Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

Малеее,колкото глупости съм прочел в тая тема по въпроса за гласа....

Първо,тука някакъв пич определи глас от до фа на голяма до до от малка (за до се приема винаги първия,най-ниският тон от октавата) кат бас,бас-баритон,при положение,че такав глас е чист баритон!

Второ,изобщо не е невъзможно един диапазон да е от три октави,без фалцет,такива гласове дори не са рядкост!

Има Сумак пее от фа на голяма до фа от трета,както и да го смятате това прави четири октави,Марая Кери пее от ла на голяма до феноменалния СОЛ от четвърта,което означава че Марая Кери има диапазон от пет октави(сиреч може да пее тонове в пет октави),при жените фалцет няма,там просто всичко е фалцет с гръдна окраска,демект микс...

Ще приложа графика на гласовете-откъде до каде са!

Лично аз съм тенор,пея долу от фа на голяма до сол от първа,ходя от четири месеца на уроци по пеене и съм в началото на развитието си,с фалцет стигам до от трета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА ДНИМКА СЪМ ПРИЛОЖИЛ В ПРОФИЛА СИ ЕДНА ХУБАВА ГРАФИКА КОЙ ГЛАС ОТ КЪДЕ ДО КЪДЕ Е...НЕ ЗАБРАМЯЙТЕ ОБАВЕ-ВСИЧКО Е МНОГО ОТНОСИТЕЛНО,ГЛАСОВЕ С ДИАПАЗОН НАД ТРИ ОКТАВИ НЕ ПОДЛЕЖАТ НА КЛАСИФИКАЦИЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА ДНИМКА СЪМ ПРИЛОЖИЛ...

Ей, с 4 месеца уроци, голям критик излезе.

Може и да си прав, не знам, затва не споря...

Само не разбрах за КАКВО си си сложил графика в профила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее,колкото глупости съм прочел в тая тема по въпроса за гласа....

Първо,тука някакъв пич определи глас от до фа на голяма до до от малка (за до се приема винаги първия,най-ниският тон от октавата) кат бас,бас-баритон,при положение,че такав глас е чист баритон!

Второ,изобщо не е невъзможно един диапазон да е от три октави,без фалцет,такива гласове дори не са рядкост!

Има Сумак пее от фа на голяма до фа от трета,както и да го смятате това прави четири октави,Марая Кери пее от ла на голяма до феноменалния СОЛ от четвърта,което означава че Марая Кери има диапазон от пет октави(сиреч може да пее тонове в пет октави),при жените фалцет няма,там просто всичко е фалцет с гръдна окраска,демект микс...

Ще приложа графика на гласовете-откъде до каде са!

Лично аз съм тенор,пея долу от фа на голяма до сол от първа,ходя от четири месеца на уроци по пеене и съм в началото на развитието си,с фалцет стигам до от трета!

пич тва тук по-голчмата част от него са доста големи глупости, и бих ти написал доста обширна поема за това, но не съм аз човекът, който ще се прави на учен па и ти , кат' те гледам си бая уверен в себе си , така че , колкото и да спорим ти се ш' си знаеш своето. Ама моля те не дей да говориш толкова категорично при положение, че пееш от 4 месеца. Тук има хора, които пеят от 15 години и пак не са такива остри кат теб. Ай със здраве и успех в начинанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не коментирам нивото си на певец, а общовалидни истини в музиката и пеенето,които човек,който се занимава с музика трябва да зане...така,че много моля-тука понятието време не важи,а и изобщо в музиката не важи!

Казвам-в профила ми вместо снимка съм приложил графика на човешките гласове-кой откъде до къде е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее,колкото глупости съм прочел в тая тема по въпроса за гласа....

Първо,тука някакъв пич определи глас от до фа на голяма до до от малка (за до се приема винаги първия,най-ниският тон от октавата) кат бас,бас-баритон,при положение,че такав глас е чист баритон!

Второ,изобщо не е невъзможно един диапазон да е от три октави,без фалцет,такива гласове дори не са рядкост!

Има Сумак пее от фа на голяма до фа от трета,както и да го смятате това прави четири октави,Марая Кери пее от ла на голяма до феноменалния СОЛ от четвърта,което означава че Марая Кери има диапазон от пет октави(сиреч може да пее тонове в пет октави),при жените фалцет няма,там просто всичко е фалцет с гръдна окраска,демект микс...

Ще приложа графика на гласовете-откъде до каде са!

Лично аз съм тенор,пея долу от фа на голяма до сол от първа,ходя от четири месеца на уроци по пеене и съм в началото на развитието си,с фалцет стигам до от трета!

пич тва тук по-голчмата част от него са доста големи глупости, и бих ти написал доста обширна поема за това, но не съм аз човекът, който ще се прави на учен па и ти , кат' те гледам си бая уверен в себе си , така че , колкото и да спорим ти се ш' си знаеш своето. Ама моля те не дей да говориш толкова категорично при положение, че пееш от 4 месеца. Тук има хора, които пеят от 15 години и пак не са такива остри кат теб. Ай със здраве и успех в начинанията.

Земи се обснови кое по-точно е глупост,става ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее,колкото глупости съм прочел в тая тема по въпроса за гласа....

Първо,тука някакъв пич определи глас от до фа на голяма до до от малка (за до се приема винаги първия,най-ниският тон от октавата) кат бас,бас-баритон,при положение,че такав глас е чист баритон!

Второ,изобщо не е невъзможно един диапазон да е от три октави,без фалцет,такива гласове дори не са рядкост!

Има Сумак пее от фа на голяма до фа от трета,както и да го смятате това прави четири октави,Марая Кери пее от ла на голяма до феноменалния СОЛ от четвърта,което означава че Марая Кери има диапазон от пет октави(сиреч може да пее тонове в пет октави),при жените фалцет няма,там просто всичко е фалцет с гръдна окраска,демект микс...

Ще приложа графика на гласовете-откъде до каде са!

Лично аз съм тенор,пея долу от фа на голяма до сол от първа,ходя от четири месеца на уроци по пеене и съм в началото на развитието си,с фалцет стигам до от трета!

Чакаме запис :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах вече, няма да споря с теб, но просто ти давам съвет да не си толкова категоричен в изказванията си. Иначе ти пожелавам успех в развитието ти :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Beyondvoice, I'm a believer е прав...не виждам смисъл да се нахвърляш така, при положение, че влизаш нов в един форум, също така, че пееш от толкова малко. Запази надъхаността си за пеенето, тук се опитваме да разговаряме, без да нападаме другите. Защото твоето звучи обидно, няма проблем да си кажеш искрено мнението, но нека то да предразполага към диалог, не мислиш ли. Иначе няма смисъл. Аз също съм бил остър понякога за някой имена от световната сцена, да не ги изброявам, ма всичко става с аргументация в рамките на добрия тон. :godbless:

Айде наздраве за разбирателството :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм могъл да разбера какъв глас имам. Какъв трябва да е за да се определи като певчески глас?

Какво трябва да има? Може ли човек да може да пее, но да няма глас?

Може ли човек да има глас, но да не може пее... и какво определя това, че видиш ли той ИМА ГЛАС!

 

Дълеч съм от мисълта, че някакъв академичен вокален педагог трябва да отсече за теб: ИМАШ/НЯМАШ глас... и той е човек, и той може да сбърка!

 

За мен всичко е плод на духа... душата е вече начина на изпълнение. Ако имаш дух, значи можеш да завладееш хората с гласа си!

Всъщност много не разбирам... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че почти всеки музикант може да се научи да пее, стига състоянието на гласа да не му е плачевно. Всичко е въпрос на слух и разработване на гласа. Истинския музикален педагог не е съдия да ти каже дали имаш глас или не, а какъв ти е диапазона и по какъв начин трябва да подходиш за да извлечеш максимално полза от това което притежаваш като гласови качества.

Напълно съм съгласен че пеенето е плод на духа, но е и техника на дишането. Един певец ако пее така свободно както диша това веднага се усеща в нвговото изпълнение. Чуй Боби Макферин-той е такъв изпълнител. За съжаление такива резултати се постигат с доста тренировки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.