Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой в БГ внася ли от тези новите корейски Крамери?


the_gorer

Recommended Posts

Ами заглавието казва всичко.

Продаваха ги www.musicyo.com, но гледам, че след изчерпването на последните май няма да предлагат повече.

Пък и тези сладури така или наче не продват на българи. :)

 

Гледам, че братушките също предлагат, ама от тях не ми се поръчва, та ми хрумна да попитам дали сте виждали в български магазин да се продват китари Kramer.

Междудругото фирмата Kramer е закупена от концерна Gibson преди 15 години и сега е тяхна собственост.

Много хвалебствия съм чел за Крамерите, дори и за корейските играчки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи няма таоква нещо в България, а?

Баси, I'm fucked.:)

 

А някой да е поръчвал онлайн от Русия?

Някакви отзиви от братушките? Демек, коректни ли са, безпроблемно ли се поръчва от тях, бързо ли пристигат стоките и прочее подробности?

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обясни какъв е тоя зор за Крамер?

корейски при това - мислиш ли че ще е върха на сладоледа и ще е кой знае какво повече или по различно от

китайските и корейските китари които се предлагат в БГ

 

за Русия - правилно си разбрал там има Крамери още от началото на 90- те

сигурно - някакво бизнес отношение

както и да е Москва е един от най скъпите градове, Санкт Питърсбърг - едва ли отстъпва

ще трябва да платиш и мито

И ВЪОБЩЕ НЕ Е СИГУРНО ЩЕ ПОЛУЧИШ ЛИ КИТАРА

 

звучи ми като таралеж в гащи

 

ама ти си знаеш къде те стяга чепика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обясни какъв е тоя зор за Крамер?

корейски при това - мислиш ли че ще е върха на сладоледа и ще е кой знае какво повече или по различно от

китайските и корейските китари които се предлагат в БГ

 

за Русия - правилно си разбрал там има Крамери още от началото на 90- те

сигурно - някакво бизнес отношение

както и да е Москва е един от най скъпите градове, Санкт Питърсбърг - едва ли отстъпва

ще трябва да платиш и мито

И ВЪОБЩЕ НЕ Е СИГУРНО ЩЕ ПОЛУЧИШ ЛИ КИТАРА

 

звучи ми като таралеж в гащи

 

ама ти си знаеш къде те стяга чепика

Да, мисля, че ще е коренно различно от останалите китари в този ценови диапазон.

Обяснявам защо:

 

Първо: напраеени са от висококачествени материали, няма многокомпонентни сглобки на тялото, няма шперплат. Две парчета американска елша за тялото (като при Стартокастърите) и канадски скален клен за грифа.

 

Второ: хъмбъкерите, които ползват са "QuadRail", Made in the USA и са ДВОНЙИ - това означава, че имаш по два верикални хъмбъкера във всяко гнезно, което прави четири бобини на хъмбъкер или ОСЕМ бобини във киратата, предоставящи ти безшумен сигнал и супер hot output.

Зверски са за метъл.

Звукът на тези адаптери е над повечето професионални, поне що се отнася за метъл с Много Гейн. Абсолютно безшумни са.

 

Трето: Грифът на тези Крамери е проектиран за супер бързи сола и достъпът до 24-то прагче е безпроблемен (за разлика от при много други професионални V-та)

 

Четвърто: Главата на грифа е под 14 градуса - предоставя по-голям състейн, по-точна настройка и елиминира бъжденето по ниските позиции.

 

Пето: Ключовете на главата са Gotoh.

 

Шесто: Бриджът е Tune-o-Matic, а не някаква скуайърска смешка.

 

Седмо: Китарите са направени да изглеждат страхотно. Говоря за Kramer Vanguard S440s. Много приличат на Jackson Rhoads, но са далеч по-"sleek", с леко наклонени "крила", за по-удобно свирене и не изглеждат дървени, за разлика от Jackson-ите.

 

Осмо: Цената им е БЕЗУМНО ниска - по-ниска е от на най-смотания Jackson.

Ако човек си купи отделно американските QuadRail адаптери, Tune-o-Matic бриджа и Gotoh ключовете, ще даде повече пари, отколкото струва цялата китара!

Абсолютно препоръчвам това ревю: http://www.theshredzone.com/content/article.asp?pageid=278

Задължително е да с епрочете!

На пракитка човекът обяснява, че Kramer Vanguard S-4040s е единствената High End китара, която се предлага на цени, по-ниски от тези на ментетата.

 

Та именно пради гореспоменатите осем причини искам да си купя такава китарка. :)

 

 

За братушките: Въобще не е скъпо нито в Москва, нито в Питер - цените при тях са около 420 лева. Това е с около 40 лева повече, отколкото ги продават в www.musicyo.com

Митото и ДДС-то ще си ги платя с кеф, но ме притеснява доставката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятел, разбирам че пише хубави неща за китарките ама....помисли си - за тия пари дали ще е това, което наистина очакваш

по-хубаво търси някой японски ибанез или джаксън на старо....

в лъскавите каталози всичко има

и ефтини джаксъни дето пише че са за богове правени ама.....

:)

ти си знаеш все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ибанец не купувам посмъртно - имал съм и го препоръчвам само за хард рок и шред.

Имах made in USA BC-Rich Assasin, олд скуул, жестока китара, но със стратокастерска външност, която мен лично не ме задоволяваше.

Свирил съм на всякакви Jacksony, Скуаъйри и прочее и съм стигнал до извода, че ми трябва нещо различно.

Порових се за "алтернативни" китари и стигнах до Kramer Vanguard.

Това е всичко, приятели, както казваше прасенцето в онази анимация. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ревюта предимно за американския модел, с коментари за корейския:

 

http://reviews.harmony-central.com/reviews...r/Vanguard/10/1

Ясно ми е, че американците хвалят Made in USA стоката и донякъде са прави.

Но не смятам, че е уместно да се сравняват жестоки vitage китари от 1986 година с новото производство. Такива класически инструменти винаги ще бъдат с няколко нива над съвременните. Дори и над със съвременните китари, произведени в USA.

Така че, сравнението USA'86 срещу Korea'2007 е също толкова нелепо, колкото и USA'86 срещу USA'2007.

 

Някой може ли да ми посочи друга китара в класа, за който говорим, която да изглжда като корейски Kramer и да има същите "екстри"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав за новото производство,гледат да "претупат" нещата- имах Америкън стандарт стратокастер и прагчетата драскаха ръката от горната страна на грифа.

За Крамер-а,не може ли да го изпишеш от Европа-нямаш мито така.

Също ме "светнаха" хора пазарували от чужбински он-лайн (велосипедни части),че ако се навие изпращача на пише на пратката "GIFT",минава без мито като подарък,ма за китара не знам дали ще мине..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав за новото производство,гледат да "претупат" нещата- имах Америкън стандарт стратокастер и прагчетата драскаха ръката от горната страна на грифа.

За Крамер-а,не може ли да го изпишеш от Европа-нямаш мито така.

Също ме "светнаха" хора пазарували от чужбински он-лайн (велосипедни части),че ако се навие изпращача на пише на пратката "GIFT",минава без мито като подарък,ма за китара не знам дали ще мине..

Ами аз от два дена се мъча да намеря европейсни онлайн магазин, който да продава Крамер, но без успех.

Ако някой знае техен дистрибутор за Европейския съюз, моля да пише.

 

Не е достатъчно да пишеш само Gift в митническата декларация, за да не те обмитят.

Ако има приложени фактури, касови бележки, документи удостоверяващи закупуването, застраховка и съответната обявена стойност, то мито и ДДС ще има.

Ако тези неща ги няма към пакета, то и да пишеш Gift и да не пишеш - мито няма да има, защото няма да има обявена сума, върху която да се начисли то.

 

Междудругото, всички се стряскат от митото, но ДДС-то е далеч по-страшно от него.

За справка:

Mитото е 5%, а ДДС-то 20%. :D

И двете се плащат при получаване на стока от чужбина.

Освен това, мито се плаща върху стойността на стоката, а ДДС - върху стойността на стоката ПЛЮС стойността на доставката.

След това дължимите суми за митото и ДДС-то се събират и полученият сбор се връчва на получателя, който освен тази сума плаща и още около 30 лева за "оформяне на документи" в митницата (срещу тези 30 лева ти дават един лист от принтер и една дискета) и отива да внесе дължимата сума в банката към митницата, където го обират с още 20-30 кинта за банков превод, демек - плаща още веднъж на държавата и то за това, че и дава пари. :D

 

В крайна сметка се оказва, че българският метъл трябва да се бръкне ДЛИБОКО в джобчето и да плати още една четвърт, че и повече от стойността на стоката, която е решил, че купува на далавера от чужбина.

Държавата ни ебе в гъза яко.

 

Но да не се разсейваме - къде в ЕС се продават Крамери онлайн? <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е така,това ми го казаха за USA доставка,за европейска стока би трябвало ДДС да е платено и да не те ебават на митницата.(BTW,на митниците е пълен хаос.Приятелката ми бачка във френска фирма и не могат да изнесат продукция за там,щото митничарите нямат инструкции кво да правят като такси...цирка е отсекъде)

Чичо Гугъл нищо ли не изкарва за Крамер в он-лайн Юръп?

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти вече си определил точния модел който търсиш - и ще си го намелиш така или иначе.

имаше един Крамер - секънд хенд от Варна - в раздела - купува -продава - но не знам дали обявата е валидна - мисля, че офертата си заслужававше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, мито се плаща върху стойността на стоката, а ДДС - върху стойността на стоката ПЛЮС стойността на доставката.

 

ДДС-то е върху стойността на стоката също.

Плащал съм многократно та ми е известно. Вкл. и през новата 2007 година <_>

 

Проблеми с внос от Русия не съм имал. Хората бяха изключително коректни, доставката пристигна за една седмица. Но става въпрос малко или много за къстъм шоп - www.shamray.ru е сайта.

 

Мейд ин ЮС Крамерите са страхотни. Предполагам и новата серия мейд ин ЮС тоже. Грифа им на мен по-скоро на стратокастърски ми избива на старите 80-тарски машини, демек леко дебелишки и леко кръглишки и леко не ме кефи, мен специално. Но това съм само аз пък и удобството на всяка китара си е индивидуална работа.

За новите не знам, обаче. Знам само че китара за 400 $ китара за повече от 900-1000$. Доста китари съм прекарал и и притежавал(м) и от двата класа. Просто са различни... :) Иначе съм си комуникирал преди години още с мюзикйо и отговора им тогава беше - сори пич, до БГ не шипваме. И аз ги отписах моментално. Има достатъчно други китари по света :)

 

Все таки щом те кефят машините и искаш да си вземеш такава - действие му е лелята. Взимаш, свириш, ако не те кефи продаваш и взимаш друга. Това никога не свършва :)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, мито се плаща върху стойността на стоката, а ДДС - върху стойността на стоката ПЛЮС стойността на доставката.

 

ДДС-то е върху стойността на стоката също.

Плащал съм многократно та ми е известно. Вкл. и през новата 2007 година :huh:

Да де, нали точно това обяснихме - че ДДСто се плаща върху стойносста на стоката ПЛЮС стойността на доставката - налага се Данък добавена стойност и върху двете, а освен душманското двойно ДДС, отделно се плаща и мито от 5% само върху стойността на стоката.

 

 

Мейд ин ЮС Крамерите са страхотни. Предполагам и новата серия мейд ин ЮС тоже. Грифа им на мен по-скоро на стратокастърски ми избива на старите 80-тарски машини, демек леко дебелишки и леко кръглишки и леко не ме кефи, мен специално. Но това съм само аз пък и удобството на всяка китара си е индивидуална работа.

За новите не знам, обаче.

Новите корейски са със супер бърз и тънък гриф.

Класическите Крамери от преди 1985 са с доста масивни грифове от дърво и алуминий.

 

 

Иначе съм си комуникирал преди години още с мюзикйо и отговора им тогава беше - сори пич, до БГ не шипваме.

Да, така е, и на мен точно това ми е проблемът - че MusicYou.com не шипват за България, а освен тях намерих само няколко руски сайта, при залупуване от които ще има мито и ДДС. Всъщност, аз съм навитак да си платя и митото и ДДСто, но определено предпочитам да мина метър и да ги пропусна. :D

С други думи - търся да купя Крамер от Европейския съюз, МАКАР ЧЕ скоро не съм внасял нищо оттам и освен паразни приказки по телевизията на практика съвсем не съм сигурен дали митата и ДДС-то вече са отпаднали при внос от ЕС.

Някой знае ли със сигурност дали наистина има такова нещо като нулево мито и ДДС за Европейския съюз?

Питам, защото скоро пращах нещо до Германия и ужким митническия контрол в рамките на ЕС е отпаднал, ужким вече сме част от голямото семейство и ужким сме в една държава с германците, а ето че пак ме караха да описвам съдържанието на колета и да попълвам митническа декларация за стойността на стоката. И не ставаше въпрос за застраховка, а за обикновена митническа декларация.

Очевидно някой някъде все така си проверява и обмитява и затова искам да питам хора, които са внасяли от ЕС след 01.01.2007

 

 

Все таки щом те кефят машините и искаш да си вземеш такава - действие му е лелята. Взимаш, свириш, ако не те кефи продаваш и взимаш друга. Това никога не свършва :D

Успех!

Ами аз това правя от вече 10 години насам. И дота хора са купували от мен внесени стоки от всякакво естество (музикантски и други).

Ама ето че сега ударих на камък и не мога да си внеса каквото ми трябва на мен, щото няма кой да продава такава китара наоколо. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горере, възможен вариант е, ако имаш познати в Щатите или Канада, да ти купят китарата и да ти я пратят като подарък в колетна пратка. А ето ТУК цените са по-евтини.

Преди musicyo.com, имаха и британски сайт, ама го спряха от 2001 г.

Иначе може и руски вариант от slami.ru

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.