Jump to content
Българският форум за музиканти

Прав Vs. Седнал


AXE

Когато се упражнявам съм  

102 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

като уча нещо съм седнал щото много от високо гледам и не виждам кво пише :ph34r:

като импровизирам или свиря нещо бързо съм прав. а клекнал не съм пробвал ама ми се струва Хабсолютно невъзможно.

абе не знам що ама басистите обичат да свирят клекнали и да ''лазят'' по сцената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това със свиренето прав и качването на крака някъде на високо си е чисто отбиване на номера...Поне според мен. Защото ако това високо е повече от 20 см фактически китарата ти е в позиция, в която би била и ако се свири седнал, т.е високо, като е подпряна на вдигнатия крак. А и на сцена приложимо ли е това, няма да се качиш и да свириш един час подпрян на монитора пред теб?!? Ми ако няма монитор? Когато се свири седнал китарата принципно е високо, по-високо от колкото можеш да си позволиш, така че да ти е удобно, затова няколко сантиметра по-надолу прави разлика в това как изглеждаш с китарата - не изглежда все едно ти е на врата - и същевременно е удобно за свирене. На мен ми е еднакво удобно свиренето и прав и седнал, когато ме заболи гъза да свиря седнал ставам прав, когато ме заболи гърбът и краката - сядам :) И да не кажете, че на репетиции с групата (тези които имат такава) седите? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не кажете, че на репетиции с групата (тези които имат  такава) седите?

Не седим ами направо лежим :green:

Полулегнал на стола, с качени крака върху голямото парче стереопор което застопорява касата на барабаниста отпред :(

 

Ама този случай си беше мързелска изцепка, така че не се брои :)

Иначе каквото и да си говорим, най-добре е да можеш да свириш всякак - седнал, прав, с китара зад гърба, над главата .. :)

 

Ок, сериозно, когато ме заболи гърба/краката, искам да си почина малко или пък просто не ми се седи прав, си сядам на стола и си свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз свиря прав. Някак си по естествено е. Пък и имам по голяма свобода на движение на ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не кажете, че на репетиции с групата (тези които имат такава) седите? :)

абсолютно си прав - на репетиции си седя и ми е кеф, дори и на доста участия свиря седнал на високо столче. щото така ме кефи :)

 

поздрави

 

петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря седнал само когато съм в нас и то не винаги,инъче на репетиции или някъде другаде съм прав :(:) инъче RockoBG-ти си изрод :):):) (снимката!!!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RockoBG адски се изкефих на снимката :godbless: Не съм го пробвал тоя номер, ама задължително ще опитам.. не знам само кубето де ше туря щото е тясна банята.. обаче каква акустика!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще свириш прав, първо се учиш да стоиш, ако ще свириш седнал - да седиш. Необходимо е, ако се стремиш към майсторство. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи от това какво свиря, като записвам свиря седнал, по изморително е но пък свиря с хирургическа точност, инъче се упражнявам и свиря прав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав ... седнал само с кухарката :(

масата на компа ми е бая височка и седнал не ми е удобно да си пускам метронома и упражненията :huh:

пък и седнал ми е адски неудобно за сола :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.