Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

Бе извинявайте за наглостта, ама с риск да ми лъсне индианския гъс - може ли некой да ми каже като как да пусна линк или да кача песничка, че един приятел ми даде първия ми запис и ми се ще да го пусна да си кажете мнениято?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи... от ре (един тон под чиста 6-та струна) до сол на първа 3-то прагче. Тва без фалцет, а с фалцета точно октава отгоре.

Днес на разпяването стигнах до абсолютно същите граници. (D голяма - G първа чист глас, с фалцет до G втора)

 

Явно имаме доста близки гласове, що се отнася до диапазона :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на китара в drop b демек едно такова ниско Си мога да пея (без да позагрея мога да пея доста фалшиво :D ) от този Си на 6та струна чиста до Си на 2ра струна 4то прагче

криво-ляво...принципно някои от от тоновете по средата ги изкарвам фалшиво, по принцип не пея. това без фалцет. с фалцет мога малко повече

 

ма не съм сигурен сега защото не мога да поусиля звука (глей колко часа е) и може би ниските тонове не ги взимам.

 

ЕДИТ:

btw веднъж пях на един компътърен тунер през микрофона :blink:

беше много фънки :headbang:

ето, усилих звука напук на всичко и мога гордо да заявя че без фалцет стигам доста по-надолу демек 2ра чиста в същата настройка

Редактирано от npace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на разпяването стигнах до абсолютно същите граници. (D голяма - G първа чист глас, с фалцет до G втора)

 

Явно имаме доста близки гласове, що се отнася до диапазона  :headbang:

Остава и като тебмър да сме еднакви и ти пращам оферта да ме заместваш в групата по участия, когато ми е невъзможно да присъствам :blink:

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз четох, че женски фалцет няма. Обаче можело много да се разшири диапазона на гласа, като се ползва за резонатор синусната кухина (т.нар. "head voice"). Много по вьпроса има в англ. сайт www.vocalist.org.uk.

Вече го препорьчах в друга тема, но ще повтарям, за да научат за него повече хора :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Доколкото знам при жените наистина няма фалцет, но има два прехода (т.е. три регистъра), докато при мъжете е един (респ. два регистъра, от които единият е фалцет).

 

Само да спомена, че има реална възможност да съм чул-недочул :D

 

 

Иначе аз съм бас, ама според някои приятели съм тръгнал да избаритонявам, щото известно време пеех предимно във висока теситура или каквото там се вика. Ух леле - невежеството ми ме навежда отново на мисълта да отида на вокален педагог :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато при мъжете е един (респ. два регистъра, от които единият е фалцет).

В грешка си, приятелю :)

 

Chest voice, middle voice, head voice, faltsetto - тамън 4 регистъра, ако добавим и mixed voice (не всеки го умее, но...) - стават 5 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато при мъжете е един (респ. два регистъра, от които единият е фалцет).

В грешка си, приятелю :)

 

Chest voice, middle voice, head voice, faltsetto - тамън 4 регистъра, ако добавим и mixed voice (не всеки го умее, но...) - стават 5 :D

Е, доста от тях се припокриват и повтарят. Според мен е по - разумно да говорим за 3 (физически) регистъра. Другите са просто начини на тоноизвличане, използвайки основните 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Според определението на Evtim съм висок тенор :)

Евтим е изложил нещата много точно,но пичове и пичкки-глас се мери на музикален инструмент,най-добре пиано-в профила ми вместо снима съм сложил графика на човешките гласове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази графика, която си я сложил, не е ли за пеене на позиция (оперно пеене) ? Защото по принцип нормалните диапазони са малко по-големи (изключвам фалцета и миксовото пеене)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.