Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

Никога не съм могъл да разбера какъв глас имам. Какъв трябва да е за да се определи като певчески глас?

Какво трябва да има? Може ли човек да може да пее, но да няма глас?

Може ли човек да има глас, но да не може пее... и какво определя това, че видиш ли той ИМА ГЛАС!

 

Дълеч съм от мисълта, че някакъв академичен вокален педагог трябва да отсече за теб: ИМАШ/НЯМАШ глас... и той е човек, и той може да сбърка!

 

За мен всичко е плод на духа... душата е вече начина на изпълнение. Ако имаш дух, значи можеш да завладееш хората с гласа си!

Всъщност много не разбирам... :happy:

:Личи си :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее,колкото глупости съм прочел в тая тема по въпроса за гласа....

Първо,тука някакъв пич определи глас от до фа на голяма до до от малка (за до се приема винаги първия,най-ниският тон от октавата) кат бас,бас-баритон,при положение,че такав глас е чист баритон!

Второ,изобщо не е невъзможно един диапазон да е от три октави,без фалцет,такива гласове дори не са рядкост!

Има Сумак пее от фа на голяма до фа от трета,както и да го смятате това прави четири октави,Марая Кери пее от ла на голяма до феноменалния СОЛ от четвърта,което означава че Марая Кери има диапазон от пет октави(сиреч може да пее тонове в пет октави),при жените фалцет няма,там просто всичко е фалцет с гръдна окраска,демект микс...

Ще приложа графика на гласовете-откъде до каде са!

Лично аз съм тенор,пея долу от фа на голяма до сол от първа,ходя от четири месеца на уроци по пеене и съм в началото на развитието си,с фалцет стигам до от трета!

Пич принципно не се занимавам със свезнайковци ма реших да те открехна на накои нещица.

Ще ти препоръчам една книжка Елементарна теория на музиката се вика.

Съвсем в началото е казано че след голяма октава следва малка после първа втора и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич принципно не се занимавам със свезнайковци ма реших да те открехна на накои нещица.

Ще ти препоръчам една книжка Елементарна теория на музиката се вика.

Съвсем в началото е казано че след голяма октава следва малка после първа втора и тн.

Виж са, не 4е искам да се натрапвам но в правилата на форума изри4но е казано да се спазва добрият тон, не сме тук да се фукаме кой колко знае в областта на музиката, при това пове4ето от нас са непрофесионалисти и на4инае6ти. това 4е пи4а се изказа малко пресилено за познанията си е вярно, но нека да не продължаваме да спорим ами нека да се у4им един от друг. айде успех на вси4ки :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж са, не 4е искам да се натрапвам но в правилата на форума изри4но е казано да се спазва добрият тон, не сме тук да се фукаме кой колко знае в областта на музиката, при това пове4ето от нас са непрофесионалисти и на4инае6ти. това 4е пи4а се изказа малко пресилено за познанията си е вярно, но нека да не продължаваме да спорим ами нека да се у4им един от друг. айде успех на вси4ки :godbless:

Абе брато ти да не си помисли че аз съм я чел. Да ти кажа предпочитам научната фантастика. Ама Beyondvoice ни се нахвърли като Ш. Озборн върху Мейдън. Добре че сме зад монитори иначе щяхме да си ходим като Брус Дикинсън с яйца по главите. :killyou: Поне като се прави на ГОЛЯМ РАЗБИРАЧ да ни беше затапил добре а той омаза неща които се знаят от обща култура.

Беше замолил някого да се обоснове за мнението си.

Ми айде и аз ще го замоля (понеже съм от простите метали) и не познавам добре песните на Марая Кери да ми каже една дето пее Ла на голяма октава че ми се струва че каквос животно дето е едновременно алт и сопран НЕМА.

Ако измисли поне една ще си посипя главата с пепел пред всички.

Редактирано от cecomeco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си ама я по-добре ми кайжи какво имаш предвид за дикинсън и яйца , че май тая история не я знам а се водя за голем нагов фен. също така и за озборн мноо съм лиубопитен :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скивах, ебати ебнята, аз си мислех че само в Бг има такива селянии, Например имах един кнцерт миналата година, дето го организираше една 'известна" бг група ама аиде не ми се говори за тия простотии. Не знам какво ви е отношението към меидън, но е позорно да се отнасят така с родоначалниците на ню инглиш хеви метъла били те стари или там каквито и да било, впрочем аз 2003 година им бях на концерт в Прага и гарантирам че нито една от групите, които съм гедал или слушал на живо не прави такова шоу, а гласа на Брус е според мен най- запазения от всички хеви метъл гласове на по над 45 години- пееше направо като младеж! Позор пи4ове аиде да се надяваме такива селянии да не стават твърде често нито на българската нито на световната сцена. Аре успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее,колкото глупости съм прочел в тая тема по въпроса за гласа....

Първо,тука някакъв пич определи глас от до фа на голяма до до от малка (за до се приема винаги първия,най-ниският тон от октавата) кат бас,бас-баритон,при положение,че такав глас е чист баритон!

Второ,изобщо не е невъзможно един диапазон да е от три октави,без фалцет,такива гласове дори не са рядкост!

Има Сумак пее от фа на голяма до фа от трета,както и да го смятате това прави четири октави,Марая Кери пее от ла на голяма до феноменалния СОЛ от четвърта,което означава че Марая Кери има диапазон от пет октави(сиреч може да пее тонове в пет октави),при жените фалцет няма,там просто всичко е фалцет с гръдна окраска,демект микс...

Ще приложа графика на гласовете-откъде до каде са!

Лично аз съм тенор,пея долу от фа на голяма до сол от първа,ходя от четири месеца на уроци по пеене и съм в началото на развитието си,с фалцет стигам до от трета!

Пич принципно не се занимавам със свезнайковци ма реших да те открехна на накои нещица.

Ще ти препоръчам една книжка Елементарна теория на музиката се вика.

Съвсем в началото е казано че след голяма октава следва малка после първа втора и тн.

Да,това го знаех на 4 годинки още,само че или аз съм се изказал правилно или ти нещо си зле с теорията или не довиждаш-та ще ми обясниш ли смисъла на мнанието ти????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,това го знаех на 4 годинки още,само че или аз съм се изказал правилно или ти нещо си зле с теорията или не довиждаш-та ще ми обясниш ли смисъла на мнанието ти????

Стига бой де дайте да си говорим нормално :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eii , tuka ima mnogo fenomenalni glasove!Moq e mecospran i e malko Mejdu 2 i tri oktavi...;)

Аз принципно нищо не разбирам, обаче ... мецосопран на е ли женски глас :)

А, между 2 и 3 октави има... цяла октава разлика. И не е малко ;)

И още нещо: Пиши на КИРИЛИЦА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове и девойки МНОГО МИ Е ВАЖНО, да си намеря синг беци БЪРЗО!!!!- ПОПУЛЯРНИ ПЕСНИ МОДЕРНИ И РЕТРО. За сега съм намерил sorry seems to be the hardest word (Elton John), You are the one that I want (Grease), Feel (robbie williams), Трябват ми мн спешно и трябва да ги докарам 10, ама не мидита моля ви ПОМАГАЙТЕ :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.