Jump to content
Българският форум за музиканти

Coming Soon.......


metalhammer

Recommended Posts

Добре а по магазините някъде видяхте ли ги ?

Аз лично в в София не съм чувал да ги има някъде.

Единствено намерих в един Български интернет магазин(хората са много точни ), но да купя усилвател ,който не съм тествал е леко казано неразумно.

Иначе -" The 333’s brutal power comes from 4 hand-selected and matched BUGERA 6L6 power valves. The 6 BUGERA 12AX7 valves in the preamp add up for terrifying punch and mind-rattling gain. "-не звучи зле поне на ревюто.

 

Вие сте!

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

avaavaava - успокой топката - поне още месец - да ги пуснат - ако изобщо ги пуснат

после още месец -два - да ги вкара някой - например динакорд

 

иначе, както виждаш, никой не иска да става магаре в минно поле -

да го купиш без да пробваш - си е доста рисково

най - малкото защото може да не ти хареса като звук

 

сценариите са 3

1. много шум за нищо - ампа е сравнително добьр - и си струва там - 1000 - 1300 - та лева

2.пак е някаква тесла - оказва се, че има скрити дефекти, които се множат вьв времето-

много характерно за берингер - дето ползват друго име - заради хубавата си репутация

3.малко вероятно,но вземе да се окаже наистина готин амп,

тогава тези пьрвите ще намажат - защото - логиката е след това, да му вдигнат цената

(ако се увеличи тьрсенето - е логично)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

И сега какво стана някой пробва ли ги вече тези машини ?

Купихте ли си - или на жълто не се мятате?

Гледам доста време мина от последното ми питане..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари бих си купил Peavey Valve King (EUR 450).

Иначе ми е интересно какви ще са отзивите.

 

Да но гейна ще ти е "умрял от глад"-трябва да имаш 4 броя 12ax7..

Иначе отзивите са че това са копия на моделите на "Пиви"...затова искам да чуя нещо наживо ,и най-важното -ръка да пипне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все ще може да се направи някой мод за повече гейн после. . . ако са читави трансформаторите. ;)

 

Иначе да, искам да видя отзиви от някой от форума, който го е пипнал / чул тук в България. И ако може повече информация за цените. . . Предполагам ще ги внасят Динакорд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари бих си купил Peavey Valve King (EUR 450).

Иначе ми е интересно какви ще са отзивите.

 

Peavey Valve King има само 3 ламби 12AX7 едната за драйверна и остават само 2 - демек максмиланен драйв евентуално като на маршал плекси

предполагам е и със солид стейт лооп което е минус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имам хай гейн амп (аз си имам де) не искам лоопа да ми е солид стейт щото е грехота баси.

Една ламба е там да не е голяма философия.

И за реверба също не е толкова сложно - там се иска качествен танк с пружини.

Като ще е гарга да е рошава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно ми е всъщност колко от поносимите като цена АМР-ове имат solid-state-free FX Loop, Reverb, етц.? :)

 

Ем ето Бугера имат ;)

 

 

....Ама никой не купува :)))))

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има малка презентация от NAMM 2007:

 

с някакъв тип, който очевидно е ендорсър на Bugera - има още такива клипчета из YouTube.

 

И някаква друга презентация пак от NAMM:

 

Но в момента не мога да ги чуя, ще трябва да изчакам да ги чуя вкъщи.

 

. . . максмиланен драйв евентуално като на маршал плекси

предполагам е и със солид стейт лооп което е минус

Еее, чак като плекси не е, има си драйв достатъчно (поне така ми изглежда).

 

http://www.youtube.com/watch?v=dD7EoehgpsA

 

От схеми не разбирам, но в HarmonyCentral го хвалят. Жалко че няма къде да се чуе наживо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждам но свирил ли си на кранкнато плекси ?

Щото аз да - не е малко драйва но не е хай гейн.

Плекси е с 2 ламби в преампа.

Новите схемни решения постигат и повечко гейн но 2 са малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го приемам като заяждане - наистина не съм.

Съдя единствено по коментарите в интернет и филмчето.

Надявам се скоро да имам удоволствието да свиря с истински як лампов амп. :D

 

БТВ тоя тип от второто филмче трябва да го уволнят веднага. . . по-ужасни звуци от китара не съм чувал.

Никаква представа не дават тези презентации за звука на ампа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждам но свирил ли си на кранкнато плекси ?

Щото аз да - не е малко драйва но не е хай гейн.

Плекси е с 2 ламби в преампа.

Новите схемни решения постигат и повечко гейн но 2 са малко.

Marshall Plexi нистина има 2 лампи в предусилвателя,но на практика за всеки канал има по 3 триода,един от които е катоден повторител и не усилва по напрежение.Така остават 2 стъпала.Marshall JCM800 например е с 3 стъпала и катоден повторител(пак 2 лампи) и със някой друг мод се постига доста гейн.Има и опция катодния повторител да си се свърже в схема общ катод,но и параметрите на елементите в тонкоректора трябва да се изменят за да се съгласуват двата блока.Така стават 4 стъпала което хич не е малко.А ако се търси т.н. "modern" звук едно от стъпалата може да се биасне студено ала Солдано.Dual Rectifire на Mesa е с подобна конфигурация ако изключим катодния повторител.Друга вариант е фазоинверсното стъпало да е с един триод както е при Pеavey Classic серията,тогава спокойно може да се направи предусилвателя на Dual Rectifire.

Едва ли има смисъл точно на теб да ти го казвам всичко това,но така както си го написал е малко подвеждащо.

 

Специално с Peavey Valve King не знам как седят нещата,защото не съм виждал схема и още по-малко НИКОГА НЕ СЪМ ГО ЧУВАЛ НА ЖИВО,което според мен е най-важно,така че не мога да твърдя нищо.Поне до колкото чух няколко видеота в youtube гейна си е предостатъчно,освен за краен екстремист може би. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RectiFIER pls, не rectifire :) идва от rectifier лампите, най-вероятно, макар че има и опция за диоден rectifier (то к'во ли няма...панелите му приличат на кокпит на самолет)

 

За valveking съм чувал по-скоро негативни отзиви, но въпрос на вкус. Що се отнася до Бугерата, ако е сполучливо копие за България би си заслужавало, но в щатите никой не би го предпочел пред втора ръка истинско Пиви 5150.

 

Аз не мога да не похваля Gregg, колкото и егоистично да ми се иска подсъзнателно да не е затрупан от работа, за да му поръчвам това-онова :rocker:

Усилвателите му и всичко всъщност е world class, даже boutique.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.