Jump to content
Българският форум за музиканти

Прав Vs. Седнал


AXE

Когато се упражнявам съм  

102 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Аз свиря почти изцяло прав. Като свиря седнал и като го пробвам после прав и не излиза като хората и затва само прав си свиря. Само някои акустични работи си ги свиря седнал (може би щото си държа китарата ниско).

 

 

 

П.П. Ясно че никой не свири винаги прав или винаги седнал - става дума предимно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Интересна тема (са ако някой каже, че темата е тъпа, ще е наистина прекалено).

 

Аз лично рядко се упражнявам прав... не зная защо... може би защото винаги щом се изправя започвам да куфея и не се получава никакво упражнение... а другото е че не ми е много полезна на краката да вися прав...

 

А иначе като се изправя винаги си качвам крака някъде на високо - така е МНОГО по-удобно... и съжалявам, че на концерт до сега не съм имал възможност да си кача крака на нещо... дори изглежда яко... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи предимно прав ... бързи неща седнал не ми се отдават да ги свиря ... въпреки че пък седнал мютвам по-хубаво :green:

 

но все пак си свиря прав и то в повечето случаи , както каза Sturmfuhrer , с единия крак вдигнат на стола или нещо такова :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък(имайки предвид,че свиря предимно класика и разложени нещица с пръсти и повечко украшения) си свиря седнала и хич не ми пука :cheers:

 

Някои неща са ми почти невъзможни за свирене права,особено пък с тая тежка китара моята и някои други нелеки чифт анатомичности... :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аххххх тената е култова .. кой каза че е тъпа! :cheers:

 

Както каза някой по-горе просто седнал някой неща не ми се отдават да ги изсвиря :angry::angry::beer: Въпрос на навици.....

Аз принципно съм свикнал прав .. но напоследък свиря доста седнал

поради простата причина че пускам на PC-to песни да вадя и е най-удобно да боравя с Winamp-a и amazing slowdownera когато съм удобно седнал на компютъра което е хубаво защото свиквам да свиря седнал .. само и китарата ми да беше малко по-удобна за седяща постановка щеше да е супер .което ми напомня че незабавно трябва да си купя акустична .... взе да ми липсва много...

 

294109-69SBhead.gif

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. само и китарата ми да беше малко по-удобна за седяща постановка щеше да е супер ...

хммм ето сега си давам сметка защо свиря предимно прав ...

Kelly-то ми изби де що имам ребра останали :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седнал щото по-лесно се домогвам до мишката и клавиатурата. Прав ако искам да проверя нещо как ще го направя прав и дали ми е удобно от същото място както седнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по принцип си свиря седмал шот съм си мързел :angry: пък и за по сложните и завъртяни сола така ми е по-удобно но ако свиря нещо по тежечко и бързо се изправям ся не варви мастъра на металика да го свиря седнал :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за офтопика, но DaftFunk, ще издадеш ли каква е таз програма Amazing Slowdowner?

 

 

А иначе аз да добавя, че освен на бас свиря и на китара и честно казано рядко си позволявам да опитвам да свиря някви сола и да стоя прав... просто ми е неудобно (щото както казах почвам и да куфея и става едно мазало).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

особено пък с тая тежка китара моята и някои други нелеки чифт анатомичности... ;)

Ихихихихи :)

 

А бе аз си свира прав най ми е кеф. Някои неща са ми по-лесни да ги свира седнал разбира се, но после гледам да се науча прав да ги свира. А свира седнал само, ако гледам някой таб на пцто.

 

Да бе и каква е тая програма?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седнал. Всъщност свиренето прав ми е доста зле ;)

 

А се упражнявам седнал, защото така китарата ми е най-стабилна, и съм напълно отпуснат, няма нужда да си внимавам и в краката (Джейми Андреас ;) )

 

Виж, свиренето вече е друга работа (да, свирене и упражняване са различни неща :P ). Тогава прав, яко свити колене и млатене на глава като щур :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седнал, но това само в случаите когато мисля нещо ново или заучавам нещо. Иначе прав, щот ми е по лесно :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе като се изправя винаги си качвам крака някъде на високо -

:) е как така си прав и си качил краката на високо едновременно! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.