и тя да ти я прати като нормален колет. Не би трябвало да плащаш ДДСта, ако ти я прати тя или? Друга възможност, макар че доста нагла и за китара от този ценови диапазон не си струва е, да я пратиш до Лайпциг и после да отидеш да си я вземеш с автобус. Но като се има предвид, че самия път ще е нещо около 300 кинта, няма да има много смисъл. Затуй сигурно е в Полша 750 долара. Ако ти е близка мацката, можеш да я навиеш да ти я донесе. Особено ако е студентка и ще се прибира сега за мартенската ваканция. :)

Да, мадамата учи там и в момента има некфа изпитна сесия.

Не мога да шипна китарата до Лайпциг от Щатите, защото тогава моята приятелка ще трябва да плаща мито и то в Германия, което си е доста сериозна разправия, предполагам.

Да не говорим, че по този начин не се спестява нищо, защото в крайна сметка пак ще трябва да се плаща, защото немското мито и ДДС не са по-стока от нашите. Освен това доставката от Щатите до Германия и после от Германия до България ще бъде далеч по-скъпа, отколкото, ако си купя директно от ЕС и пратя до България.

Демек - вместо да мине метър, човек би се набутал зверски, ако пазарува по този начин.

 

Има и още нещо - може да се каже, че MusicYo всъщност произвеждат тези Крамери и в момента нямат в наличност този модел, което при тях често означава, че или са го спрели от производство или са решили да го подменят с нова версия.

Има един друг сайт, който някой постна по-горе и там цените са дори по-ниски, но имат само модели с тремола. :)

 

Ако имаш възможност, моля те погледни по музикалните магазини в твоя град.

Моделът е Kramer Vanguard S-440S. Това е вариантът с твърд бридж.

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Човече, след като приключих с глупостите днеска :rolleyes: отскочих да проверя. За съжаление не е положителен резултата.

Пичовете викат, че нямат в наличност по принцип, но че могат да поръчат. Разпитах за поръчката (нали знаеш, можеше като търговци да земат да ударят намалението), но момчето някак си така и не успя да се прави с компютъра си... В крайна сметка ми каза, че не може да каже и че ще ме уведомят по мейл/телефон като разберат, но като се има предвид, че ги попитах преди около 1 година за един тунер и те ми казаха, че ще ми се обадят като го получат и още чакам....

 

Немци...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти че си проверил. :metalist:

Аз очаквах да нямат - просто Крамер не се внася в ЕС или (само в адски редки случаи) се внасят единични бройки шредърски модели.

Единственият начин да се поръча е от САЩ (www.MusicYo.com) или от Русия.

И в двата случая ще се плаща мито, но здраве да е, важното е да има готска китара.

Чакам MusicYo да заредят нова партида Vanguard S-440S и може би ще успея да ги залъжа да пратят един до България.

Очаквам и отговор от една позната, която се надявам в момента да е в Русия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дано имаш кьсмет с мацката

а ако е толкова добра, колкото се предполага - според рекламата

да взема да си порьчам и аз, си мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.